GA: Skąd brać darmowe zdjęcia na stronę internetową, Facebooka, Instagram albo do prezentacji? | Wojoweb Skąd brać darmowe zdjęcia na stronę internetową, Facebooka, Instagram albo do prezentacji? | Wojoweb

Skąd brać darmowe zdjęcia na stronę internetową, Facebooka, Instagram albo do prezentacji?

Zastanawiasz się nad tym, skąd brać darmowe zdjęcia, które możesz z powodzeniem wykorzystać na swój własny użytek? W naszym artykule znajdziesz praktyczne wskazówki, dzięki którym urozmaicisz swoją stronę internetową, profil w social mediach albo prezentację. To jeden z doskonałych sposobów na zwiększenie zainteresowania odbiorców.


Skąd brać darmowe zdjęcia na stronę?

Darmowe zdjęcia na stronę internetową są dostępne w wielu różnorodnych miejscach. Jeżeli jednak masz taką możliwość, zdecydowanie korzystniej będzie, jeżeli zdecydujesz się na wykorzystywanie własnych zdjęć oraz grafik. Darmowe obrazki na stronę są wygodne i praktyczne, jednak zdecydowanie lepiej jest postawić na własną kreatywność. To z pewnością zostanie docenione przez internautów, którzy z zaciekawieniem będą przeglądać Twoją witrynę.

Ludziki do prezentacji czy obrazki na bloga okazują się przydatne nie tylko w przypadku firm, ale także osób prywatnych, które chcą urozmaicić swój projekt i zależy im na tym, aby podzielić blok tekstu i sprawić, aby był on bardziej czytelny dla każdego odbiorcy. Darmowe obrazki do prezentacji możesz ściągnąć z takich stron jak Kaboompics, Unsplash czy Pixabay. Są to jedne z najpopularniejszych rozwiązań, które są chętnie stosowane m.in. przez blogerów.

Pixabay jest jednym z najpopularniejszych miejsc w sieci, w którym czekają na Ciebie tysiące różnorodnych zdjęć. Dużym atutem jest łatwe, intuicyjne wyszukiwanie oraz podział na kategorie, dzięki czemu bez problemów znajdziesz grafiki na stronę, która są dla Ciebie interesujące.

Sporą popularnością w Polsce cieszy się także witryna Unsplash. Tam również znajdziesz darmowe zdjęcia na strony internetowe, Facebooka czy Instagram. W tym przypadku także możesz liczyć na łatwe wyszukiwanie, a przy tym również intuicyjny podział na kategorie. Dodatkowym atutem jest z kolei wtyczka do WordPressa, dzięki której możesz z powodzeniem dodać zdjęcia bezpośrednio na stronę.

Kolejny adres, który warto znać to Kaboompics. Tego typu strony z obrazkami na FB cieszą się sporym zainteresowaniem. W szczególności tę witrynę upodobali sobie blogerzy. Jest to wygodne rozwiązanie, umożliwiające wyszukiwanie zdjęć według kolorów, co wpisuje się w obecne trendy.

Grafiki do prezentacji oraz przydatne zdjęcia znajdziesz również na takich stronach jak:

Pexels,

Burst,

ISO republic,

Foodiesfeed,

Negativespace,

Stocksnap.

Dodatkowo wiele osób korzysta także z bezpłatnych filmików, które doskonale urozmaicają treści na różnorodnych witrynach. Te, które można wykorzystać na stronie znajdziesz na:

Videvo,

ISO republic,

Mazawi.


Jak dostosować zdjęcia do swoich potrzeb?

Oczywiście bezpłatne zdjęcia na stronę internetową warto zawsze właściwie dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. To bardzo istotne, ponieważ ma wpływ na to, jak zostaną one odebrane przez użytkowników. Zoptymalizuj właściwie grafiki, a sporo zyskasz. Przede wszystkim ma to wpływ na to, jak szybko konkretna strona internetowa będzie się ładować. Wolne ładowanie się witryny ma negatywny wpływ na jej pozycję w wyszukiwarce Google, a więc koniecznie zadbaj o to, żeby całość została właściwie dostosowana do Twoich potrzeb.

Obrazy do pobrania dokładnie sprawdź. Skup się na tym, aby przekonać się, jaka jest ich waga oraz rozdzielność. Kiepskim pomysłem będzie ich bezpośrednie wrzucenie na stronę internetową, tuż po pobraniu czy wykonaniu aparatem. Warto zatem, żebyś do optymalizacji oraz dostosowania pobranych grafik czy zdjęć do własnych potrzeb, stosował profesjonalny program. Jaki? Do wyboru masz kilka:

Adobe PhotoShop,

Photopea,

Affinity Photo,

Krita,

GIMP.

Nie zamykaj się na profesjonalne rozwiązania i korzystaj z nich w miarę możliwości. Jest to najlepszy sposób na to, żeby zwiększyć swoją widoczność w sieci, a przede wszystkim zwrócić uwagę odbiorców. Traktuj ich poważnie i dbaj o wygląd swojej witryny, a szybko przekonasz się, że to się opłaca.

 

Podobne

Jak wybrać wykonawcę strony internetowej?

Konkurencja na polskim rynku jest całkiem spora. Niestety, bardzo łatwo jest trafić na oszustów, którzy są nieterminowi, a przede wszystkim nie mają pojęcia o tworzeniu oryginalnych witryn. Jak się przed nimi wystrzegać?

icon Czytaj dalej

Jak zbudować tanią stronę internetową?

Gdy myślimy o wykonaniu strony internetowej, od razu na myśl przychodzą nam duże koszty oraz bardzo długi czas realizacji takiego pomysłu.

icon Czytaj dalej

Co to jest Key Visual?

Współpraca z agencją kreatywną albo grafikiem freelancerem jest bardzo opłacalna dla wielu firm. Przede wszystkim jest to najlepszy sposób na to, żeby otrzymać profesjonalnie przygotowane grafiki, który doskonale prezentują się na stronie internetowej, a przy tym wzbudzają spore zainteresowanie użytkowników. Jeżeli w planach masz korzystanie z tego typu usług, koniecznie dowiedz się, czym jest Key Visual.

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.