GA: Jak dodać wpis na WordPress? | Wojoweb Jak dodać wpis na WordPress? | Wojoweb

Jak dodać wpis na WordPress?

To dynamiczne treści tworzą Twoją stroną internetową. Wpisy WordPress są zatem bardzo istotne. Mogą pojawiać się w wielu miejscach, jednak najczęściej stanowią niezastąpiony element bloga. Jak się je dodaje? Podpowiadamy.

Wpisy WordPress

Treści publikowane na stronach internetowych najczęściej wyróżnia ograniczona żywotność. To oznacza, że cieszą się największą popularnością świeżo po publikacji. Wtedy wyświetlają się użytkownikom, a ci chętnie w nie klikają. Później kolejne treści przysłaniają te starsze. Oczywiście mimo czasowości odgrywają one bardzo istotną rolę w pozycjonowaniu strony internetowej. To dlatego nawet witryny firmowe decydują się na prowadzenie własnego bloga. W ten sposób umacniają swoje miejsce w sieci. Dobrze dopasowany content jest bardzo ważną częścią strategii marketingowej konkretnej marki. Ważne, aby zawarte w treściach frazy kluczowe były odpowiedzią na potrzeby użytkowników.

Wpisy w WordPress mają autora, a także datę publikacji, w przeciwieństwie do stron WordPress. Najnowsze wpisy zawsze pojawiają się na górze strony w aktualnościach. Oczywiście możesz je łatwo porządkować, przypisując je nie tylko do określonych kategorii, ale również do odpowiednich tagów.

Wypełnij brief

Jak utworzyć i opublikować wpis na WordPress?

Na swojej stronie możesz dodawać wpisy od razu po zalogowaniu się do panelu administratora. W osobnej sekcji panelu warto, abyś wcześniej właściwie uporządkował kategorie i tagi, ponieważ to ułatwi Ci utrzymanie porządku na Twojej stronie internetowej. Większość osób decyduje się na to, aby wpisy były publiczne, choć istnieje także możliwość zaostrzenia warunków prywatności.

Jak zatem dodać wpis? Najpierw zaloguj się do panelu administratora, a następnie odnajdź sekcję Wpisy po lewej stronie ekranu. Następnie wybierz opcję Dodaj nowy. Reszta zależy już tylko i wyłącznie od Twoich potrzeb i inwencji twórczej. Ważne jest to, abyś uzupełnił temat, treść, a także dodał najważniejsze bloki tekstu. W dobrze skonstruowanym wpisie muszą znaleźć się nagłówki oraz zdjęcia, rozdzielające poszczególne akapity. Dodatkowo możesz zdecydować się również na opublikowanie filmów czy galerii.

Po prawej stronie ekranu znajdują się kolejne opcje, o których należy pamiętać. To tam możesz ustawić tagi, kategorie, obraz wyróżniający, a także parametry publikacji, takie jak widoczność oraz data publikacji.

Kiedy uzupełnisz te wszystkie informacje, możesz opublikować swój pierwszy wpis. To wcale nie takie trudne. Jeżeli chcesz zadbać o regularność, możesz zaplanować posty z wyprzedzeniem w odpowiednich odstępach czasu.

Wypełnij brief

Zarządzaj tagami i kategoriami wpisów

Wpisy będą kompletne, jeżeli zadbasz o właściwe zarządzanie tagami i kategoriami. W tym celu zaloguj się do panelu administratora, a następnie ponownie przejdź do sekcji Wpisy. W tym menu znajdują się zakładki tagów i kategorii. System jest intuicyjny, a więc po kliknięciu w konkretną sekcję, bez trudności, dodasz nowe, edytujesz lub usuniesz kategorie oraz tagi. Warto aktualizować je na bieżąco, żeby zachować właściwy porządek na stronie. Jeżeli będziesz to robić od samego początku, w przyszłości będzie Ci łatwiej zarządzać treściami.

Wypełnij brief

Podobne

Czym jest CMS WordPress?

Marzysz o zoptymalizowaniu codziennej pracy i narzędziu, które pomoże Ci w obsłudze strony WWW? CMS WordPress może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Co warto o nim wiedzieć i czym dokładnie jest?

icon Czytaj dalej

Jak zacząć swoją przygodę z WordPressem?

Z pewnością obiło Ci się o uszy hasło: WordPress. To niezwykle modna platforma, szczególnie wśród osób, które chciałyby samodzielnie przygotować swoją pierwszą stronę internetową. Tym artykułem powiemy Ci czym właściwie jest WordPress i jak z niego korzystać.

icon Czytaj dalej

Jak założyć darmowy blog WordPress?

Blogi cieszą się dużą popularnością. Są wykorzystywane nie tylko przez pasjonatów do dzielenia się swoimi myślami czy pasjami, ale przede wszystkim przez firmy oraz ekspertów w konkretnych branżach. A jak wygląda tworzenie bloga od podstaw?

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.