GA: Jak zbudować tanią stronę internetową? | Wojoweb Jak zbudować tanią stronę internetową? | Wojoweb

Jak zbudować tanią stronę internetową?

Gdy myślimy o wykonaniu strony internetowej, od razu na myśl przychodzą nam duże koszty oraz bardzo długi czas realizacji takiego pomysłu. Trzeba znaleźć firmę, która postawi witrynę od A do Z, przygotować grafiki. To wszystko trwa. Istnieje jednak szansa stworzenia strony www za stosunkowo niewielkie pieniądze. Mowa o wykorzystaniu gotowych szablonów.


Szablony mają wiele zalet

Dziś w internecie możemy znaleźć wiele stron, oferujących szablony. Niektóre z nich są darmowe, za inne trzeba zapłacić. Ich koszt jednak nie jest zbyt wysoki, szczególnie w porównaniu do stworzenia witryny przez profesjonalną agencję lub freelancera. Waha się on na ogół od kilku do około stu dolarów. Zasada mówi, że im bardziej zaawansowany jest projekt, tym jego cena jest wyższa.

Każda strona z szablonami posiada podział swojej oferty na kategorie. Możemy więc znaleźć projekt przeznaczony dla naszej konkretnej branży. Będzie on utrzymany w barwach, które są najpopularniejsze w danym kręgu biznesowym, a także układ strony, która ma być czytelna i intuicyjna dla odbiorcy. Co więcej, każdy szablon możemy jeszcze dostosować do naszych potrzeb. Warto zmienić tekst, grafiki, opcjonalnie nieco pobawić się również układem strony. Są więc propozycje dla branży beauty, budowlanej, motoryzacyjnej, zdrowotnej, hotelarskiej, restauracyjnej, a nawet rolniczej czy związanej z nowoczesnymi technologiami.

Wśród gotowych szablonów znajdziemy też inny podział. Oferowane są szablony dla tradycyjnych stron internetowych, ale także przygotowane specjalnie pod blogi, sklepy internetowe, strony twórców, zawierające portfolio, a nawet te, zakładające stworzenie społeczności czy for internetowych. Każdy więc w tak szerokiej ofercie znajdzie rozwiązanie dla siebie.

Dla wielu przedsiębiorców istotny jest również czas wdrożenia strony internetowej, budowanej na szablonie, w życie. Po zakupie lub wyborze darmowej opcji, wystarczy jedynie ściągnąć „paczkę”. Kolejnym krokiem będzie zainstalowanie jej i dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Po dodaniu grafik (warto wykorzystać własne zbiory lub kupić gotowe zdjęcia) oraz tekstów, będzie ona gotowa do opublikowania.


Gdzie szukać szablonów?

Wpisując w Google frazę „szablony stron internetowych”, znajdziemy bogatą ofertę. Niektóre z tych witryn są bardziej cenione, inne mniej. Chodzi o jakość szablonów, ich trwałość oraz atrakcyjność. Wśród szczególnie polecanych znajduje się Themeforest. Chyba każdy, kto choć raz myślał o stworzeniu strony internetowej, słyszał o tym portalu. Znajdziemy tam tysiące szablonów, przygotowanych pod różne branże oraz pod konkretne systemy zarządzania treścią. Wystarczy wybrać ten, z którego korzystamy: HTML, CMS czy też WordPress.

Warto zaznaczyć, że szablony nadążają za nowoczesnymi trendami. Wystarczy zwrócić uwagę np. na ten, przygotowany dla branży architektonicznej. Projekt dostosowany jest do każdego typu wyświetlacza: komputera, telewizora, smartfona. Szablon wyposażony został w efektowny slider ze zdjęciami, na których można zaprezentować własne realizacje. W podstawowym widoku, pasek menu stanowi integralną część ekranu, ale jeśli zaczniemy scrollować stronę w dół, uwydatni się i będzie podążał w ślad za nami, po to, abyśmy bez problemu zmienić zakładkę.

