GA: Komentarze w WordPress – kilka praktycznych informacji | Wojoweb Komentarze w WordPress – kilka praktycznych informacji | Wojoweb

Komentarze w WordPress – kilka praktycznych informacji

WordPress to kompletne narzędzie, oferujące wiele praktycznych rozwiązań. Co ważne, można je również rozbudowywać o wybrane wtyczki. CMS oferuje także wbudowany system komentarzy. Jak działa i czy warto z niego korzystać?

Ustawienia komentarzy WordPress

WordPress posiada wbudowany system komentarzy. Jest to blok, który znajduje się na dole konkretnej strony. To właśnie w tym miejscu użytkownicy mogą dzielić się swoimi przemyśleniami na temat konkretnego wpisu. Co ważne, jest to narzędzie wbudowane, a więc nie trzeba instalować żadnej dodatkowej wtyczki, aby działało. Oczywiście to nie oznacza, że pozostaje takie bez możliwości rozbudowania. Są bowiem wtyczki, które wyraźnie usprawniają sekcję komentarzy. Warto pamiętać o tym, że komentarze należy moderować, ponieważ w przeciwnym razie mogą one zaszkodzić Twojej marce.

Wypełnij brief

Czy warto włączyć komentarze WordPress?

Jeżeli użytkownicy są zaangażowani w działania Twojej marki, zyskujesz grono osób, które chętnie odwiedzają Twoją stronę internetową, a tym samym zwiększasz swoje szanse na sukces. Komentarze sprawiają, że nie tylko użytkownicy, ale także robot Google uznają Twoje treści za angażujące, aktualne, a przede wszystkim interesujące dla odbiorców.
Warto zatem włączyć komentarze, ponieważ będzie to idealne miejsce do dyskusji. We wpisach możesz skłaniać użytkowników do odpowiadania na pytania czy nawoływać ich do wypowiedzenia się w konkretnym temacie. Dużą zaletą komentarzy jest także możliwość gromadzenia opinii na temat publikowanych przez Ciebie treści. W ten sposób przekonasz się, które teksty są poczytne, a które nie. Komentarze często stają się również świetnym źródłem pozyskiwania potencjalnych klientów.

Wypełnij brief

Czy to wiąże się z jakimś ryzykiem?

Wiele osób boi się włączenia funkcji komentarzy na swojej witrynie. Obawiają się konsekwencji, jakie się tym wiążą. Rzeczywiście ma to swoje ograniczenia. Niemoderowanie komentarzy sprawia, że nawet opinie tzw. trolli pojawią się na Twojej stronie, a to z kolei może zniechęcić potencjalnych klientów do skorzystania z usług Twojej firmy. Mogą oni chcieć wprowadzić w błąd Twoich odbiorców, a nawet przekierować ruch z witryny na inną. To dlatego tak ważne jest to, aby mieć nad tym kontrolę. Tylko w jaki sposób?
W ustawieniach możesz zdecydować, że chcesz sprawdzać wszystkie komentarze, zanim trafią one na stronę. Możesz także ręcznie je sprawdzać. Wszystko zależy od Twoich możliwości i chęci.

Wypełnij brief

A co z anonimowymi komentarzami?

Prowadząc własną stronę internetową, warto przemyśleć kwestię komentarzy od anonimowych użytkowników. Jak wiemy, może to jedynie zachęcać do publikowania nieodpowiednich treści. Na szczęście możesz wyłączyć tę opcję. Wystarczy, że wybierzesz opcję: „Autor komentarza musi podać imię i nazwisko oraz adres e-mail” albo „Tylko zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą komentować”. To także dobry sposób na pozyskiwanie danych o klientach, które są zainteresowani Twoimi treściami, a być może również produktami.
Jeżeli nie masz czasu na skrupulatną moderację komentarzy, dobrym pomysłem będzie wyłączenie komentowania dla starych wpisów. W opcjach CMS możesz wyłączyć opcję dla postów starszych niż konkretna liczba dni. Najczęściej wybiera się 14 dni.
Kontrolowanie komentarzy ułatwi Ci też tworzenie listy blokowania. Wystarczy, że w ustawieniach wejdziesz w pole „Niedozwolone słowa kluczowe komentarzy”. To tutaj możesz wpisać różnego rodzaju hasła, które mają alarmować Cię o nieodpowiednich treściach. Możesz tutaj wpisać login spamera, numer IP czy adres URL. Jeżeli jakikolwiek komentarz będzie zawierał blokowane hasło, od razu trafi on do kosza i nie będziesz musiał przejmować się jego moderacją, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu.

Wypełnij brief

Podobne

Czym jest CMS WordPress?

Marzysz o zoptymalizowaniu codziennej pracy i narzędziu, które pomoże Ci w obsłudze strony WWW? CMS WordPress może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Co warto o nim wiedzieć i czym dokładnie jest?

icon Czytaj dalej

Jak zacząć swoją przygodę z WordPressem?

Z pewnością obiło Ci się o uszy hasło: WordPress. To niezwykle modna platforma, szczególnie wśród osób, które chciałyby samodzielnie przygotować swoją pierwszą stronę internetową. Tym artykułem powiemy Ci czym właściwie jest WordPress i jak z niego korzystać.

icon Czytaj dalej

Jak założyć darmowy blog WordPress?

Blogi cieszą się dużą popularnością. Są wykorzystywane nie tylko przez pasjonatów do dzielenia się swoimi myślami czy pasjami, ale przede wszystkim przez firmy oraz ekspertów w konkretnych branżach. A jak wygląda tworzenie bloga od podstaw?

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.