GA: Case study: Stworzenie strony internetowej dla The Code Brothers | Wojoweb Case study: Stworzenie strony internetowej dla The Code Brothers | Wojoweb

Case Study

Stworzenie strony internetowej dla The Code Brothers

Firmy IT niewątpliwie dziś podbijają polski rynek. W końcu to przyszłość!
Jednak trzeba przyznać, że wprost rosną jak grzyby po deszczu i jest ich coraz więcej. To dlatego te najlepsze powinny się wyróżnić, co nie zawsze jest tak łatwe. Najważniejsze jest to, aby zyskać odpowiednią widoczność w sieci i stworzyć szytą na miarę stronę internetową, która przyciągnie potencjalnych klientów.

Zagadnienia z zakresu IT i programowania nie są łatwe dla laików, którzy po prostu się na nich nie znają. To dlatego tak istotne jest to, żeby przedsiębiorstwa działające w tej branży to zrozumiały i pokazały gotowe rozwiązania na tacy, tak aby potencjalny klient nie musiał zastanawiać się nad tym, na czym polega konkretna usługa.

Firma The Code Brothers zgłosiła się do nas z prośbą o przygotowania dla nich strony internetowej, która będzie przyjazna w odbierze dla użytkowników. Chodziło przede wszystkim o to, aby przedstawić zakres działalności przedsiębiorstwa, a także zachęcić użytkowników sieci do skontaktowania się z firmą. W tym projekcie zadbaliśmy o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, dzięki czemu udało się nam stworzyć nowoczesną witrynę, która nie zawiera nadmiaru informacji, za to jest czytelna i prosta w obsłudze.

Co udało się nam zrobić?

Dla firmy The Code Brothers przygotowaliśmy kompletny layout oraz stworzyliśmy stronę internetową, która jest
bardzo minimalistyczna, a więc wpisuje się w obecnie panujące trendy.

Jako urozmaicenie wybraliśmy kafle z aktywnymi przyciskami oraz zdjęciami, które zachęcają do dalszej eksploracji strony. Od wejścia, użytkownik zyskuje podstawowe informacji o The Code Brothers. Krótka zajawka sprawia, że aż chce się zapoznać z bardziej szczegółową ofertą poprzez kliknięcie przycisku „Sprawdź ofertę”.

Na stronie głównej nie zabrakło również informacji o samej firmie oraz odnośnika do podstrony poświęconej temu zagadnieniu. Zjeżdżając w dół, internauta może zobaczyć krótkie portfolio, które zachęca do nawiązania współpracy właśnie z tym przedsiębiorstwem.

Jest to element interaktywny, który się rusza i umożliwia zagłębienie się w dany projekt. Po kliknięciu w niego, użytkownik jest przenoszony na dedykowaną mu podstronę, gdzie znajduje się więcej screenów z aplikacji, a także opis jej działania.

Na samej górze strony znajduje się przyjazne menu, które zawiera takie zakładki, jak: „O firmie”, „Oferta”, „Realizacje”, „Kariera”, a także „Kontakt”. Po kliknięciu użytkownik jest błyskawicznie przenoszony na daną podstronę, na której znajdują się szczegółowe informacje na dany temat. Oczywiście w tej poświęconej informacjom o firmie, zadbaliśmy również o możliwość szybkiego nawiązania kontaktu z przedstawicielem. Przycisk „Skontaktuj się z nami” przenosi internautę do zakładki „Kontakt”, w której znajduje się oczywiście formularz kontaktowy, adres siedziby, a także numery telefonów oraz adres mailowy, co pozwala na szybkie porozumienie się z właścicielami.

Z kolei w zakładce „Oferta” znajduje się odnośnik „Zobacz nasze realizacje”, który przenosi do wcześniej już omówionego portfolio. Każda z zakładek została opatrzona minimalistycznymi zdjęciami, które kojarzą się z działaniem w obszarze IT, a przede wszystkim z aplikacjami mobilnymi, dzięki czemu witryna jest spójna. W tym przypadku postawiliśmy również na stonowane kolory, a więc niebieski, biel oraz czerń, które idealnie ze sobą współgrają, tworząc przyjazną przestrzeń dla każdego użytkownika.

W prawym górnym rogu strony znajdują się również przyciski i odnośniki do kont firmy w social mediach, dzięki czemu użytkownik może łatwo się do nich dostać, bez konieczności wyszukiwania ich w Google’u.

Co zyskała firma The Code Brothers?

Firma The Code Brothers przede wszystkim zyskała przyjazne narzędzie, dzięki któremu mogą pozyskać szerszą grupę klientów. Strona jest przejrzysta i godna uwagi, co jest bardzo ważne w obszarze IT, w którym przedsiębiorstwo się porusza. Minimalistyczny design, zdjęcia, a także krótkie informacje sprawiają, że internauta jest zachęcony do dalszej eksploracji strony, a przede wszystkim do skontaktowania się z firmą.

Dodatkowym atutem jest łatwa obsługa witryny, dzięki czemu firma w każdym momencie może dodać do swojego portfolio kolejne realizacje. Co ważne, zadbaliśmy również o to, żeby stronę dobrze przeglądało się na urządzeniach mobilnych, co jest bardzo istotne, ponieważ wielu użytkowników korzysta właśnie z takiej możliwości.

Najważniejsze jest to, że firma The Code Brothers jest zadowolona z uzyskanych efektów, jak sami mówią: „Współpraca przebiegała bardzo sprawnie, każdy nawet najmniejszy szczegół został omówiony i szybko wprowadzony w życie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tak kompleksowej usługi”.

Podobne

Case Study: Przygotowanie strony internetowej dla Aleet

Firma Aleet stworzyła wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które odmieniło działanie wielu przedsiębiorstw w Polsce i nie tylko. Mieli doskonały produkt, brakowało im tylko jednego – sprawdzonego sposobu na zaprezentowanie go zainteresowanym.

icon Czytaj dalej

Case study: Przygotowanie strony internetowej dla Evernis

Dla firmy Evernis przygotowaliśmy stronę internetową z funkcją sklepu, która umożliwia szybkie zrealizowanie każdego zamówienia.

icon Czytaj dalej

Case Study: Przygotowanie strony internetowej dla Struct4.com

Wojoweb tworzy strony internetowe, które trafiają nie tylko do polskich, ale również zagranicznych kontrahentów. Jesteśmy na bieżąco z trendami, jakie pojawiają się na światowych rynkach, a więc oferowane przez nas rozwiązania są nowoczesne i intrygujące

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.