GA: SEO dla WordPress w praktyce. Kilka wskazówek dla początkujących  | Wojoweb SEO dla WordPress w praktyce. Kilka wskazówek dla początkujących  | Wojoweb

SEO dla WordPress w praktyce. Kilka wskazówek dla początkujących

Jeżeli chcesz zwiększyć szanse Twojej strony na sukces, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz tutaj kilka praktycznych wskazówek dotyczących SEO dla WordPress. To otworzy Ci oczy na wiele spraw.

Dlaczego SEO jest ważne?

Wiele osób, które tworzy strony internetowe po raz pierwszy, skupia się głównie na ich designie, a także treściom, jakie mają się na niej pojawić. To istotne, ale nie najważniejsze! Jeżeli nie zadbasz o SEO (Search Engine Optymalization), niestety, ale Twoja strona zostanie zepchnięta w wyszukiwarce na dalszy plan. To sprawi, że potencjalni odbiorcy, a w szczególności klienci na nią nie trafią.

To Google decyduje o tym według jakich kryteriów wyświetla kolejność stron internetowych. Warto zatem zadbać o to, żeby Twoja witryna była jak najbardziej przyjazna dla wyszukiwarki, zarówno pod kątem słów kluczowych, jak i aspektów technicznych, które mają również ogromne znaczenie.

Wypełnij brief

Techniczne aspekty

Jest kilka kwestii technicznych, o które należy zadbać, tworząc własną stronę internetową na WordPress. Przede wszystkim bardzo duże znaczenie ma prędkość ładowania witryny. Aby skrócić ten czas możesz zrobić kilka rzeczy:

  • optymalizuj zdjęcia,
  • użyj funkcji lazy load,
  • zadbaj o porządek w bazie danych,
  • zmniejszaj objętość kodu CSS i HTML,
  • używaj pluginu cache.

Google zwraca też uwagę na to, czy odwiedzana witryna jest bezpieczna. Bardzo ważne jest to, żebyś wystrzegał się ataków. Pamiętaj o regularnych aktualizacjach i korzystaj tylko z motywów i wtyczek, które zostały odpowiednio zweryfikowane. Jednym z czynników rankingujących jest też posiadanie wdrożonego certyfikatu SSL. To oznacza, że strony, które wyświetlają się po https:// mają wyższe pozycje w Google.

Kolejna istotna kwestia to urządzenia mobilne. Większość użytkowników dziś głównie korzysta ze smartfona do przeglądania stron internetowych. To oznacza, że warto zadbać o to, aby Twoja witryna odpowiednio się na nich wyświetlała. Musi być zatem dobrze dostosowana do tego typu potrzeb. Narzędzie Mobile Friendly pozwoli Ci sprawdzić, czy witryna będzie dobrze się wyświetlała na smartfonach. Podpowie Ci też, co warto poprawić.

Wypełnij brief

Słowa kluczowe w SEO

Warto tworzyć content na stronie i blogu wokół wybranych fraz kluczowych, na które będziesz pozycjonować swoją witrynę. Przemyśl zatem dokładnie, na jakie pytania w Google będą odpowiadały publikowane przez Ciebie treści. Zwróć uwagę m.in. na używanie przyjaznych dla SEO linków. Warto zmienić to w ustawieniach WordPress. W bezpośrednich odnośnikach powinieneś zaznaczyć opcję „nazwa wpisu”. 

Wtyczka Yoast SEO będzie dla Ciebie niezbędna. To właśnie ona pomoże Ci skonfigurować i zarządzać meta opisami, a także tytułami stron czy po prostu wpisami na Twojej stronie. Przy jej pomocy łatwiej Ci będzie zoptymalizować treści pod kątem SEO. 

Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne jest szalenie istotne. W swoich wpisach umieszczaj odnośniki do innych renomowanych stron z danej branży, a w szczególności linkuj do innych wpisów. Ważne, aby poszczególne treści były ze sobą powiązane. 

Formatowanie tekstu także ma znaczenie. W praktyce oznacza to, że powinieneś we wpisach używać nagłówków od H1 do H6, z czego ten pierwszy będzie tytułem. W ten sposób możesz skutecznie podzielić wpis na tematyczne bloki, co będzie miało znaczenie nie tylko dla wyszukiwarki Google, ale też dla użytkowników, ponieważ sprawi, że łatwiej odnajdą się oni w czytanej treści. 

Google nie lubi kopiowania treści. To dlatego tak istotne jest to, żeby nie duplikować treści. Dotyczy to tekstów zarówno zabieranych z innych serwisów, ale także tych, które już zostały opublikowane na Twojej witrynie. Zawsze dbaj o to, żeby każdy tekst był unikalny. Oczywiście w Twojej branży może zdarzyć się tak, że konkretny temat jest bardzo potrzebny i warto go odświeżać. Wtedy zawsze podchodź do niego w nowy sposób.  

Wypełnij brief

Zarządzanie nieruchomościami

Co chwilę w sieci pojawiają się tysiące nowych stron internetowych, aby zostać odnalezionym i zauważonym, musisz się postarać. Działania SEO muszą być wielowymiarowe, dobrze przemyślane, a przede wszystkim ciągłe. To długofalowe działanie, które przy regularności przyniesie odpowiednie owoce. 

Wypełnij brief

Podobne

Jak dodać wpis na WordPress?

To dynamiczne treści tworzą Twoją stroną internetową. Wpisy WordPress są zatem bardzo istotne. Mogą pojawiać się w wielu miejscach, jednak najczęściej stanowią niezastąpiony element bloga. Jak się je dodaje? Podpowiadamy.

icon Czytaj dalej

Biblioteka multimediów w WordPress – najważniejsze informacje w pigułce

Prowadząc swoją własną stronę internetową na WordPressie, warto poznać wszystkie najważniejsze opcje i narzędzia, jakie oferuje CMS. Jednym z głównych jest biblioteka multimediów. Do czego służy i jak z niej właściwie korzystać?

icon Czytaj dalej

Komentarze w WordPress – kilka praktycznych informacji

Prowadząc swoją własną stronę internetową na WordPressie, warto poznać wszystkie najważniejsze opcje i narzędzia, jakie oferuje CMS. Jednym z głównych jest biblioteka multimediów. Do czego służy i jak z niej właściwie korzystać?

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.