GA: Bramki płatności online – które z nich wybrać? | Wojoweb Bramki płatności online – które z nich wybrać? | Wojoweb

Bramki płatności online – które z nich wybrać?

W dzisiejszych czasach płatności online są absolutną podstawą w każdym sklepie internetowym. W końcu klienci chcą płacić nie tylko szybko, ale również bezpiecznie. Trudno zatem wyobrazić sobie tego typu witrynę bez wygodnych bramek płatności. Które z nich warto wybrać?


Jak działa system płatności online?

Dotpay cennik jest dość korzystny dla właścicieli sklepów internetowych, dlatego zdecydowanie warto rozważyć tę możliwość, aby wyjść naprzeciw potrzebom klientów. To istotnie przyspiesza i ułatwia płatność. Tego typu systemy dają możliwość realizacji, a także otrzymywania wpłat za pośrednictwem internetu pomiędzy dwiema osobami, które posiadają adres mailowy. Obsługa płatności online umożliwia zrealizowanie zapłaty przy pomocy przelewu bankowego, płatności mobilnych albo kart kredytowych.
Na jakiej zasadzie działa ten system? Tak naprawdę opiera się na kilku krokach. Przede wszystkim konieczna jest rejestracja, a następnie podpisanie umowy z operatorem płatności. Później konieczne jest wdrożenie bramki w sklepie. Kiedy użytkownik zrealizuje płatność, operator potwierdzi wpłatę, dzięki wysłaniu wiadomości mailowej. Odbiorca akceptuje wpłatę, a następnie może dysponować pieniędzmi, a więc przelać środki na własne konto bankowe.

Przede wszystkim najtańsze płatności internetowe są bardzo komfortowym rozwiązaniem dla każdego. Gwarantują bezpieczeństwo realizowanych transakcji, ponieważ operatorzy zabezpieczają transakcję, dzięki szyfrowaniu SSL, ponadto mają do dyspozycji wiele różnorodnych systemów ochronnych.


Jakie bramki płatności są dostępne na rynku?

Płatności internetowe – prowizje są do siebie dość zbliżone, choć trzeba przyznać, że konkurencja na polskim rynku jest bardzo duża, co umożliwia otrzymanie dobrej oferty od operatora. Bramki płatności zazwyczaj opierają się na zasadzie funkcjonowania konta przejściowego, a więc pobierają opłatę w postaci prowizji procentowej. Jeżeli chodzi o największych dostawców bramek w naszym kraju, to warto wyróżnić:

– Tpay,

-Przelewy24/Dotpay,

– PayU,

– eService,

– imoje (ING),

– Blue Media,

– paynow (mBank),

– Fondy.

Porównując płatności internetowe, konieczne jest wyróżnienie trzech różnorodnych metod płatności, realizowanych w 24 godziny. Pierwsza to e-transfer, a więc pay-by-link, który automatycznie wypełnia formularz przelewu bankowego. Drugi to e-przelew, gdzie klient musi samodzielnie wypełnić formularz przelewu. Z kolei chargeback to możliwość zwrotu środków do klienta, jeżeli produkt albo usługa nie przypadły mu do gustu.


Jakie są zalety i wady szybkich płatności?

Wprowadzenie szybkich płatności online jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, ponieważ zachęca klienta do zrealizowania zamówienia w sklepie. Jeżeli chodzi o zalety tego rozwiązania, to można tu wymienić bezpieczeństwo, a zaufanie do szybkich płatności nieustannie wzrasta. Kolejna zaleta to wygoda oraz oszczędność czasu. System płatności internetowych ułatwia zrealizowanie każdej transakcji, a także wysyłkę zamówienia. Sporym atutem są także płatności ratalne, które umożliwiają bramki, co jest szczególnie popularne w sklepach internetowych, oferujących drogie produkty.

W przypadku wad można wyróżnić opłaty i prowizje. Właściciel sklepu internetowego musi zatem liczyć się z prowizją dla operatora. Płatności online na stronie są jednak warte swojej ceny.


Jak samodzielnie założyć bramkę płatności?

Przede wszystkim warto wiedzieć o tym, że do założenia systemu płatności online konieczne jest posiadanie własnej firmy. Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej jest w tym przypadku niezbędne.

Samo założenie konta jest bardzo proste. Wszystkie formalności można zrealizować online albo spotkać się z przedstawicielem operatora płatności. Weryfikacja dokumentów firmowych może potrwać do dwóch dni.


Prowizje za transfery i przelewy

Na pewno warto porównać opłaty, z jakimi musi liczyć się przedsiębiorca, kiedy chce korzystać z bramek płatności. Prowizja za transfer oraz przelew stanowi procent od kwoty, która jest wpłacana przez klienta. Różnice są zazwyczaj niewielkie, jednak mimo wszystko warto mieć świadomość, jak to wygląda w praktyce, a przedstawiamy to poniżej:

 

 

Przelewy24 Payu Tpay Dotpay Fondy
Prowizja za transfer 1,9% 2,3% 1,59% + 0,39zł 1,9% 1,4% + 0,2 euro
Prowizja za płatność kartą 1,9% + 0,3 zł 2,3% + 0,3 zł 1,9% 1,8% + 0,1 euro

Jak łatwo zauważyć najniższa prowizja występuje w bramce FONDY, jednak do każdej transakcji trzeba doliczyć opłatę wysokości 20 euro centów. Warto jednak zawsze zdecydować się na negocjację ceny, zwłaszcza, jeżeli jesteś właścicielem dużego sklepu internetowego.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jak stworzyć logo własnej firmy i ile to kosztuje?
Social media marketing – jak działa i czy warto w niego inwestować?
Jak przygotować się do stworzenia strony internetowej?
Pięć najładniejszych stron internetowych w Krakowie
Ile kosztuje strona WordPress?
WordPress CMS – to warto wiedzieć
Strony WordPress – czym się wyróżniają?
Czym jest WordPress?
Projekty graficzne cennik
Dlaczego umowa o wykonanie projektu logo jest ważna?

Podobne

Bramka płatności Przelewy24 – jak to działa?

Bramka płatności Przelewy24 znacznie przyspiesza realizację poszczególnych transakcji i zachęca klientów do zrobienia zakupów. Jak to działa w praktyce?

icon Czytaj dalej

Płatność PayPal na WooCommerce

Dziś trudno wyobrazić sobie sklep internetowy bez wygodnych płatności mobilnych. Jedną z najpopularniejszych jest PayPal, który jest najczęściej wybierany na całym świecie i coraz chętniej preferuje się go również w Polsce. Jak to działa?

icon Czytaj dalej

Czym jest WooCommerce? Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?

Jeśli wiesz, czym jest CMS i miałeś już styczność z WordPressem, z pewnością obiło Ci się o uszy hasło: WooCommerce. To popularna wtyczka, stworzona na potrzeby sklepów internetowych. Umożliwia zintegrowanie WordPressa ze działalnością e-commerce. Fuzja zdecydowanie się opłaca, bo popularna platforma CMS jest bezpłatna i daje użytkownikom naprawdę wiele możliwości.

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.