GA: Czym są wtyczki WordPress i jak je znaleźć? | Wojoweb Czym są wtyczki WordPress i jak je znaleźć? | Wojoweb

Czym są wtyczki WordPress i jak je znaleźć?

WordPress w dużej mierze opiera się na wtyczkach, które dodają nowe funkcjonalności, a także rozbudowują te, które już istnieją. To przede wszystkim nowe możliwości, które usprawnią funkcjonowanie Twojej witryny.

Wtyczki mają wpływ na popularność WordPressa

Trzeba przyznać, że to właśnie możliwość instalacji dodatkowych wtyczek ma ogromny wpływ na popularność WordPressa, który jest najchętniej wybieranym rozwiązaniem nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. Jeżeli potrzebujesz nowej funkcjonalności dla swojej witryny, jest spora szansa, że istnieje wtyczka, która Ci ją da, a jeżeli nawet jej nie ma, żaden problem, po prostu można ją stworzyć. Wybór wtyczek na rynku jest bardzo szeroki, dlatego osoby, które są laikami w tej kwestii, często zastanawiają się nad tym, które z nich warto wybierać. W naszym artykule znajdziesz podpowiedzi, dzięki którym wybierzesz najbardziej optymalne rozwiązania dla swojej strony.

Wypełnij brief

Jakiej wtyczki potrzebujesz?

Zanim zainstalujesz byle jaką wtyczkę, najpierw powinieneś zorientować się, która będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza. Przede wszystkim skup się na tym, jakie są Twoje oczekiwania. To istotne, ponieważ instalacja zbyt dużej ilości pluginów nie jest dobrym pomysłem. Będzie miało to wpływ na wydajność i szybkość ładowania się strony, a dziś czas jest dla użytkowników szalenie istotny. Bardzo ważnym elementem jest nie tylko instalacja, ale też regularna aktualizacja wtyczek. Tylko wtedy będą one działały prawidłowo.

Kiedy szukasz odpowiednich rozwiązań dla swojej strony internetowej, najpierw wypisz wszystkie funkcje, które są Ci potrzebne, a później poszukaj wtyczek, które oferują takie możliwości.

Jeżeli zdecydujesz się na nieodpowiednią wtyczkę, możesz się niestety mocno rozczarować. Na szali jest bowiem bezpieczeństwo Twojej witryny. Jeżeli włączyć niezabezpieczoną wtyczkę, możesz spodziewać się ataku hakerów. To właśnie dlatego tak ważna jest regularna aktualizacja wtyczek, najlepiej jest zrobić to, zanim jeszcze uruchomisz ją na swojej witrynie.

Wypełnij brief

Wybieraj tylko regularnie aktualizowane wtyczki

Najlepiej jest wybierać wtyczki, które są regularnie aktualizowane, a więc bezpieczne. Zwróć zatem uwagę, czy wybrane przez Ciebie rozwiązanie otrzymało aktualizację w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Warto również przekonać się, czy wtyczka jest kompatybilna z najnowszą wersją WordPressa. Nie bez znaczenia jest także reputacja twórcy, a więc podstawowe kwestie, na które powinieneś zwrócić uwagę, zanim ściągniesz i zainstalujesz plugin to:

– opinie na temat wtyczki oraz jego twórcy,

– liczba pobrań wtyczki,

– średnia ocen wtyczki oraz jej recenzje.

Im więcej razy wtyczka została pobrana, tym większym zaufaniem możesz ją darzyć.

Wypełnij brief

Wybierać darmowe czy płatne wtyczki?

Początkowo warto na pewno stawiać na bezpłatne wtyczki. Musisz jednak wiedzieć o tym, że niektóre mają zarówno wersję darmową, jak i płatną. W praktyce wcale nie oznacza to, że ta bezpłatna nie spełni Twojej oczekiwań. Przetestuj ją, być może okaże się, że wersja premium wcale nie jest Ci potrzebna, ponieważ pierwszy wybór ma wszystko to, czego potrzebujesz.

Jeżeli chcesz jednak rozwijać swoją stronę, niekiedy może okazać się, że wersja premium będzie niezbędna. Dużym atutem takiego rozwiązania jest możliwość nawiązania kontaktu z deweloperami, a więc twórcami wtyczki. Jeżeli masz jakiś problem lub wątpliwości, w każdym momencie możesz skontaktować się z nimi, aby uzyskać wsparcie.

Wypełnij brief

Podobne

Jak korzystać z kategorii i tagów w WordPress?

To dynamiczne treści tworzą Twoją stroną internetową. Wpisy WordPress są zatem bardzo istotne. Mogą pojawiać się w wielu miejscach, jednak najczęściej stanowią niezastąpiony element bloga. Jak się je dodaje? Podpowiadamy.

icon Czytaj dalej

Jak dodać wpis na WordPress?

To dynamiczne treści tworzą Twoją stroną internetową. Wpisy WordPress są zatem bardzo istotne. Mogą pojawiać się w wielu miejscach, jednak najczęściej stanowią niezastąpiony element bloga. Jak się je dodaje? Podpowiadamy.

icon Czytaj dalej

Jaka jest różnica między wpisem a stroną w WordPressie?

Nie bez powodu WordPress cieszy się tak ogromną popularnością. Jest to najchętniej używana platforma do tworzenia stron internetowych oraz blogów – nie tylko w Polsce, ale tak naprawdę na całym świecie. Dla nowych użytkowników trudne może okazać się rozróżnienie pomiędzy wpisami a stronami. W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, kiedy się ich używa.

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.