GA: Czym jest WooCommerce? Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania? | Wojoweb Czym jest WooCommerce? Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania? | Wojoweb

Czym jest WooCommerce? Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?

Jeśli wiesz, czym jest CMS i miałeś już styczność z WordPressem, z pewnością obiło Ci się o uszy hasło: WooCommerce. To popularna wtyczka, stworzona na potrzeby sklepów internetowych. Umożliwia zintegrowanie WordPressa ze działalnością e-commerce. Fuzja zdecydowanie się opłaca, bo popularna platforma CMS jest bezpłatna i daje użytkownikom naprawdę wiele możliwości.


Co to jest WooCommerce?

WooCommerce to darmowa wtyczka (plugin) do WordPressa, która umożliwia tworzenie sklepów internetowych. Jest to jedno z najpopularniejszych narzędzi do e-commerce na świecie, używane przez setki tysięcy sklepów internetowych. Wtyczka jest rozwijana przez firmę Automattic, która jest również właścicielem WordPressa.

WordPress WooCommerce są ze sobą ściśle powiązane, ponieważ WooCommerce zostało stworzone specjalnie dla platformy WordPress. Wtyczka umożliwia łatwe i szybkie utworzenie sklepu internetowego bez potrzeby kodowania. Dzięki temu WooCommerce stało się jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań przez właścicieli sklepów internetowych.

WooCommerce oferuje szeroki wybór funkcji i wtyczek, które pozwalają dostosować sklep internetowy do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dzięki temu, sklep można zoptymalizować pod względem SEO, umożliwić łatwe zarządzanie zamówieniami, oferować różne formy płatności, a także zintegrować go z różnymi narzędziami marketingowymi.

Jest to nie tylko wtyczka, ale cała platforma e-commerce, która oferuje sporo narzędzi, które pomagają w prowadzeniu sklepu internetowego. Wśród dostępnych wtyczek znajdują się na przykład te umożliwiające integrację z popularnymi platformami płatniczymi, generowanie faktur, wysyłkę zamówień czy nawet umożliwiające sprzedaż produktów cyfrowych.

WooCommerce jest również rozwijane przez Woothemes WordPress, firmę, która specjalizuje się w tworzeniu motywów i wtyczek dla WordPressa. Woothemes oferuje wiele płatnych motywów dedykowanych dla sklepów internetowych opartych na WooCommerce, które pozwalają na stworzenie unikalnego wyglądu sklepu.


Woocommerce a sklep internetowy

WooCommerce ecommerce te dwie rzeczy ściśle ze sobą współpracują. Wtyczka umożliwia konwertowanie WordPressa w kompletny system do e-commerce. Dzięki temu, każdy, kto posiada już stronę internetową opartą na popularnym CMS-ie, może w łatwy sposób zacząć prowadzić swój sklep internetowy.

Wtyczka gwarantuje wiele przydatnych funkcji, takich jak możliwość sprzedaży produktów fizycznych i cyfrowych, integracja z platformami płatniczymi, możliwość oferowania różnych form wysyłki i wiele więcej. WooCommerce wtyczki umożliwia również łatwe zarządzanie produktami, kategoriami, zamówieniami, klientami i nie tylko.

Na WooCommerce warto patrzeć, nie jak na zwykłą wtyczkę, ale wręcz jak na platformę. Składa się ona bowiem z dodatkowych wtyczek oraz motywów, które pozwalają na dostosowanie sklepu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Rozwiązanie to umożliwia m.in. integrację sklepu z różnymi systemami płatniczymi, generowanie faktur, różne formy wysyłki, a także narzędzia marketingowe.

WooCommerce WordPress – obie platformy są niezwykle łatwe w instalacji. Problemu nie sprawia też konfiguracja, dzięki czemu nawet osoby bez doświadczenia w tworzeniu stron internetowych mogą stworzyć swój sklep w sieci. Interfejs wtyczki jest nieskomplikowany, a w jej obsłudze pomagają też poradniki oraz samouczki.


WooCommerce – nieustanny rozwój

Warto pamiętać, że WooCommerce jest (podobnie do WordPressa) rozwijane przez dużą społeczność. To oznacza, że dostępnych jest wiele uzupełniających wtyczek i motywów. Dzięki temu, sklep może zostać dostosowany do własnych potrzeb i wymagań, a jednocześnie łatwo go zintegrować z różnymi narzędziami.

Wtyczka jest niezwykle łatwa w instalacji i konfiguracji, a dzięki społeczności i ciągłemu rozwojowi, zawsze pozostaje w czołówce narzędzi do e-commerce. W związku z tym, korzystając z tego rozwiązania – zawsze będziesz na czasie z najnowszymi trendami.


