GA: Stworzenie strony internetowej – ile to kosztuje? | Wojoweb Stworzenie strony internetowej – ile to kosztuje? | Wojoweb

Stworzenie strony internetowej – ile to kosztuje?

Strona internetowa to najprostszy sposób dotarcia do odbiorców i klientów. Jest sposobem na zaprezentowanie swojej firmy, dokonań, portfolio, publikację ciekawych treści. Samodzielnie, bez znajomości tajników branży, trudno będzie ją wykonać. Jaką więc kwotę trzeba zarezerwować na stworzenie własnej przestrzeni w Internecie?


Gotowy szablon vs. programowanie

Są dwa sposoby na stworzenie swojej strony internetowej. Oba cieszą się ogromnym zainteresowaniem. O wyborze metody decyduje przede wszystkim budżet, jaki posiadasz oraz oczekiwania. Zacznijmy od mniej kosztownej opcji. Mowa o skorzystaniu z gotowego szablonu.
Szablon strony www. to innymi słowy gotowy projekt, który wystarczy zainstalować w wybranym systemie zarządzania treścią. Co ważne, na rynku dostępne są szablony, tworzone pod konkretne systemy. Inaczej przygotowane będą pod HTML, inaczej pod WordPressa, a inaczej pod CMS. Wybór jest ogromny, a same szablony często tworzone są pod konkretne działania. Wykorzystuje się w nich sprawdzony układ strony, kolorystykę, rozmieszczenie grafik, które najbardziej sprzyjają przyciągnięciu uwagi. Co ważne, projekty te można dostosować do własnych potrzeb: podmieniać w nich grafikę, dodawać lub odejmować zakładki, tworzyć własne treści.

Koszt szablonu waha się średnio od 200 do 400 złotych netto, w zależności od stopnia zaawansowania projektu.

Strona internetowa może również zostać zbudowana od podstaw i zaprojektowana przez naszą firmę. W takiej sytuacji, przeprowadzamy dokładny wywiad z klientem, aby poznać jego oczekiwania oraz możliwości finansowe. Dokładnie poznajemy branżę, w której działa. To pozwala nam na przygotowanie unikalnej witryny, stworzonej wyłącznie dla Ciebie. Żaden z elementów zawartych na stronie nie będzie ani zbędny, ani przypadkowy. Tak przygotowana strona internetowa może być częścią całej identyfikacji wizualnej, związanej z budowaną przez Ciebie marką.

Koszt programowania strony internetowej szacowany jest między 4 a 6 tysiącami złotych netto.


Dostosowanie graficzne szablonu

Gdy wybierzesz szablon swojej przyszłej strony internetowej, warto dopasować go do swoich potrzeb i specyfiki branży, a może i nawet do własnego brandu. Tym zadaniem również chętnie się zajmiemy. Jakie zadania obejmuje taka usługa? Mówimy tu nie tylko o zmianie kolorystyki szablonu. Możemy mieć również wpływ na wygląd nagłówków, bannerów graficznych czy sliderów, zajmiemy się ustawieniem boxów tak, aby dobrze pełniły swoją rolę, a cała witryna była przyjazna użytkownikowi i intuicyjna w obsłudze. Dzięki temu zabiegowi szablon stanie się zgodny z trendami, nowoczesny, dopasowany do Twojej branży, a przede wszystkim – bardziej unikalny.

Koszt tej usługi oscyluje w granicach od 300 do 800 złotych netto.


Wykupienie domeny i miejsca na serwerze to konieczność

Nawet najlepiej zaprojektowana strona internetowa nie będzie miała szansy zabłysnąć, jeśli nie wykupisz miejsca na serwerze oraz domeny, czyli nie nadasz jej adresu internetowego. To element niezbędny do publikacji. Pomożemy Ci w określeniu najbardziej optymalnej wielkości miejsca na serwerze. Należy pamiętać, że musi pomieścić nie tylko elementy związane ze stroną, ale także wszystkie dodatkowe treści, często też skrzynkę mailową, ewentualne profile użytkowników, zaplecze sklepu itd. Doskonale znamy się na rzeczy, więc podpowiemy Ci jak wiele miejsca potrzebować będzie Twoja firma.

Cena zakupu domeny/serwera to około 150 złotych netto rocznie.


