GA: Najlepsze wtyczki WordPress. One na pewno Ci się przydadzą | Wojoweb Najlepsze wtyczki WordPress. One na pewno Ci się przydadzą | Wojoweb

Najlepsze wtyczki WordPress. One na pewno Ci się przydadzą

System CMS WordPress cieszy się nieustającą popularnością. To rozwiązanie zyskało sympatię nie tylko polskich, ale również zagranicznych użytkowników. System daje szereg możliwości, jednak najpierw trzeba je poznać i dobrać te, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania. W tym artykule przedstawiamy najlepsze wtyczki, bez których dziś trudno sobie wyobrazić WordPressa.

Yoast Seo

Nie przedłużając, od razu przechodzimy do sedna. Są wtyczki w WordPressie, które powinien znać każdy administrator i zainstalować je bez zawahania. Do tego grona bez wątpienia należy Yoast Seo. Jest to jedna z najpopularniejszych wtyczek i nic w tym dziwnego, ponieważ służy do wprowadzania nie tylko podstawowych, ale też zaawansowanych działań, dotyczących optymalizacji strony pod kątem pozycjonowania w wyszukiwarce Google.

Jeżeli dopiero co założyłeś stronę internetową, ta wtyczka powinna stać się Twoim must have, ponieważ umożliwi Ci zoptymalizowanie konkretnej podstrony czy wpisu blogowego na daną frazę kluczową. Dużym atutem tego rozwiązania jest fakt, że w krótkich komunikatach sygnalizuje, co w treści zostało dobrze zrobione, a co jeszcze wymaga poprawy.

 

Wypełnij brief

Disqus

Wtyczki mają usprawniać działanie poszczególnych narzędzi CMS lub dodawać całkiem nowe funkcje. Disqus jest systemem komentarzy, który znacząco usprawnia komentowanie wpisów blogowych.
To dobry wybór dla użytkowników, którzy chcą się pokazać w sieci pod jednym loginem. Standardowo na każdej stronie WordPress należy zakładać osobny profil. W tym przypadku możesz założyć jedno konto, które umożliwi komentowanie wielu różnych stron pod jednym nickiem.

Wypełnij brief

CoSchedule

Dziś trudno sobie wyobrazić sprawnie działającą firmę bez odpowiednio dobranych działań content marketingowych, a także akcji organizowanych w różnego rodzaju social mediach. Tego typu działania wymagają jednak właściwej organizacji, co nie jest łatwe. CoSchedule to kalendarz, który usprawni prace całego zespołu, zarządzającego witryną. Narzędzie umożliwia przede wszystkim zarządzanie publikowaną treścią.

Wypełnij brief

Welcome Mat

Wielu firmom zależy na budowaniu własnej listy mailingowej. To w szczególności istotne w przypadku sklepów internetowych. Welcome Mat to wtyczka, która Ci to ułatwi. Przy jej pomocy wygenerujesz w witrynie formularz newslettera, który wysunie się z góry ekranu na całą wysokość i szerokość strony. W ten sposób zachęcisz użytkowników do podania do Twojej dyspozycji adresu mailowego.

Wypełnij brief

P3

Warto pamiętać o tym, że WordPress ma swoje ograniczenia i nie można zainstalować na danej stronie zbyt dużej liczby wtyczek, ponieważ to ją spowolni. Należy wybierać je z rozwagą. Godna polecenia będzie wtyczka P3 (Plugin Performance Profiler), dzięki której wygenerujesz procentowy raport z wynikiem wpływu zainstalowanych wtyczek na szybkość ładowania się Twojej witryny. To dobre rozwiązanie, ponieważ dodatkowo pokazuje, które z pluginów najbardziej obciążają stronę. W razie takiej konieczności, łatwiej będzie Ci podjąć decyzję, z której wtyczki należy zrezygnować.

Wypełnij brief

BackUp WordPress

To Twój must have, jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie danych zawartych na stronie internetowej. Robienie kopii zapasowej jest szalenie istotne, zwłaszcza w przypadku aktualizacji systemu. BackUp WordPress ułatwi Ci pracę. Wtyczka będzie automatycznie wykonywać kopię zapasową według harmonogramu, który ustalisz. Tego typu automatyzacja usprawni działania i pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu.

Wypełnij brief

Rename WP Login

Każdy administrator, który chce zalogować się na swoją witrynę w przeglądarce musi wpisać na końcu adresu URL hasło /wp-admin. Jest to powszechna wiedza, z której korzystają również hakerzy. To dlatego warto pochylić się nad wtyczką Rename WP Login, która umożliwia zmianę adresu na własny, co może uchronić Cię przed niebezpiecznymi atakami

Wypełnij brief

Relevanssi

Wyszukiwarka w WordPress nie jest idealna. Niestety, ale nie umożliwia precyzyjnego wyszukiwania treści. Największym problemem jest to, że pokazuje je według daty, a nie znaczenia wyszukiwanej frazy. To dlatego warto postawić na wtyczkę Relevanssi. Pozwala ona na wypróbowanie konkretnych konfiguracji, a przede wszystkim dopasowanie wyników pod znaczenie frazy kluczowej.

Wypełnij brief

ManageWP

Jeżeli chcesz zarządzać wieloma instalacjami WordPressa, wtyczka ManageWP będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. To sposób, który sprawi, że przy pomocy jednego logowania, dostaniesz się do wielu różnych serwisów. Co ważne, ten plugin posiada kokpit do zarządzania motywami, tworzenia back-upów, nadzorowania i sprawdzania ruchu czy nawet pozwala na przypisywanie ról konkretnym użytkownikom. To wszystko w jednym miejscu.
Wypełnij brief

User Role Editor

Domyślnie WordPress umożliwia przypisywanie roli konkretnym użytkownikom. User Role Editor jest jednak bardziej szczegółowy. Przy pomocy tej wtyczki będziesz mógł nadać uprawnienia dotyczące pewnych opcji kokpitu. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo. Da Ci to większą sprawczość i sprawi, że nie zdarzy się sytuacja, w której konkretny użytkownik przez przypadek zmieni ustawienia.
Zachęcamy do samodzielnego przetestowania poszczególnych wtyczek. Wybierz te, które spełnią Twoje oczekiwania i pozwolą Ci rozbudować stronę, a przede wszystkim zwiększyć jej bezpieczeństwo

Wypełnij brief

Podobne

Jak dodać wpis na WordPress?

To dynamiczne treści tworzą Twoją stroną internetową. Wpisy WordPress są zatem bardzo istotne. Mogą pojawiać się w wielu miejscach, jednak najczęściej stanowią niezastąpiony element bloga. Jak się je dodaje? Podpowiadamy.

icon Czytaj dalej

Biblioteka multimediów w WordPress – najważniejsze informacje w pigułce

Prowadząc swoją własną stronę internetową na WordPressie, warto poznać wszystkie najważniejsze opcje i narzędzia, jakie oferuje CMS. Jednym z głównych jest biblioteka multimediów. Do czego służy i jak z niej właściwie korzystać?

icon Czytaj dalej

Komentarze w WordPress – kilka praktycznych informacji

Prowadząc swoją własną stronę internetową na WordPressie, warto poznać wszystkie najważniejsze opcje i narzędzia, jakie oferuje CMS. Jednym z głównych jest biblioteka multimediów. Do czego służy i jak z niej właściwie korzystać?

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.