Korzyści z prowadzenia sklepu WooCommerce

Prowadzenie sklepu internetowego może być niełatwym zadaniem, przede wszystkim w sytuacji, w której nie masz odpowiednich narzędzi do zarządzania. WooCommerce wypełnia tę lukę. Dzięki wtyczce, prowadzenie sklepu internetowego może stać się bardziej efektywne:

  • Prosta obsługa – To intuicyjny w obsłudze system i bez problemu skorzystają z niego użytkownicy WordPressa. Bez trudu będziesz dodawać i zarządzać produktami, a także tworzyć oferty specjalne, śledzić zamówienia, bez konieczności korzystania z innych, bardziej skomplikowanych rozwiązań e-commerce.
  • Dostosowanie do indywidualnych potrzeb – WooCommerce oferuje szeroką gamę wtyczek i motywów od WordPressa. Pozwalają one na dostosowanie sklepu do potrzeb użytkownika. Możesz bez problemu, samodzielnie dodawać nowe funkcje, takie jak kalkulatory kosztów wysyłki, zarządzanie zapasami, integracje z płatnościami.
  • Bezpieczeństwo – Wtyczka jest nieustannie aktualizowana, a to oznacza, że jest narzędziem bezpiecznym i bardziej odpornym na ataki, niż inne produkty wykorzystywane w e-commerce. Możesz być pewien, że dane Twoje oraz klientów są chronione.
  • Integracja – WooCommerce jest wtyczką integrowalną z różnymi platformami płatniczymi, takimi jak PayPal, Mpay, Stripe itd., co umożliwia łatwe przetwarzanie płatności bezpośrednio w sklepie internetowym. Co ważne, Twój sklep może zostać połączony z działalnością prowadzoną na innych platformach jak np. Amazon czy eBay.
  • Uniwersalność – Wtyczka może służyć do obsługi zarówno małych, jak i dużych sklepów internetowych. Szybko dodasz do asortymentu nowe produkty, rozszerzysz swoją ofertę i przyciągniesz większa liczbę klientów.
  • Wsparcie techniczne – WooCommerce dostępne jest w wersji bezpłatnej oraz premium. Za opłatą, możesz liczyć na wsparcie techniczne i przeprowadzanie aktualizacji na żywo. Możesz więc uzyskać pomoc i wsparcie od deweloperów w przypadku jakichkolwiek problemów związanych z Twoją działalnością internetową.
  • Łatwe zarządzanie – Dzięki WooCommerce możesz łatwo zarządzać swoim sklepem internetowym. Nie potrzebujesz dziesiątek innych narzędzi i aplikacji. Śledzenia zamówień, zarządzanie zapasami, przetwarzanie płatności jeszcze nigdy nie było tak proste!

Możesz stworzyć samodzielnie własny sklep, od podstaw. Powszechnie dostępne narzędzia pomogą Ci w tym przedsięwzięciu. Możesz jednak także zwrócić się z prośbą o pomoc do ekspertów. Chętnie porozmawiamy o Twoich pomysłach, rozwoju i stworzeniu dla Ciebie sklepu internetowego, który sprosta wszystkim oczekiwaniom.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

10 Najlepszych sklepów internetowych – ranking
Budowa lojalności klienta – jak budować lojalność w sklepach internetowych i sprawiać, aby klienci wracali po więcej?
7 przykazań dobrej strony internetowej
Jaki hosting wybrać?
Hosting Thecamels – wszystko, co warto o nim wiedzieć
Czym jest subskrypcja i dlaczego warto zaoferować ją klientom oraz odbiorcom?
Budowa strony dla branży kosmetycznej. Jak zachwycić klientów w sieci?
Jak wybrać wykonawcę sklepu internetowego?
Jak znaleźć dobrą firmę od pozycjonowania? Poznaj nasze wskazówki
Pozycjonowanie – uczciwi wykonawcy a oszuści. Jak nie dać się oszukać?

Podobne

Sklep internetowy WordPress WooCommerce krok po kroku. To musisz wiedzieć

WordPress-WooCommerce sklep to najlepszy wybór dla wielu firm, którym zależy na zwiększeniu sprzedaży w sieci. Tak naprawdę sprawdzi się w przypadku każdej branży, ponieważ system jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Co warto wiedzieć o tego typu sklepach internetowych?

icon Czytaj dalej

ABC tworzenia sklepu internetowego. Poznaj podstawy

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm stawia na e-commerce. Jak się jednak za to zabrać? W naszym artykule znajdziesz kilka cennych wskazówek.

icon Czytaj dalej

Bramka płatności Przelewy24 – jak to działa?

Bramka płatności Przelewy24 znacznie przyspiesza realizację poszczególnych transakcji i zachęca klientów do zrobienia zakupów. Jak to działa w praktyce?

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.