GA: Użytkownicy w WordPress. Najważniejsze informacje w jednym miejscu | Wojoweb Użytkownicy w WordPress. Najważniejsze informacje w jednym miejscu | Wojoweb

Użytkownicy w WordPress.
Najważniejsze informacje w jednym miejscu

Jeżeli prowadzisz stronę postawioną na WordPress lub planujesz ją założyć, powinieneś pochylić się nad kwestią użytkowników. Kim są, jak nadawać im uprawnienia i role? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Użytkownicy w WordPress. Poznaj ich role

W każdym systemie CMS możliwe jest nadawanie określonych ról użytkownikom, co daje im pewne uprawnienia, a Tobie, jako właścicielowi spokój ducha, że niepożądane osoby nie wprowadzą niechcianych zmian na Twojej witrynie. Poniżej przedstawiamy poszczególnych użytkowników, a także ich role:

administrator – to oczywiście najważniejsza osoba, która ma tak naprawdę nieograniczony dostęp do zarządzania stroną. Dotyczy to nie tylko publikowania czy edycji postów, ale również kwestii technicznych,

redaktor – ta osoba może publikować i edytować wpisy, a także zarządzać tymi, które zostały opublikowane przez innych autorów. Tego typu użytkownik dodaje też kategorie, tagi czy edytuje komentarze. Będzie to odpowiednia rola dla osoby, która zarządza blogiem,

autor – ten użytkownik tworzy oraz publikuje wpisy, a także edytuje te, które sam stworzył. Nie może za to ingerować w treści opublikowane przez innych użytkowników. Nie może ani zatwierdzać, ani akceptować i weryfikować komentarzy do wpisów,

współpracownik – może tworzyć wpisy na bloga, ale nie może ich publikować. Dodaje je do szkiców, a później redaktor albo administrator je planuje,

subskrybent – to najbardziej podstawowa rola, która pozwala na zalogowanie się na stronie i dodawanie komentarzy.

Wypełnij brief

Jak dodać nowego użytkownika?

Dodawanie nowych użytkowników jest bardzo proste. Administrator musi przejść do kokpitu, a następnie w bocznym menu wybiera zakładkę „Użytkownicy”, a później klika „Dodaj nowego”. W kolejnym kroku powinien uzupełnić wszystkie niezbędne dane w tabeli. Ważne jest to, żeby odpowiednio przypisał rolę danej osobie. Następnie zapisze całość, dzięki przyciskowi „Utwórz użytkownika”.

Wypełnij brief

Jak nadać rolę istniejącym użytkownikom WordPress?

Oczywiście role istniejących użytkowników można z łatwością zmienić. Wystarczy w bocznym menu kliknąć opcję „Użytkownicy”, a następnie „Wszyscy użytkownicy”. Kolejno przejdź do funkcji „Edytuj”, która znajduje się obok nazwy użytkownika. Wtedy możesz zmienić dane, takie jak imię, nazwisko czy adres mailowy. Sporym ułatwieniem jest też możliwe działanie na większej liczbie użytkowników. Jeżeli zaznaczysz kilka osób, wtedy możesz zmienić ich role masowo.

Wypełnij brief

Podobne

Jak korzystać z kategorii i tagów w WordPress?

To dynamiczne treści tworzą Twoją stroną internetową. Wpisy WordPress są zatem bardzo istotne. Mogą pojawiać się w wielu miejscach, jednak najczęściej stanowią niezastąpiony element bloga. Jak się je dodaje? Podpowiadamy.

icon Czytaj dalej

Jak dodać wpis na WordPress?

To dynamiczne treści tworzą Twoją stroną internetową. Wpisy WordPress są zatem bardzo istotne. Mogą pojawiać się w wielu miejscach, jednak najczęściej stanowią niezastąpiony element bloga. Jak się je dodaje? Podpowiadamy.

icon Czytaj dalej

Jaka jest różnica między wpisem a stroną w WordPressie?

Nie bez powodu WordPress cieszy się tak ogromną popularnością. Jest to najchętniej używana platforma do tworzenia stron internetowych oraz blogów – nie tylko w Polsce, ale tak naprawdę na całym świecie. Dla nowych użytkowników trudne może okazać się rozróżnienie pomiędzy wpisami a stronami. W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, kiedy się ich używa.

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.