Czym jest CMS WordPress?
Marzysz o zoptymalizowaniu codziennej pracy i narzędziu, które pomoże Ci w obsłudze strony WWW? CMS WordPress może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Co warto o nim wiedzieć i czym dokładnie jest?
GA:
Nie bez powodu WordPress cieszy się tak ogromną popularnością. Jest to najchętniej używana platforma do tworzenia stron internetowych oraz blogów – nie tylko w Polsce, ale tak naprawdę na całym świecie. Dla nowych użytkowników trudne może okazać się rozróżnienie pomiędzy wpisami a stronami. W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, kiedy się ich używa.
To właśnie przy pomocy wpisów w WordPressie tworzy się blogi. Tego typu treści są dynamiczne i powinny być dopasowane do potrzeb i zainteresowań użytkowników. Poniżej przedstawiamy ich główne cechy:
– kategorie i tagi – na swojej stronie możesz stworzyć dowolną liczbę kategorii oraz tagów, do których będziesz przypisywać poszczególne wpisy. To znacząco ułatwia organizację poszczególnych treści na blogu i pomaga użytkowników odnaleźć interesujących ich treści,
– kolejność publikacji – zazwyczaj wpisy na blogach pojawiają się od najnowszego do najstarszego. U góry strony głównej pojawiają się świeżo opublikowane treści, z kolei te starsze przesuwają się niżej,
– komentarze – wielu blogerów pozwala użytkownikom na swobodne wypowiadanie się w komentarzach, co znacząco ożywia stronę, a nawet pozwala na stworzenie wyjątkowej społeczności,
– data publikacji – czytelnicy mogą śledzić, kiedy dana treść została opublikowana, dzięki dacie, która wyświetla się przy artykule,
– archiwizacja – WordPress automatycznie archiwizuje starsze wpisy, dzięki czemu nie wyświetlają się już na stronie głównej i nie wprowadzają zamieszania, co ułatwia nawigację.
Wpisy mogą pojawiać się nie tylko na blogu, ale także na stronach firmowych. W ten sposób można regularnie aktualizować treści i przekazywać odbiorcom nowości.
W WordPressie są również strony, które są statycznymi elementami i zmieniają się znacznie rzadziej, niż wpisy. Ich główne cechy to:
– stała streść – treści zawarte na stronach nie zmieniają się zbyt często, a czasami nawet w ogóle nie są aktualizowane. To takie zakładki jak „strona główna”, „o nas”, „kontakt” czy „polityka prywatności”,
– brak kategorii i tagów – kategorie i tagi są przypisane jedynie do wpisów, a więc strony nie są w ten sposób oznaczane,
– brak daty publikacji – strony nie są wyświetlane w kolejności publikacji, ani nie mają przypisanych dat. Zawsze znajdują się w stałym miejscu na Twojej witrynie,
– brak komentarzy – użytkownicy nie mogą komentować stron.
Na stronach znajdują się treści stałe, których nie aktualizuje się zbyt często. Są to informacje dotyczące firmy i jej działalności oraz usług, oferowanych przez właściciela witryny. Dużym atutem jest to, że można je też wykorzystać do tworzenia menu nawigacyjnego.
Zarówno wpisy, jak i strony są bardzo potrzebne w poszczególnych witrynach. Warto zastanowić się jednak nad tym, kiedy ich najlepiej używać:
– wpisy – idealnie sprawdzają się na blogach do publikacji nowych, zaktualizowanych treści, mogą to być artykuły, porady czy nowości, które dotyczą Twojej firmy. Warto na bieżąco je tworzyć, aby witryna żyła i budowała zaangażowanie odbiorców,
– strony – będą doskonałym rozwiązaniem w przypadku stałych treści, takich jak regulaminy, mapy witryny, polityka prywatności, dane kontaktowe, informacje o firmie czy po prostu strona startowa.
WordPress umożliwia Ci tworzenie zarówno wpisów, jak i stron równocześnie, co daje wiele możliwości i pozwala na utrzymanie właściwej dynamiki treści w witrynie. Ważne, aby publikowane teksty były dobrze dopasowane do Twoich odbiorców, a także charakteru działalności. Warto przeanalizować swoje cele biznesowe, a także trendy, które pojawiają się na rynku, żeby być na bieżąco z potrzebami użytkowników.
Branża finansowa/kredytowa – jak powinna wyglądać strona internetowa Twojej firmy?
Najlepiej wypozycjonowane strony w Krakowie
Przydatne wtyczki WordPress
Sklep Shoper – czy warto w niego zainwestować?
Najlepiej wypozycjonowane firmy w Polsce
Software house
Strona internetowa dla gabinetu psychologicznego
Strona internetowa dla branży gastronomicznej. Czego nie może na niej zabraknąć?
Jaki darmowy CMS wybrać?
Księga znaku – najważniejsze informacje w jednym miejscu
Marzysz o zoptymalizowaniu codziennej pracy i narzędziu, które pomoże Ci w obsłudze strony WWW? CMS WordPress może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Co warto o nim wiedzieć i czym dokładnie jest?
Z pewnością obiło Ci się o uszy hasło: WordPress. To niezwykle modna platforma, szczególnie wśród osób, które chciałyby samodzielnie przygotować swoją pierwszą stronę internetową. Tym artykułem powiemy Ci czym właściwie jest WordPress i jak z niego korzystać.
Blogi cieszą się dużą popularnością. Są wykorzystywane nie tylko przez pasjonatów do dzielenia się swoimi myślami czy pasjami, ale przede wszystkim przez firmy oraz ekspertów w konkretnych branżach. A jak wygląda tworzenie bloga od podstaw?
Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.