GA: Płatność PayPal na WooCommerce | Wojoweb Płatność PayPal na WooCommerce | Wojoweb

Płatność PayPal na WooCommerce

Dziś trudno wyobrazić sobie sklep internetowy bez wygodnych płatności mobilnych. Jedną z najpopularniejszych jest PayPal, który jest najczęściej wybierany na całym świecie i coraz chętniej preferuje się go również w Polsce. Jak to działa?


Czym jest PayPal?

PayPal ułatwia realizację zakupów. To system, dzięki któremu można szybko, sprawnie i bezpiecznie zrealizować płatność online. Jest to absolutny lider, zwłaszcza, że usługa jest realizowana w aż 190 krajach, a płatności w 25 walutach. Można ich dokonywać nie tylko na komputerach, ale również mobilnie, przy pomocy telefonu komórkowego.

Jak działa WooCommerce PayPal? Jest to cyfrowy portfel, który umożliwia płatność za pośrednictwem karty kredytowej albo salda konta PayPal. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ pieniądze na saldo można przelewać z innego konta bakowego albo PayPal. To dlatego usługa PayPal jest tak powszechnie wykorzystywana na całym świecie.


Instalacja bramki płatności PayPal

Już wiemy, co to jest płatność PayPal, a jak przebiega jej instalacja? Konfiguracja nie jest skomplikowana, jednak wymaga posiadania odpowiednich umiejętności i wiedzy. W WooCommerce wystarczy włączyć tę usługę w ustawieniach. Konieczna jest odpowiednia konfiguracja. W tytule wpisuje się nazwę metody płatności, a w opisie należy umieścić informacje dla klienta, które ułatwią mu podjęcie decyzji dotyczącej realizacji zamówienia.

Jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie skonfigurować bramki płatności w swoim sklepie internetowym, warto oddać to w ręce specjalistów. Zajmiemy się tym za Ciebie.


Dlaczego warto używać bramki płatności PayPal?

Usługa PayPal niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim jest to wygodne rozwiązanie umożliwiające szybkie płatności, ponieważ kwoty pojawiają się  na koncie zaledwie po kilku minutach od dokonania wpłaty. Jest to dobry wybór dla klientów z całego świata, a więc korzystają z tego rozwiązania również sklepy, które posiadają swoje filie w różnych krajach. Zasięg jest globalny, a więc ceny automatycznie przeliczane są na bieżąco na podstawie obecnych kursów walut. PayPal obsługuje karty debetowe i kredytowe Visa, American Express, MasterCard, Discover, Diners Club i JCB. Dodatkowym atutem jest fakt, że logo PayPal wzbudza zaufanie, co wiąże się z tym, że kupujący chętniej robią zakupy, ponieważ czują się po prostu bezpieczniej.


Ile to kosztuje?

PayPal – prowizja od wypłaty to już standard. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, że ta opcja nie ma żadnych opłat instalacyjnych, miesięcznych czy ukrytych kosztów. Prowizję płaci się tylko wtedy, gdy sklep sprzedaje, a tym samym zarabia na produktach. Środki pojawiają się na koncie użytkownika zazwyczaj w ciągu zaledwie kilku minut, co zdecydowanie ułatwia realizację każdego zamówienia, przyspieszając je. Pieniądze możesz przelać na swój rachunek bankowy czy zapłacić za konkretne zakupy.

Konto Paypal, ile kosztuje? Jeżeli miesięczna kwota nie przekracza 5000 zł miesięcznie, to prowizja wynosi 2,9% + 80 groszy za krajową transakcję. Poniżej przedstawiamy rozpiskę opłaty za transakcje krajową:

– do 20 000 zł – 2,5% + 80 groszy,

– do 100 000 zł – 2,3% + 80 groszy,

– do 200 000 zł – 2,1% + 80 groszy,

– powyżej 200 000 zł – 1,9% + 80 groszy.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Google Ads – dla kogo to dobry kanał reklamy?
Regulamin sklepu internetowego – czy to konieczność? Jak go stworzyć?
Czy warto wejść w e-commerce i jak to zrobić?
Jaki sklep internetowy wybrać?
Czym jest WooCommerce? Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?
Portale internetowe Kraków
Czym jest platforma B2B?
Budowa strony internetowej dla branży projektowania wnętrz i dla architektów
Czy Google Ads są skuteczne? Na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby kampanie tekstowe i Google Zakupy były skuteczne?
Google Zakupy. Jak wykorzystać Google Zakupy dla sklepów? Sprawdź

Podobne

Sklep internetowy WordPress WooCommerce krok po kroku. To musisz wiedzieć

WordPress-WooCommerce sklep to najlepszy wybór dla wielu firm, którym zależy na zwiększeniu sprzedaży w sieci. Tak naprawdę sprawdzi się w przypadku każdej branży, ponieważ system jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Co warto wiedzieć o tego typu sklepach internetowych?

icon Czytaj dalej

Bramka płatności Przelewy24 – jak to działa?

Bramka płatności Przelewy24 znacznie przyspiesza realizację poszczególnych transakcji i zachęca klientów do zrobienia zakupów. Jak to działa w praktyce?

icon Czytaj dalej

Bramki płatności online – które z nich wybrać?

W dzisiejszych czasach płatności online są absolutną podstawą w każdym sklepie internetowym. W końcu klienci chcą płacić nie tylko szybko, ale również bezpiecznie. Trudno zatem wyobrazić sobie tego typu witrynę bez wygodnych bramek płatności. Które z nich warto wybrać?

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.