GA: Bramka płatności Przelewy24 – jak to działa? | Wojoweb Bramka płatności Przelewy24 – jak to działa? | Wojoweb

Bramka płatności Przelewy24 – jak to działa?

Obecnie właściciele sklepów internetowych muszą liczyć się z ogromną konkurencją, dlatego tak ważne jest to, aby dostosować posiadane witryny internetowe do potrzeb i oczekiwań klientów, zapewniając im najlepszą obsługę. Bramka płatności Przelewy24 znacznie przyspiesza realizację poszczególnych transakcji i zachęca klientów do zrobienia zakupów. Jak to działa w praktyce?


Czym są Przelewy24?

Przelewy24 to system płatności, który można z powodzeniem skonfigurować z różnorodnymi sklepami internetowymi. Jest on powszechnie używany w naszym kraju. Dużym atutem tego rozwiązania jest fakt, że utworzyła go spółka PayPro SA., a od samego początku jest współtworzony przez branżę e-commerce w naszym kraju, dzięki czemu został odpowiednio dopracowany i dostosowany do potrzeb użytkowników z naszego kraju, a w tym również samych właścicieli sklepów internetowych.

Nawiązanie współpracy jest banalnie proste. Wystarczy podpisać umowę z operatorem bramki płatności, a także zaakceptować regulamin, aby korzystać z płatności typu pay-by-link. W praktyce oznacza to, że klient, kiedy chce dokonać płatności, jest przekierowywany z serwisu transakcyjnego do banku klienta. Wystarczy, że się zaloguje, a wtedy zobaczy uzupełnione pola ze szczegółami operacji (danymi do przelewu oraz kwotą). Później wystarczy, że całość zautoryzuje i zrealizuje płatność. Dodatkowo możliwe są też płatności mobilne za pośrednictwem Blik-u czy portfeli elektronicznych.

Zalet korzystania z Przelewów24 jest wiele. Przede wszystkim środki wpłacone przez klientów są bezpieczne, co jest potwierdzone wieloma certyfikatami. Dodatkowo platforma udostępnia wiele różnorodnych metod płatności, a nawet raty online, co jest częstym wyborem wielu klientów, a sam właściciel firmy może wypłacić pieniądze w dowolnym momencie.


Jak przebiega instalacja bramki płatności Przelewy24?

Ten proces możemy przeprowadzić za Ciebie. Implementacja bramki płatności w sklepie jest podobna u różnorodnych operatorów. W przypadku WooCommerce konieczne jest zainstalowanie, a następnie właściwe skonfigurowanie odpowiedniej wtyczki.

Na samym początku musisz się zarejestrować oraz założyć profil u operatora bramki płatności. Przelewy24 muszą pozytywnie zweryfikować Twój sklep internetowy. To dla nich ważne, ponieważ działają jak pośrednik, który w Twoim imieniu będzie przyjmować pieniądze. Do pozytywnej weryfikacji niezbędne jest posiadanie regulaminu sklepu, w którym muszą się znaleźć m.in. informacje na temat tego, kto prowadzi sklep internetowy, definicje, płatności czy procedury dotyczące reklamacji oraz zwrotów. Następnie należy pobrać wtyczkę oraz wysłać ją na serwer i zainstalować. Teraz przyszła kolej na konfigurację, w której należy uzupełnić m.in. ID sprzedawcy i sklepu oraz klucz CRC i gotowe!

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Google Ads – dla kogo to dobry kanał reklamy?
Regulamin sklepu internetowego – czy to konieczność? Jak go stworzyć?
Czy warto wejść w e-commerce i jak to zrobić?
Jaki sklep internetowy wybrać?
Czym jest WooCommerce? Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?
Portale internetowe Kraków
Czym jest platforma B2B?
Budowa strony internetowej dla branży projektowania wnętrz i dla architektów
Czy Google Ads są skuteczne? Na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby kampanie tekstowe i Google Zakupy były skuteczne?
Google Zakupy. Jak wykorzystać Google Zakupy dla sklepów? Sprawdź

Podobne

Płatność PayPal na WooCommerce

Dziś trudno wyobrazić sobie sklep internetowy bez wygodnych płatności mobilnych. Jedną z najpopularniejszych jest PayPal, który jest najczęściej wybierany na całym świecie i coraz chętniej preferuje się go również w Polsce. Jak to działa?

icon Czytaj dalej

Bramki płatności online – które z nich wybrać?

W dzisiejszych czasach płatności online są absolutną podstawą w każdym sklepie internetowym. W końcu klienci chcą płacić nie tylko szybko, ale również bezpiecznie. Trudno zatem wyobrazić sobie tego typu witrynę bez wygodnych bramek płatności. Które z nich warto wybrać?

icon Czytaj dalej

ABC tworzenia sklepu internetowego. Poznaj podstawy

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm stawia na e-commerce. Jak się jednak za to zabrać? W naszym artykule znajdziesz kilka cennych wskazówek.

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.