GA: Przydatne wtyczki WordPress | Wojoweb Przydatne wtyczki WordPress | Wojoweb

Przydatne wtyczki WordPress

WordPress umożliwia stworzenie niemal dowolnej strony internetowej. To wygodne i łatwe w użytkowaniu narzędzie, a co najważniejsze platforma jest ogólnodostępna, wydajna, a także bezpieczna. Dobra wiadomość jest taka, że posiadając już gotową witrynę, zawsze można poprawić jej funkcjonalność. Z pomocą przychodzi wtyczka WordPress.


Czym jest wtyczka WordPress?

To WordPress dodatki sprawiły, że obecnie jest to najpopularniejszy system CMS na całym świecie. Są to wygodne rozszerzenia, która ułatwiają modyfikację każdej strony internetowej i dodanie do niej nowych funkcjonalności. Pluginy WordPress są swego rodzaju aplikacjami internetowymi. To właśnie one wygodnie rozszerzają funkcjonalności systemu, a także zmieniają działanie standardowego CMS-a. To ułatwia zoptymalizowanie całości i dopasowanie do swoich indywidualnych oczekiwań. Warto jednak pamiętać o tym, że bardzo ważne jest to, żeby zawsze pobierać je ze sprawdzonych źródeł. Nie wszystkie są także na bieżąco aktualizowane, co może po prostu popsuć stronę.


Darmowe wtyczki do WordPressa

Do Twojej dyspozycji są płatne oraz darmowe wtyczki do WordPressa. To właśnie te drugie są dostępne bezpośrednio w panelu administratora w zakładce „wtyczki”. To właśnie w ten sposób możesz je wygodnie zainstalować, a następnie aktywować. Co ważne, są one zweryfikowane, a więc również bezpieczne. Można je również z powodzeniem pobierać ze stron ich twórców. Warto jednak mieć się na baczności i dokładnie weryfikować zasadność ich użycia.

Na rynku dostępne są również płatne wtyczki, które mają niekiedy większe możliwości, a także wsparcie techniczne. Często wiele popularnych wtyczek ma swoją darmową, podstawową wersję, a dodatkowe możliwości są po prostu płatne, wtedy konieczne jest wykupienie wersji premium. Co istotne, wiąże się to z wyższą jakością, wsparciem, a także profesjonalnym kodem, który gwarantuje większe bezpieczeństwo.


Jak wybrać ciekawe wtyczki do WordPressa?

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby Twoja strona dobrze funkcjonowała przez długi czas, konieczne dobieraj przydatne wtyczki WordPress rozważnie. Istotne jest to, aby skupić się na tym, żeby dostosować aplikację do swoich indywidualnych oczekiwań. Podczas wyboru, konieczne skup się na kilku kwestiach. Zapoznaj się z opiniami innych użytkowników oraz ich ocenami. Dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko, że nie będziesz zadowolony z wyboru. Na co w szczególności zwrócić uwagę? Przede wszystkim uważnie przeczytaj opis wtyczki, następnie zobacz, kiedy pojawiła się ostatnia aktualizacja, a także jak dużo ma ona aktywnych instalacji. Istotną informacją dla Ciebie będzie również to, którą wersję WordPressa wspiera wtyczka, a także jakich języków dotyczy.


Wtyczki WordPress, które mogą Ci się przydać

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, które wtyczki internetowe będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, poniżej przedstawiamy kilka możliwości. Są to rozwiązania bezpieczne, dzięki którym Twoja strona internetowa zyska nowe życia i funkcjonalności, a przede wszystkim stanie się bardziej atrakcyjna dla jej użytkowników.

Jedną z najpopularniejszych wtyczek jest WooCommerce. To właśnie ona umożliwia przekształcenie strony w sklep internetowy. Co ważne, jest ona dostępna w polskiej wersji językowej, a przy tym jest również bardzo łatwa w obsłudze. W panelu możesz łatwo i szybko dodawać nowe produkty, definiować ich opisy, zdjęcia, stan magazynowy czy cenę.