Wprowadzenie strony internetowej na serwer

Aby Twoja strona internetowa trafiła na wykupiony przez Ciebie serwer i związała się z domeną, należy ją tam zainstalować. Do złożony proces, przy którym przydaje się doświadczenie. Na tym etapie bowiem łatwo o pomyłkę, która sprawi, że Twoja witryna nie będzie wyświetlała się w prawidłowy sposób. Dotyczy to zarówno stron opartych na gotowym szablonie, jak i tych, programowanych od zera. Dobrze, gdy zajmują się tym profesjonaliści. Po zainstalowaniu wszystkich elementów, dokładnie sprawdzą witrynę pod wieloma kątami, aby mieć pewność, że pojawienie się dodatkowych grafik czy tekstu nie sprawi, że jej forma i wygląd zostaną zaburzone.

Wprowadzenie strony wiąże się także z umieszczeniem na niej wszelkich potrzebnych grafik oraz tekstów, dzięki czemu będzie ona kompletna i gotowa do publikacji.

W tym przypadku trudno jest określić cenę usługi. Kosztorys opracowywany jest indywidualnie. Najczęściej praktykowaną stawką, jest cena za godzinę pracy. Im bardziej skomplikowane zadanie, tym więcej czasu pochłania.


Jak długo będziesz czekać na swoją stronę internetową?

Proces tworzenia strony internetowej to ponownie – indywidualna kwestia. W tym przypadku jednak jesteśmy w stanie określić ramy czasowe. Witryna tworzona na podstawie gotowego szablonu, realizowana jest przez nas przez około 3 dni robocze. Jeśli chodzi o zbudowanie sklepu internetowego, również opartego o istniejący projekt, prace zajmą 5 dni roboczych.

Jeśli zdecydujesz się na programowanie przez nas strony internetowej od podstaw, trzeba będzie zaczekać nieco dłużej. Tego typu projekty, ze względu na złożoność realizujemy w 14 dni roboczych.

Należy jednocześnie pamiętać, że ostateczny termin realizacji zamówienia, określimy podczas rozmowy z klientem. Bierzemy wówczas pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą wpłynąć na ten aspekt. Czas może różnić się. ze względu na skomplikowanie projektu oraz szczegółowe wymagania i oczekiwania klienta.


Kompleksowa opieka każdego klienta

Pamiętaj, że jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, nie musisz podejmować się tego zadania samodzielnie. Chętnie pomożemy Ci, oferując własną wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie. Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny, tworząc unikalny wygląd witryny, która ma być przecież jego wizytówką oraz dumą. Proponujemy także opiekę nad stroną www, tworzenie treści, pozycjonowanie czy przygotowanie identyfikacji wizualnej tworzonej przez Ciebie marki.

Skontaktuj się z nami, a z pewnością przygotujemy korzystne dla Ciebie rozwiązanie, które pozwoli Ci w pełni rozwinąć skrzydła w internetowej przestrzeni.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Komentarze w WordPress – kilka praktycznych informacji
Jaka jest różnica między wpisem a stroną w WordPressie?
Czym jest kokpit? Najważniejsze informacje
Jak korzystać z kategorii i tagów w WordPress?
Użytkownicy w WordPress. Najważniejsze informacje w jednym miejscu
Czym są wtyczki WordPress i jak je znaleźć?
Bieżąca aktualizacja wtyczek i środowiska WordPress
Najważniejsze informacje o widżetach w WordPress
Jak zoptymalizować WordPressa we własnym zakresie?
Najlepsze wtyczki WordPress. One na pewno Ci się przydadzą

Podobne

Jak wybrać wykonawcę strony internetowej?

Konkurencja na polskim rynku jest całkiem spora. Niestety, bardzo łatwo jest trafić na oszustów, którzy są nieterminowi, a przede wszystkim nie mają pojęcia o tworzeniu oryginalnych witryn. Jak się przed nimi wystrzegać?

icon Czytaj dalej

Jak zaoszczędzić na tworzeniu strony internetowej?

Stworzenie własnej strony internetowej może być kosztowne. Dziś podpowiemy Ci jak stworzyć stronę www za niewielką cenę.

icon Czytaj dalej

Jak założyć darmowy blog WordPress?

Blogi cieszą się dużą popularnością. Są wykorzystywane nie tylko przez pasjonatów do dzielenia się swoimi myślami czy pasjami, ale przede wszystkim przez firmy oraz ekspertów w konkretnych branżach. A jak wygląda tworzenie bloga od podstaw?

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.