GA: Czym jest kokpit? Najważniejsze informacje | Wojoweb Czym jest kokpit? Najważniejsze informacje | Wojoweb

Czym jest kokpit? Najważniejsze informacje

WordPress to wygodne narzędzie do zarządzania treścią, które pozwala na tworzenie stron internetowych. CMS jest wygodny i intuicyjny w użyciu, a jego nieodzownym elementem jest tzw. kokpit. Co kryje się pod tym pojęciem? Opisujemy w naszym artykule.

Co to jest kokpit?

Kokpit w WordPress to centralne miejsce, które zobaczysz tuż po zalogowaniu się do swojej witryny opartej na tym systemie. W dużym uproszczeniu to interfejs, który umożliwia użytkownikom zarządzanie treściami, wyglądem, rozszerzeniami i innymi aspektami konkretnej strony internetowej. Bardzo istotnym elementem jest fakt, że kokpit jest konfigurowalny, a więc każdy użytkownik może dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb, czym zajmuje się również nasza firma. Bez kokpitu zarządzanie CMS-em jest niemożliwe.

Wypełnij brief

Poznaj główne elementy kokpitu

Pulpit
Kiedy zalogujesz się do systemu CMS zobaczysz najpierw tzw. pulpit. To właśnie tutaj znajduje się podsumowanie aktywności na danej stronie internetowej, a więc m.in. liczba opublikowanych wpisów, komentarzy oraz statystyki odwiedzin.

Wypełnij brief

Wpisy

W tej zakładce znajdziesz wszystkie artykuły oraz inne treści, które opublikowałeś na własnej stronie internetowej. To właśnie w tym miejscu możesz je wygodnie edytować, dodać nowe treści, a także zaplanować publikację czy nawet usunąć teksty.

Wypełnij brief

Strony

To miejsce, w którym znajdują się wszystkie utworzone przez Ciebie strony. To właśnie one służą do tworzenia stałych treści, a więc m.in. strony kontaktowej, o nas czy polityki prywatności.

Wypełnij brief

Komentarze

W tym obszarze możesz wygodnie zarządzać komentarzami, publikowanymi przez użytkowników Twojej witryny. Umożliwi Ci to zatwierdzanie, edytowanie oraz usuwanie komentarzy. Niektóre z nich możesz również oznaczyć jako spam.

Wypełnij brief

Wygląd

Wygląd Twojej witryny ma spore znaczenie dla użytkowników. To dlatego warto o niego właściwie zadbać. W tej zakładce dostosujesz motywy, ustawisz te niestandardowe, zmienisz logo czy inne elementy, które są ściśle związane z designem.

Wypełnij brief

Wtyczki

WordPress jest tak cenionym narzędziem właśnie ze względu na wtyczki. To właśnie one umożliwiają Ci rozszerzenie funkcji Twojej witryny. Można je instalować, aktywować, dezaktywować czy usunąć. Warto dobrać odpowiednie wtyczki, które są sprawdzone i poprawią funkcjonalność Twojej firmy. Pomożemy Ci je właściwie dobrać, a następnie zainstalować.

Wypełnij brief

Użytkownicy

Użytkownicy tworzą społeczność wokół Twojej witryny, a właśnie w tej zakładce możesz tworzyć nowe konta, nadawać im uprawnienia, a także zarządzać nimi.

Wypełnij brief

Narzędzia

W kokpicie musiało się także znaleźć miejsce na narzędzia, które umożliwiają zarządzanie treściami. Są tam ustawienia dostępu do mediów, narzędzia dostępności czy możliwość eksportu i importu treści.

Wypełnij brief

Ustawienia

W tym miejscu szybko i wygodnie dostosujesz podstawowe parametry witryny, takie jak czytelność, tytuł witryny czy adres URL

Wypełnij brief

Kokpit pełni ważną rolę w WordPressie

Kokpit umożliwia zarządzanie witryną internetową. Pozwala użytkownikom, którzy nie posiadają zaawansowanej wiedzy technicznej, obsługę strony. Mogą wygodnie dodawać treści, modyfikować wygląd, a także rozszerzać funkcjonalność swojej witryny. To m.in. z tego powodu WordPress jest tak chętnie wybierany nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie.

Wypełnij brief

Podobne

Czym jest CMS WordPress?

Marzysz o zoptymalizowaniu codziennej pracy i narzędziu, które pomoże Ci w obsłudze strony WWW? CMS WordPress może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Co warto o nim wiedzieć i czym dokładnie jest?

icon Czytaj dalej

Jak zacząć swoją przygodę z WordPressem?

Z pewnością obiło Ci się o uszy hasło: WordPress. To niezwykle modna platforma, szczególnie wśród osób, które chciałyby samodzielnie przygotować swoją pierwszą stronę internetową. Tym artykułem powiemy Ci czym właściwie jest WordPress i jak z niego korzystać.

icon Czytaj dalej

Jak założyć darmowy blog WordPress?

Blogi cieszą się dużą popularnością. Są wykorzystywane nie tylko przez pasjonatów do dzielenia się swoimi myślami czy pasjami, ale przede wszystkim przez firmy oraz ekspertów w konkretnych branżach. A jak wygląda tworzenie bloga od podstaw?

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.