Kolejna wtyczka, na którą warto postawić to Yoast SEO oraz All in One SEO. Obie ułatwiają pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce Google. To wygodne narzędzia, umożliwiające dostosowywanie meta tagów, udzielające wskazówek, a co ważne automatyzują one proces tworzenia mapy strony.

Na rynku znajdziesz również wtyczki ułatwiające edycję WordPressa. Duplicate Post pozwala na skopiowanie, a następnie powielenie przy użyciu jednego przycisku wcześniej utworzonych wpisów, produktów czy stron. A jeżeli chcesz przygotować na swojej stronie internetowej tabelę, wykorzystaj do tego TablePress. Wielu administratorów korzysta także z The Events Calendar, czyli kalendarza wydarzeń.

Bardzo przydatne są także wtyczki do kontaktu oraz newslettera. Jedną z najpopularniejszych jest Contact Form 7. To właśnie ona umożliwia przygotowanie formularza kontaktowego, który można rozszerzyć także o inne wtyczki. Z kolei MailerLite to wtyczka, która integruje WordPressa z subskrypcją do newslettera.

Oczywiście w sieci znajdziesz również wtyczki do tworzenia stron i wpisów, dla blogerów, a nawet multifunkcyjne. Pochylić warto się także nad wtyczkami bezpieczeństwa. Jedną z najpopularniejszych jest Securi Security, która udostępnia dodatkowe opcje bezpieczeństwa, takie jak audyt strony czy skaner złośliwego oprogramowania.


Jak zainstalować wtyczkę do WordPressa?

Pamiętaj, że nie powinno się dodawać zbyt dużej liczby wtyczek do WordPressa, ponieważ może się to skończyć spowolnieniem działania całego systemu. Tę kwestię warto dokładnie przemyśleć i zdecydować się na te, które są niezbędne. Ich instalacja jest bardzo prosta. W panelu administratora znajdzie sekcję o nazwie „wtyczki”. Po jej rozwinięciu znajdziesz takie opcje jak: „zainstalowane wtyczki”, „dodaj nową” oraz „edytor wtyczki”. Skorzystaj z drugiej propozycji, kiedy chcesz zainstalować nową. Tam znajdziesz wyszukiwarkę, która ułatwi Ci znalezienie rozwiązania, spełniającego Twoje oczekiwania.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

10 Najlepszych sklepów internetowych – ranking
Budowa lojalności klienta – jak budować lojalność w sklepach internetowych i sprawiać, aby klienci wracali po więcej?
7 przykazań dobrej strony internetowej
Jaki hosting wybrać?
Hosting Thecamels – wszystko, co warto o nim wiedzieć
Czym jest subskrypcja i dlaczego warto zaoferować ją klientom oraz odbiorcom?
Budowa strony dla branży kosmetycznej. Jak zachwycić klientów w sieci?
Jak wybrać wykonawcę sklepu internetowego?
Jak znaleźć dobrą firmę od pozycjonowania? Poznaj nasze wskazówki
Pozycjonowanie – uczciwi wykonawcy a oszuści. Jak nie dać się oszukać?

Podobne

Strony WordPress – czym się wyróżniają?

Coraz więcej firm decyduje się na tworzenie stron internetowych na bazie WordPressa. To bardzo rozsądny wybór, ponieważ tego typu rozwiązanie ma wiele zalet, które przedstawimy w naszym wpisie.

icon Czytaj dalej

Czym jest CMS WordPress?

Marzysz o zoptymalizowaniu codziennej pracy i narzędziu, które pomoże Ci w obsłudze strony WWW? CMS WordPress może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Co warto o nim wiedzieć i czym dokładnie jest?

icon Czytaj dalej

Jak zacząć swoją przygodę z WordPressem?

Z pewnością obiło Ci się o uszy hasło: WordPress. To niezwykle modna platforma, szczególnie wśród osób, które chciałyby samodzielnie przygotować swoją pierwszą stronę internetową. Tym artykułem powiemy Ci czym właściwie jest WordPress i jak z niego korzystać.

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.