Sklep Shoper – czy warto w niego zainwestować?
Prowadzisz sprzedaż? Jeżeli nie jesteś widoczny w sieci – sporo tracisz. Stawiając na dobrze przygotowaną stronę internetową, zwiększysz swoje zyski. Czy warto w takiej sytuacji postawić na sklep Shoper? Czym on właściwie jest? Podpowiadamy!
Czym jest Shoper?
Shoper jest dziś bardzo chętnie wybierany przez wielu przedsiębiorców. To platforma e-commerce w typie saas, która nieustannie zyskuje na popularności. To rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia kompleksową obsługę całego procesu, począwszy od przyjęcia zamówienia, przez wysyłkę, na rozliczeniu księgowo-magazynowym kończąc. Instalacja, ale przede wszystkim obsługa jest prosta i intuicyjna, co jest bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów. Gotowy silnik sklepu ma przyjazny interfejs, co doceniają zarówno administratorzy, jak i klienci. Platforma cieszy się sporym zainteresowaniem, a na rynku cały czas pojawiają się nowe narzędzia, które ułatwiają współpracę z kurierami, dostawcami płatności, a także programami umożliwiającymi obsługę magazynowo-księgową. Co ważne, wygląd sklepu również można dowolnie dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. W przypadku wdrożenia Shoper konieczna jest współpraca z profesjonalistami. Nasza agencja zajmuje się tym na co dzień.
Dla kogo sklepy internetowe Shoper są dobrym rozwiązaniem?
Przede wszystkim warto wiedzieć o tym, że sklepy internetowe Shoper są doskonałym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorców. Dotyczy to zarówno małych, jak i dużych firm, co jest ogromnym atutem tego oprogramowania. Wykupując abonament Shoper, można liczyć na możliwość dodania nawet pięćdziesięciu tysięcy produktów. Gotowy silnik platformy gwarantuje łatwość i szybko wdrożenia oprogramowania, a uruchomienie sklepu jest możliwe nawet w ciągu kilku tygodni, co ma istotne znaczenie dla osób, którym zależy na jak najszybszym rozpoczęciu sprzedaży w sieci.
Sklepy Shoper są również świetnym wyborem dla przedsiębiorców, którym zależy na urozmaiceniu graficznym. Firma udostępnia bowiem sporo szablonów, które pozwalają na szybkie przygotowanie, a także wdrożenie spersonalizowanego layoutu, a następnie wyróżnienie sklepu.
Funkcjonalność oprogramowania Shoper
Shoper sklep to nie tylko przyjazny wygląd, ale również ogromna funkcjonalność. Dużym atutem jest fakt, że to rozwiązanie, które zostało dostosowane pod wymogi polskiego rynku. To oznacza, że decydując się na to oprogramowanie, przedsiębiorca może liczyć na wiele dodatkowych korzyści. Mowa tutaj m.in. na wygodną integrację z dostawcami płatności, a także z kurierami, takimi jak DPD, Poczta Polska czy InPost.
To jednak nie wszystko, ponieważ każdy właściciel strony może także liczyć na połączenie z systemami księgowo – magazynowymi, co znacznie ułatwia prowadzenie biznesu. W praktyce mowa tutaj przede wszystkim o fakturowaniu.
Dodatkowo sklep internetowy można łatwo zintegrować także z porównywarkami cenowymi, a także marketplacami. Chodzi tutaj m.in. o Allegro, Skąpca, Okacje.info czy Ceneo. W dzisiejszych czasach kluczowe jest także pozycjonowanie sklepu, a platforma posiada wbudowaną integrację z takimi narzędziami, jak Google Analytics, Google Search Console czy Google TAG Manager.
Wady i zalety Shoper sklep
Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy Shoper będzie dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem, skup się na jego wadach i zaletach. Jeżeli chodzi o plusy platformy, to na pewno można tutaj wymienić dostosowanie całości do polskiego rynku, czternastodniowy, bezpłatny okres próbny, a także tańszą licencję przez pierwszy rok użytkowania. To jednak nie wszystko, ponieważ bez wątpienia sporym atutem jest także bogaty sklep z aplikacjami, a także szablonami graficznymi. Warty uwagi jest także odpowiednio zoptymalizowany silnik pod SEO, a także prosty oraz intuicyjny interfejs. Hosting jest zapewniony przez dostawcę oprogramowania, a także w cenie abonamentu, użytkownik może również liczyć na aktualizację oraz bezpieczeństwo danych.
Oczywiście Shoper sklepy mają również swoje wady, jak każde rozwiązanie. Trzeba jednak przyznać, że jest ich niewiele. Przede wszystkim głównym minusem jest brak dostępu do kodu silnika sklepu. Do tego dochodzi również stała roczna opłata abonamentowa, a także prowizji od płatności, które są realizowane w sklepie. Shoper cennik można znaleźć bezpośrednio na ich stronie, który jest regularnie aktualizowany, a rodzaje licencji różnią się od siebie.
Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:
ABC tworzenia sklepu internetowego. Poznaj podstawy
Jak wybrać wykonawcę strony internetowej?
Co to jest Key Visual?
Omnichannel – reklama z wykorzystaniem wszystkich kanałów
Bramki płatności online – które z nich wybrać?
Czym jest system CMS i jakie są jego rodzaje?
Czym są leady?
Rebranding – czym jest, kiedy i jak go przeprowadzić?
Czym powinna charakteryzować się strona firmy?
Darmowy sklep internetowy – czy to możliwe?