GA: Portale internetowe Kraków | Wojoweb Portale internetowe Kraków | Wojoweb

Portale internetowe w Krakowie

Stworzenie dobrej jakości portalu internetowego nie jest łatwe. Na jej sukces składa się wiele czynników, z realizacją których poradzi sobie wyłącznie doświadczona firma. Należy spojrzeć na tę inwestycję kompleksowo. Portal internetowy, która będzie zarabiać i przyciągać zainteresowanie potencjalnych klientów powinna się wyróżniać na tle innych, ale w mądry sposób.


Na co zwracać uwagę przy tworzeniu portalu w Krakowie

Kraków to specyficzny rynek, z dużą konkurencją w wielu branżach. Wyróżnić się można głównie dzięki stworzeniu przemyślanego portalu. Nie wystarczy jednak wyłącznie dobry, intuicyjny projekt, choć to świetna podstawa. Należy zadbać też o jego wypełnienie, które spełni oczekiwania potencjalnego klienta i skłoni go do sięgnięcia po telefon lub napisania maila. Najlepiej jednak podpierać teorię przykładami. Dlatego omówimy zagadnienie posiłkując się konkretnymi portalami internetowymi, z różnych branż.

Firmy z branży usługowej

Biuro rachunkowe, księgowość – Warto spojrzeć na portal Kraktax. Jej układ jest przejrzysty, intuicyjny, a grafika w tle nie pozostawia wątpliwości – trafiliśmy na poral internetowy biura rachunkowego. Prosta forma jest tu ogromną zaletą. Witryna jest przejrzysta i intuicyjna, a menu jasne dla użytkownika. Firma udostępnia również live chat ze swoimi ekspertami. Dzięki temu, potencjalny klient natychmiast otrzyma informację na temat tego, czy uzyska pomoc i ewentualnie umówi spotkanie.<

Na portalu znajdziemy również zdjęcia o opis osób, tworzących firmę. Poznajemy ich wykształcenie, osiągnięcia, specjalizacje, co z pewnością sprzyja zainteresowaniu klientów.

Kancelaria prawna

to kolejna branża, w której konkurencja jest niezwykle duża. Dlatego właśnie warto dopracować swój portal internetowy w najdrobniejszym szczególe. Świetnym przykładem witryny będzie ta, należąca do Kancelarii Prawnej Mikulski & Wspólnicy. Wyraźnie widać, że portal jest na bieżąco aktualizowana i dostosowywana do potrzeb odbiorców, a także trendów.

Jasna oferta, wskazanie na specjalizacje oraz kontakt w zasięgu kliknięcia, to z pewnością najmocniejsze podstrony tej witryny. Wykorzystanie wysokiej jakości, dobrze dopasowanych do branży grafik wzbudza zaufanie odbiorcy.

Firmy sprzedażowe

Meble kuchenne – portal firmy, oferującej meble kuchenne na wymiar, powinna przyciągać ciekawym designem, bogatą ofertą i fotografiami. Potencjalnego klienta, zaraz obok kosztów, interesują przykłady realizacji projektów. Na tej podstawie ocenia, czy warto zainteresować się danym przedsiębiorstwem. Przyjrzymy się tu portalowi firmy FM Kuchnie. To proste witryna, z ruchomymi grafikami, które przyciągają wzrok. Utrzymana jest w jasnych barwach, co budzi pozytywne skojarzenia.

Opis działalności firmy jest krótki, przejrzysty i wypełniony konkretnymi informacjami. Na portalu zawarto też zakładkę „Aktualności”, gdzie opisywane są ważne wydarzenia z życia firmy, co pokazuje, że mamy do czynienia z poważnym przedsiębiorstwem, któremu można zaufać.


Łatwy kontakt

Każda strona internetowa powinna wskazywać internaucie, w jaki sposób może skontaktować się z daną firmą. Chodzi tu nie tylko o tak podstawowe informacje, jak numer telefonu, adres, e-mail czy formularz kontaktowy. Niezwykle istotne i cenione przez użytkowników jest wskazanie dokładnej lokalizacji siedziby za pomocą Google Maps. Wówczas wystarczy jedno tapnięcie w ekran smartfona, a potencjalny klient otrzyma od nawigacji dokładne wskazówki, jak odnaleźć interesującą go firmę.


Zadbaj o wizytówkę

Dziś znaczenie mają nie tylko realne wizytówki, ale też te wirtualne. Mowa o wizytówkach Google, które są podstawowym źródłem informacji na temat firmy. Znajdziemy tam nie tylko opinie klientów na temat przedsiębiorstwa, ale to też szansa na to, aby przyciągnąć ich zainteresowanie. Warto wykorzystać tę przestrzeń do krótkiego przedstawienia swojej firmy i zawarcia najważniejszych informacji na jej temat takich, jak np. numer telefonu, adres, zakres świadczonych usług.

Jeśli potrzebujesz pomocy w kompleksowym stworzeniu portalu internetowego, koniecznie skontaktuj się z nami! Budujemy portale w oparciu o gotowe szablony oraz projekty tworzone pod indywidualne oczekiwania klientów.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jak dodać wpis na WordPress?
Biblioteka multimediów w WordPress – najważniejsze informacje w pigułce
Jak zacząć swoją przygodę z WordPressem?
Skąd brać darmowe zdjęcia na stronę internetową, Facebooka, Instagram albo do prezentacji?
Jak założyć darmowy blog WordPress?
Jak zbudować tanią stronę internetową?
Darmowe zamienniki programu Photoshop
Innowacyjny projekt strony internetowej. Zobacz pięć przykładów witryn
Jak stworzyć tani sklep internetowy?
Jak projektować stronę firmy?

Podobne

7 przykazań dobrej strony internetowej

Dziś nie wystarczy posiadać strony internetowej. W tym artykule, podpowiemy Ci jakich 7 zasad powinno przyświecać stworzeniu wysokiej jakości witryny, która zarabia.

icon Czytaj dalej

Pięć najładniejszych stron internetowych w Krakowie

Rozwój technologii i nowe możliwości internetu sprawiają, że projektowanie stron wchodzi na wyższy poziom. Obecnie użytkownikom już nie wystarczają proste schematy.

icon Czytaj dalej

10 Najlepszych sklepów internetowych – ranking

Wśród świetnie prosperujących, znajdują się również te, którym daleko do ideału. Warto jednak uczyć się od najlepszych. Które spośród sklepów internetowych zasługują na uznanie?

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.