Stworzenie strony internetowej – ile to kosztuje?
Strona internetowa to najprostszy sposób dotarcia do odbiorców i klientów. Jest sposobem na zaprezentowanie swojej firmy, dokonań, portfolio, publikację ciekawych treści.
GA:
Stworzenie własnej strony internetowej może być kosztowne. Wie o tym każdy, kto choć raz interesował się tym tematem. Nie każdy za to dysponuje dużym budżetem na ten cel, szczególnie jeśli znajduje się dopiero na początku swojej działalności. Dziś podpowiemy Ci jak stworzyć stronę www za niewielką cenę.
Aby strona internetowa Kraków mogła w ogóle istnieć, potrzebna jest jej struktura, szkielet. Oznacza to, że trzeba ją zaprogramować. Jeśli chciałbyś aby została ona przygotowana od podstaw, specjalnie dla Ciebie – musiałbyś liczyć się z większym wydatkiem. Takie rozwiązanie ma, oczywiście, mnóstwo zalet. Strona będzie unikatowa, w pełni dostosowana do Twoich oczekiwań i pozbawiona błędów, a jej układ będzie dokładnie omówiony z Tobą.
Rozwiązaniem tańszym, budżetowym jest skorzystanie z gotowego szablonu, który również daje wiele możliwości. Co ciekawe, w sieci dostępne są zarówno szablony płatne, jak i darmowe! Jeśli chodzi o pierwszą opcję – im bardziej zaawansowany projekt, tym wyższa cena. Ich koszt oscyluje w okolicy od kilkudziesięciu do około czterystu złotych. W jednym i drugim przypadku można znaleźć prawdziwe perełki.
Szablony często projektowane są pod potrzeby konkretnej branży, co też ułatwia wybór tego jedynego. Możemy znaleźć tam przemyślany układ strony, przejrzyste menu, dodatkowe boxy. Istotne jest to, że gotowe projekty zawsze można dostosować w jakimś stopniu do swoich oczekiwań, zmieniając im kolory, dopasowując pasek menu, grafikę itd. Warto jednak zlecić to zadanie profesjonalistom.
Jak już wspomnieliśmy, szablony możesz w pewnym stopniu dostosować do swoich potrzeb. Zamiast płacić za zaprojektowanie w całości strony internetowej, możesz zlecić dopasowanie gotowe, wybranego szablonu dobrej jakości. Wybór języka, w którym został on zaprogramowany, warto skonsultować z ekspertami, którzy później zajmą się wprowadzaniem zmian i poprawek.
Co ważne, możesz mieć wpływ na kolor strony i wygląd tzw. skórek. Często można przemieszczać różne elementy w obrębie szablonu, czy zmieniać wygląd paska menu. Jeśli jednak wygląd i struktura szablonu Ci odpowiada, możesz przygotować unikalne slidery oraz bannery, które zostaną zaprojektowane specjalnie dla Ciebie, zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Ten krok sprawi, że ostateczny wygląd strony będzie bardziej unikalny i zdecydowanie będzie wyróżniać się na tle konkurencji, co mogą docenić potencjalni klienci.
Fotografia produktowa, sesje zdjęciowe to nie tylko drogie, ale i czasochłonne zajęcie. Nie każdy ma możliwość skrupulatnego udokumentowania fotograficznego swojej działalności. Na stronie internetowej nie obronią się zdjęcia wykonane smartfonem, choć jakość tych fotek jest coraz lepsza. Nie trzeba jednak się załamywać. Możesz bowiem skorzystać z fotografii stockowych. To innymi słowy bank zdjęć, które można wykorzystać do realizacji własnych projektów.
Choć w sieci działa wiele portali z płatnymi zdjęciami stockowymi, w których należy wykupić wcześniej abonament lub zapłacić za pozyskanie danej grafiki, nadal można znaleźć też te strony, które oferują fotografie za darmo. Warto pamiętać, że skorzystanie z tego rozwiązania przynosi ogromną oszczędność, nawet przy wyborze płatnej opcji. Nie trzeba bowiem dodatkowo zatrudniać ani grafika, ani fotografa.
W bazie znajdują się zdjęcia, podzielone na wiele kategorii – wystarczy kliknąć i pobrać.
Wybierając serwer i rejestrując domenę, nie decyduj się na pierwszego pośrednika z brzegu. Warto przyjrzeć się im bliżej, bo nie każdy z nich jest rzetelny i godny zaufania. Przede wszystkim zwróć uwagę na oficjalnych partnerów NASK (Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa). Nie daj się też nabrać na promocje dla nowych klientów, bo w dalszej perspektywie możesz na tym sporo stracić.
Bardzo często rejestratorzy oferują niezwykle niską cenę za rejestrację domeny i miejsce na swoich serwerach. Później jednak, gdy dochodzi do przedłużenia abonamentu można się zdziwić kwotą, która pojawia się na rachunku. Zwróć więc przede wszystkim uwagę na cenę przedłużenia umowy, a nie wyłącznie na koszt początkowy. Wśród najtańszych pośredników możemy wyróżnić przede wszystkim trzech: ovh.pl, gnum.pl oraz seohost.pl. W tych miejscach najmniej zapłacisz za rejestrację i odnowienie domeny.pl oraz com.pl. Jeśli chodzi o domenę.eu, warto sprawdzić też oferty forpsi.pl oraz hrd.pl.
Z pewnością, gdy analizujesz wszystkie wymienione wyżej aspekty myślisz, że przygotowanie strony internetowej to naprawdę spory koszt. Ograniczając jednak wydatki do minimum, ale stawiając na profesjonalne opracowanie i pomoc osób z doświadczeniem, można stworzyć witrynę, która będzie Cię godnie reprezentować i z pewnością przyciągnie do Ciebie nowych klientów. Zestawienie kosztów prezentuje się następująco:
3-5 dni roboczych
Zależy od stopnia zaawansowania projektu – około 14 dni roboczych
Strona internetowa to najprostszy sposób dotarcia do odbiorców i klientów. Jest sposobem na zaprezentowanie swojej firmy, dokonań, portfolio, publikację ciekawych treści.
Obróbka zdjęć cały czas cieszy się dużą popularnością. Dziś trudno wyobrazić sobie stronę internetową bez profesjonalnej grafiki czy właśnie urozmaiceń w postaci dobrze dobranych fotografii. Okazuje się, że ich edycja nie musi być kosztowna. Wystarczy wybrać zamiennik Photoshopa, aby cieszyć się świetnymi rezultatami. Na jaki program warto postawić?
Darmowe CMS-y cieszą się dużą popularnością. Dziś już nie musisz być biegły w znajomości HTML czy CSS, żeby przygotować własną witrynę. Wystarczy, że skorzystasz z gotowych narzędzi, które są dostępne w sieci.
Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.