GA: Biblioteka multimediów w WordPress – najważniejsze informacje w pigułce | Wojoweb Biblioteka multimediów w WordPress – najważniejsze informacje w pigułce | Wojoweb

Biblioteka multimediów w WordPress – najważniejsze informacje w pigułce

Prowadząc swoją własną stronę internetową na WordPressie, warto poznać wszystkie najważniejsze opcje i narzędzia, jakie oferuje CMS. Jednym z głównych jest biblioteka multimediów. Do czego służy i jak z niej właściwie korzystać?

Czym jest biblioteka multimediów w WordPressie?

Zanim dowiesz się, w jaki sposób korzystać z biblioteki multimediów w WordPressie, warto, abyś najpierw przekonał się, czym ona tak naprawdę jest. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że to właśnie w tym miejscu znajdują się wszystkie Twoje pliki multimedialne, które publikujesz na stronie.  To nie tylko obrazy, zdjęcia czy grafiki, ale także filmy.

Dobra strona internetowa to taka, która przyciąga uwagę odbiorców. Użytkownicy nie zainteresują się nudną witryną, pełną treści, na której nie sposób znaleźć urozmaicenia w postaci grafik czy zdjęć. To właśnie zasoby multimedialne umożliwiają przekazanie odpowiedniego komunikatu wizualnego. Obrazy przyciągają uwagę internautów i utrzymują ją na dłużej, zachęcają też do interakcji, a także pozwalają na przekazanie informacji, często skuteczniej, niż tradycyjny tekst.

Dzięki CMS stworzysz swoją stronę internetową zaledwie w ciągu chwili, ponieważ system oferuje wiele domyślnych funkcji i narzędzi, takich właśnie jak biblioteka szablonów czy multimediów. Warto wypełniać ją różnego rodzaju multimediami, które później możesz używać nie tylko w trakcie projektowania strony, ale także dodawania wpisów.

Wypełnij brief

Do czego przydają się media w witrynie

Oczywiście ich główną rolą jest uzupełnienie tekstu na stronie internetowej, a w szczególności w dodawanych przez Ciebie wpisach. To dzięki nim treść staje się bardziej interesująca, a ponadto jest to także świetny sposób na podbicie strony w rankingu wyszukiwarek. Nie tylko Google, ale również inne cenią witryny, które są bogate w różnego rodzaju multimedia.

Warto pamiętać o tym, że zdjęcia czy filmy, które dodasz do swojej biblioteki multimediów, możesz wykorzystać na dowolnym etapie tworzenia witryny. Z tych samych obrazów możesz korzystać wielokrotnie i już nie będziesz musiał ich szukać w czeluściach pamięci komputera. Wszystko będziesz miał na wyciągnięcie ręki.

Podsumowując, z mediów warto korzystać nie tylko w początkowej fazie tworzenia strony internetowej. Jest to ważne na co dzień, także podczas tworzenia wpisów blogowych czy aktualizacji treści.

Wypełnij brief

Jak właściwie zarządzać biblioteką multimediów?

Dobra wiadomość jest taka, że korzystanie z biblioteki multimediów jest bardzo proste. Jest to bowiem jeden z elementów panelu administracyjnego. To tam możesz dodawać, zarządzać czy przeglądać poszczególne pliki multimedialne. Jak dostać się do biblioteki mediów? Możesz to zrobić na dwa sposoby:

– w panelu administratora WordPress wejdź w sekcję Media, a następnie Biblioteka,

– w trakcie tworzenia stron i wpisów WordPress również możesz z łatwością dodawać media, a nawet zarządzać tymi, które już znajdują się w pamięci. Taka możliwość znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu na podstronie dodawania wpisu.

Wypełnij brief

Wtyczki, które warto znać

Korzystanie z biblioteki multimediów jest bardzo proste i intuicyjne. Dobra wiadomość jest taka, że możesz dodatkowo zainstalować wtyczki, które ułatwią zarządzanie biblioteką multimediów. Będzie to przydatne w sytuacji, kiedy Twoja strona się rozrośnie, a wraz z nią także przechowywane przez Ciebie multimedia. Warto w takiej sytuacji zwiększyć funkcjonalność całej struktury. Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych i funkcjonalnych wtyczek, nad którymi zdecydowanie warto się pochylić:
– Media Library Assistant zdecydowanie usprawnia przeglądanie multimediów WordPress. Dostarcza zbiorczy edytor, umożliwiający aktualizację danych autora, a przede wszystkim pozwala na wyszukiwanie mediów, np. po metadanych,
– Real Media Library to wtyczka, która pozwala nie tylko na zarządzanie mediami, ale również obsługę folderów,
– Media Cleaner, czyli narzędzie idealne do pozbycia się niepotrzebnych plików. Wtyczka analizuje, które z plików są obecnie w użyciu, a następnie usuwa te zbędne.

Wypełnij brief

Podobne

Czym jest CMS WordPress?

Marzysz o zoptymalizowaniu codziennej pracy i narzędziu, które pomoże Ci w obsłudze strony WWW? CMS WordPress może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Co warto o nim wiedzieć i czym dokładnie jest?

icon Czytaj dalej

Jak zacząć swoją przygodę z WordPressem?

Z pewnością obiło Ci się o uszy hasło: WordPress. To niezwykle modna platforma, szczególnie wśród osób, które chciałyby samodzielnie przygotować swoją pierwszą stronę internetową. Tym artykułem powiemy Ci czym właściwie jest WordPress i jak z niego korzystać.

icon Czytaj dalej

Jak założyć darmowy blog WordPress?

Blogi cieszą się dużą popularnością. Są wykorzystywane nie tylko przez pasjonatów do dzielenia się swoimi myślami czy pasjami, ale przede wszystkim przez firmy oraz ekspertów w konkretnych branżach. A jak wygląda tworzenie bloga od podstaw?

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.