GA: Case Study: Przygotowanie strony internetowej dla Filar Nieruchomości | Wojoweb Case Study: Przygotowanie strony internetowej dla Filar Nieruchomości | Wojoweb

Case Study

Przygotowanie strony internetowej dla
Filar Nieruchomości

Branża nieruchomości cały czas się rozwija i dziś w dużej mierze przeniosła się do sieci. To właśnie online zainteresowani mogą przeglądać interesujące ich ogłoszenia i na podstawie zdjęć zdecydować, czy chcą zobaczyć lokal na żywo. Konkurencja na rynku jest spora, a więc bardzo istotne jest to, żeby zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z usług konkretnej firmy. Filar Nieruchomości potrzebowało witryny, która będzie prosta w obsłudze, a przy tym interesująca dla odbiorców.

To dlatego stworzyliśmy dla nich stronę, która jest pełna zdjęć, a przy tym zawiera wygodną wyszukiwarkę ogłoszeń. Potencjalni klienci w prosty sposób mogą znaleźć interesujące ich nieruchomości, a później nawiązać kontakt z przedstawicielem firmy, dzięki formularzowi, mieszczącemu się na stronie głównej.

Co udało się nam zrobić?

Skupiliśmy się na tym, żeby strona odpowiadała na potrzeby osób zainteresowanych zakupem nieruchomości. Wchodząc na stronę główną od razu pojawia się formularz kontaktowy, a po jego wypełnieniu przedstawiciel firmy dzwoni do zainteresowanego. Poniżej z kolei znalazła się wyszukiwarka ofert. Zostały one posortowane od najnowszych do najstarszych, ale dla wygody użytkowników, mogą oni sprecyzować swoje poszukiwania, wybierając typ nieruchomości, rodzaj transakcji, a także cenę.

Ogłoszenia zostały przedstawione w postaci przyciągających uwagę kafelków ze zdjęciami. Po naciśnięciu przycisku „Szczegóły oferty”, odbiorca trafia na podstronę, poświęconą konkretnej nieruchomości, gdzie może zapoznać się z większą liczbą zdjęć, a także szczegółowymi informacjami.

Na samej górze strony umieściliśmy menu z takimi zakładami jak: „Sprzedaż”, „Wynajem”, „Usługi”, „O nas”, a także „Kariera”. Klientowi zależało na tym, żeby użytkownicy witryny mogli łatwo i szybko wyszukać interesujące ich oferty. To dlatego w zakładach „Sprzedaż” i „Wynajem” znalazł się dodatkowo podział na lokalizację, rynek, a także powierzchnię nieruchomości. Wyszukiwarka jest zatem bardziej szczegółowa, niż ta, znajdująca się na stronie głównej.

Kompleksowe prace graficzne

Spójność marki jest bardzo istotna, to dlatego w tym projekcie skupiliśmy się w dużej mierze na pracach graficznych. Całość utrzymaliśmy w minimalistycznej stylistyce z dominującymi kolorami takimi jak biel i zieleń. Na geometryczne kształty postawiliśmy nie tylko przygotowując szatę graficzną witryny, ale również logo, wizytówki, teczki, a także ulotki.

W ten sposób firma może zadbać o spójność przekazu, a przy tym wygląda profesjonalnie w oczach potencjalnych klientów. To bardzo ważne, ponieważ wiele osób wybiera doradcę właśnie na tej podstawie.

Co zyskała strona firma?

Przede wszystkim nowa strona internetowa to doskonałe miejsce do prezentowania oferty przedsiębiorstwa. Dla administratora proces dodania nowego ogłoszenia jest bardzo prosty i zajmuje niewiele czasu. Możliwość opublikowania dużej liczby zdjęć danej nieruchomości, wzbudza jeszcze większe zainteresowanie wśród odbiorców. Co ważne, witrynę można na bieżąco aktualizować, dodając nowe treści czy fotografie.

Podobne

Case study: Stworzenie strony internetowej dla The Code Brothers

Firmy IT niewątpliwie dziś podbijają polski rynek. W końcu to przyszłość!
Jednak trzeba przyznać, że wprost rosną jak grzyby po deszczu i jest ich coraz więcej. To dlatego te najlepsze powinny się wyróżnić, co nie zawsze jest tak łatwe.

icon Czytaj dalej

Case study: Stworzenie strony internetowej dla sklepu meblowego Ligrro

Firma Ligrro zyskała przede wszystkim profesjonalny wygląd, co jest ważne w przypadku sklepów internetowych, ponieważ jest to najlepsza zachęta dla użytkowników do zrealizowania zakupów. Poszczególne produkty są zaprezentowane przejrzyście, a duża liczba zdjęć sprawia, że potencjalni klienci dokładnie mogą przyjrzeć się poszczególnym meblom.

icon Czytaj dalej

Case Study: Przygotowanie strony internetowej dla Bogoria Residence

Kamienica o prestiżowej lokalizacji w sercu historycznego Krakowa zasługuje na wyjątkową stronę internetową, aby jak najwięcej osób mogło się o niej dowiedzieć.

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.