GA: Blog - Ciekawe artykuły i Case Study - WojoWeb Blog - Ciekawe artykuły i Case Study - WojoWeb

Blog

Co to jest Consent Mode v2 i jak go wdrożyć do strony lub sklepu internetowego?

Consent Mode v2 to narzędzie stworzone przez Google, które pomaga zarządzać zgodami na cookies w sposób bardziej efektywny, zapewniając jednocześnie zgodność z przepisami, które weszły w życie od marca 2024 dotyczącymi prywatności, takimi jak RODO. Umożliwia ono gromadzenie anonimowych danych o użytkownikach, którzy nie wyrazili zgody na śledzenie, dzięki czemu możemy nadal analizować ruch na stronie bez naruszania prywatności użytkowników.

icon Czytaj dalej

Proste sposoby na instalację WordPress

WordPress to system zarządzania treścią, który w tej chwili cieszy się największą popularnością. Mówi się, że z jego pomocą obsługuje się aż 36% wszystkich, istniejących stron internetowych. Skąd taki wynik? WordPress instalacja nie jest trudna, ani wymagająca. Osobie doświadczonej zajmie to maksymalnie kilka minut. System jest przyjazny użytkownikom i każdy z jego pomocą może stworzyć własną witrynę.

icon Czytaj dalej

Jak skopiować stronę lub wpis na WordPressie?

Osoby korzystające z WordPressa nierzadko interesuje kopiowanie strony lub pojedynczego posta. Dziś podpowiemy Ci, jak w kilku prostych krokach i nieskomplikowanymi metodami możesz tego dokonać. Choć całość zagadnienia może wydawać się skomplikowana, to w rzeczywistości, nie jest to wcale takie trudne! Przedstawimy Ci trzy proste sposoby na WordPress kopiowanie strony.

icon Czytaj dalej

Black Hat SEO – czym jest i jakich technik unikać?

Wysoka pozycja w bezpłatnych wynikach wyszukiwania jest pragnieniem wielu osób i firm. To właśnie to miejsce często decyduje do zawodowym sukcesie, sprzedaży, popularności. Aby osiągnąć cel można skorzystać z dwóch ścieżek SEO. To white hat oraz black hat.

icon Czytaj dalej

Błąd 304 (Not Modified) – co oznacza i jak naprawić?

Wielu użytkowników sieci boryka się z tym problemem. Aby naprawić błąd 304, należy dowiedzieć się najpierw, co on konkretnie oznacza. W naszym artykule wyjaśniamy to zagadnienie, skupiając się również na jak najszybszym naprawieniu problemu.

icon Czytaj dalej

Jak naprawić biały ekran śmierci WordPress?

Biały ekran śmierci WordPress to powszechne zjawiskowo. To najczęściej występujący błąd, a przy tym najtrudniejszy do rozwiązania. Pojawia się najczęściej w momencie, kiedy chcesz wprowadzić jakąś zmianę w witrynie, a po odświeżeniu strony wyświetla się właśnie biały ekran.

icon Czytaj dalej

Alexa Rank – co to, jak jest obliczany i jak sprawdzić?

Pozycjonowanie strony www to bardzo skomplikowany proces, który wymaga doświadczenia i posiadania odpowiednich umiejętności. Warto przy tym korzystać z narzędzi, które nas w tym wspierają i pomogą zagłębić się w statystyki, które są kluczowe w przypadku wyszukiwarki Google. Jednym z nich jest Alexa Rank, którymi dziś się przyjrzymy..

icon Czytaj dalej

5 darmowych pluginów reklamowych dla WordPress

Wiele stron internetowych zarabia dzięki reklamom. Warto zatem poświęcić chwilę na znalezienie najlepszej wtyczki, która ułatwi zarządzanie reklamami w WordPressie. W naszym artykule znajdziesz pięć darmowych, którym warto się przyjrzeć.

icon Czytaj dalej

SEO dla WordPress w praktyce. Kilka wskazówek dla początkujących 

Jeżeli chcesz zwiększyć szanse Twojej strony na sukces, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz tutaj kilka praktycznych wskazówek dotyczących SEO dla WordPress. To otworzy Ci oczy na wiele spraw.

icon Czytaj dalej

Branża nieruchomości nie jest nam obca

Od lat wspieramy firmy z branży nieruchomości, pomagając im zdobyć większe grono odbiorców. Tworzymy strony internetowe i robimy identyfikację wizualną dla pośredników nieruchomości, deweloperów, a także zarządców nieruchomościami. Poniżej przedstawiamy przykładowe firmy, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować.

icon Czytaj dalej

Case Study: Przygotowanie strony internetowej dla Filar Nieruchomości

Branża nieruchomości cały czas się rozwija i dziś w dużej mierze przeniosła się do sieci. To właśnie online zainteresowani mogą przeglądać interesujące ich ogłoszenia i na podstawie zdjęć zdecydować, czy chcą zobaczyć lokal na żywo. Konkurencja na rynku jest spora, a więc bardzo istotne jest to, żeby zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z usług konkretnej firmy. Filar Nieruchomości potrzebowało witryny, która będzie prosta w obsłudze, a przy tym interesująca dla odbiorców.

icon Czytaj dalej

Case Study: Przygotowanie strony internetowej dla kancelarii prawnej Michała Pankiewicza

Co powinno wyróżniać stronę internetową kancelarii prawnej? Profesjonalizm oraz rzetelność. Na pierwszy rzut oka musi ona wzbudzać zaufanie. To dlatego w takim przypadku istotne są nie tylko kwestie wizualne. Dla kancelarii prawnej Michała Pankiewicza przygotowaliśmy witrynę, która przyciąga uwagę, dzięki pięknym zdjęciom z Krakowa.

icon Czytaj dalej

Case Study: Przygotowanie strony internetowej dla WMC Tech

Wojoweb tworzy strony internetowe, które trafiają nie tylko do polskich, ale również zagranicznych kontrahentów. Jesteśmy na bieżąco z trendami, jakie pojawiają się na światowych rynkach, a więc oferowane przez nas rozwiązania są nowoczesne i intrygujące

icon Czytaj dalej

Jak zoptymalizować WordPressa we własnym zakresie?

Zbudowanie własnej witryny w oparciu o WordPress jest świetnym wyborem również dla firm. Warto jednak pamiętać o tym, że stronę należy odpowiednio zoptymalizować, aby była przyjazna w odbiorze przez internautów. Dobra wiadomość jest taka, że możesz zrobić to we własnym zakresie. Zła, że jest to dość czasochłonne i wymagające. W artykule znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

icon Czytaj dalej

Najlepsze wtyczki WordPress. One na pewno Ci się przydadzą

System CMS WordPress cieszy się nieustającą popularnością. To rozwiązanie zyskało sympatię nie tylko polskich, ale również zagranicznych użytkowników. System daje szereg możliwości, jednak najpierw trzeba je poznać i dobrać te, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania. W tym artykule przedstawiamy najlepsze wtyczki, bez których dziś trudno sobie wyobrazić WordPressa.

icon Czytaj dalej