W dobie nauki zdalnej, dużym zainteresowaniem cieszy się też szablon Klassroom. To projekt skierowany do branży edukacyjnej. Dzięki niemu można zaprezentować swoją szkołę, uczelnię, ofertę kursów szkoleniowych itd. Szablon może być w pełni stosowany do indywidualnych potrzeb, a jednocześnie jest szalenie przejrzysty i wyrazisty. Umożliwia on wprowadzenie w menu paneli klientów, w których mogą znaleźć się nagrania z wykupionymi kursami.

Jeśli naszym marzeniem jest stworzenie internetowej strony firmowej lub biznesowego bloga w WordPressie, strzałem w dziesiątkę może okazać się motyw Qwery. Nowoczesny, świeży design, wskazuje na dynamikę przedsiębiorstwa i jego nieustanny rozwój. Sprawdzi się jako strona internetowa kancelarii prawnej, agencji kreatywnej lub reklamowej czy firmy, zajmującej się tworzeniem aplikacji mobilnych.


Oszczędność czasu i pieniędzy

Korzystanie z gotowego szablonu stron internetowych przynosi wiele korzyści. Otrzymujemy w zasadzie gotowy pomysł na naszą witrynę. Wystarczy zainstalować go w systemie zarządzania treścią. Nasza firma chętnie pomoże Ci w dostosowaniu szablonu do Twoich indywidualnych wymagań, przygotowaniu jego strony graficznej, stworzeniu treści, które znajdą się na stronie i opublikowanie jej.

Reasumując. Wśród niezaprzeczalnych zalet szablonów stron internetowych znajdują się:

  • bardzo korzystna cena
  • szeroki wybór motywów
  • projekty przygotowane pod konkretne branże
  • dostosowanie szablonów do własnych oczekiwań
  • tworzenie zindywidualizowanych treści
  • niezwykle krótki czas realizacji projektu (najczęściej zajmuje on od 3 do 5 dni)

Jeśli chcesz niedrogo i szybko stworzyć własną stronę internetową, to rozwiązanie będzie z pewnością najkorzystniejsze.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Komentarze w WordPress – kilka praktycznych informacji
Jaka jest różnica między wpisem a stroną w WordPressie?
Czym jest kokpit? Najważniejsze informacje
Jak korzystać z kategorii i tagów w WordPress?
Użytkownicy w WordPress. Najważniejsze informacje w jednym miejscu
Czym są wtyczki WordPress i jak je znaleźć?
Bieżąca aktualizacja wtyczek i środowiska WordPress
Najważniejsze informacje o widżetach w WordPress
Jak zoptymalizować WordPressa we własnym zakresie?
Najlepsze wtyczki WordPress. One na pewno Ci się przydadzą

Podobne

Stworzenie strony internetowej – ile to kosztuje?

Strona internetowa to najprostszy sposób dotarcia do odbiorców i klientów. Jest sposobem na zaprezentowanie swojej firmy, dokonań, portfolio, publikację ciekawych treści.

icon Czytaj dalej

Darmowy sklep internetowy – czy to możliwe?

Obecnie większość firm przenosi sprzedaż do sieci. To dość oczywiste rozwiązanie, ponieważ coraz więcej użytkowników, w szczególności tych z młodego pokolenia, decyduje się na robienie zakupów w internecie.

icon Czytaj dalej

Skąd brać darmowe zdjęcia na stronę internetową, Facebooka, Instagram albo do prezentacji?

Zastanawiasz się nad tym, skąd brać darmowe zdjęcia, które możesz z powodzeniem wykorzystać na swój własny użytek? W naszym artykule znajdziesz praktyczne wskazówki, dzięki którym urozmaicisz swoją stronę internetową, profil w social mediach albo prezentację. To jeden z doskonałych sposobów na zwiększenie zainteresowania odbiorców.

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.