GA: Prowadzisz firmę, zajmującą się księgowością? Zadbaj o swoją stronę internetową! | Wojoweb

Prowadzisz firmę, zajmującą się księgowością? Zadbaj o swoją stronę internetową!

Wbrew powszechnej opinii, nie wszystko przeniosło się na portale społecznościowe. Nadal podstawowych informacji na temat każdej firmy wyszukujemy poprzez Google. Chcemy również zapoznać się ze stroną internetową przedsiębiorstwa, świadczącego usługi księgowe. Dlatego bardzo ważny będzie jej ostateczny wygląd oraz zamieszczone treści. Jak zbudować stronę www. aby przyciągała klientów?


Buduj menu z rozwagą

Klient powinien móc zapoznać się z Twoją firmą oraz ofertą, korzystając ze strony internetowej. Oznacza to, że nie powinna być ona ani uboga w informacje, ani przytłaczać odwiedzających ich nadmiarem i nieuporządkowaniem. O tym należy pomyśleć już na etapie budowania menu. Pomyśl o tym, jakie kategorie chcesz wyróżnić na swojej stronie oraz czemu ma służyć każda z nich. Postaw na konkretne hasła i dokładne opisy, korzystając jednak z prostego języka. Pamiętaj, że Twoimi klientami nie będą raczej księgowi, a osoby, które potrzebują pomocy eksperta. Zadbaj wiec o treści, które będą zrozumiałe, ale jednocześnie ich objętość nie powinna sprawić, że potencjalny klient poczuje się zagubiony.


Zakładka kontakt

W branży związanej z księgowością kluczową zakładką będzie „Kontakt”. Zależy Ci przecież na tym, aby Twój potencjalny klient jak najszybciej się z Tobą skontaktował. Przemyślanie przygotowany formularz, zakładka czy belka kontaktowa sprawi, że będzie to łatwe. Chodzi o to, aby dane teleadresowe firmy nie były ukryte i trudnodostępne. Zainspiruj się tym, co można zobaczyć na stronie Meritum Finanse. Zauważ, że informacje kontaktowe są zawarte nie tylko w górnej belce, ale także w stopce oraz w menu. Oznacza to, że klient chcąc-nie chcąc natknie się na nie, co może sprowokować go do zainicjowania rozmowy.

W omawianym przypadku pokazujesz, że Twoje firma jest transparentna i otwarta. Można znaleźć trasę, aby dotrzeć do jej siedziby, korzystając z załączonej mapy. Umieszczono tam również szczegółowy adres oraz numery telefonów, dane mailowe. Poza tym dla ułatwienia kontaktu przygotowano formularz, w którym klient może opisać ważne dla niego zagadnienie o każdej porze dnia i nocy.


Opisz swoją ofertę

Każde biuro związane z księgowością ma inną specjalizację. Niektórzy eksperci lubują się w niewielkich firmach, inni preferują duże korporacje. Specjalizują się także w innej tematyce. Opisz dokładnie swoją ofertę, aby potencjalny klient wiedział, czy jesteś w stanie mu pomóc. Zerknij jak zrobiła to firma Księgowości Benefit. Przejrzyste i nieskomplikowane menu szybko doprowadzi klienta do odpowiedniej zakładki. Każde zagadnienie jest wyróżnione i posiada własną podkategorię.

Klikając na tę, która jest obiektem zainteresowania, można dowiedzieć się więcej na temat działalności firmy księgowej. Klient zyskuje rzetelne i skondensowane informacje odnośnie tego, jaki zakres usług świadczy Twoje przedsiębiorstwo. Każda z nich została wyszczególniona, w związku z czym potencjalny klient zyskuje wiedzę odnośnie zakresu usług. Jednocześnie przy opisie widnieją dwie formy zamówienia konsultacji: poprzez formularz oraz telefonicznie, co zachęca klienta do podjęcia interakcji.


Powiedz coś o sobie

Zakładka może przybrać różne nazwy: „O mnie”, „O nas”, „O firmie”, „Poznaj nas”. Niezależnie od tego, którą formę wybierzesz, to w tej branży absolutna konieczność. Każdy Twój potencjalny klient chce wiedzieć, z kim będzie współpracować. Warto napisać kilka słów o sobie lub o wszystkich osobach, działających z firmie. Przybliż też jej historię, sukcesy, opisz czym się zajmujecie oraz na jak duży rynek obejmujecie (najlepiej będzie działać lokalnie). Klient będzie zainteresowany tym, jakie studia skończyłeś, w czym się specjalizujesz.

Świetnym przykładem dobrze stworzonej zakładki będzie firma Relations. Możemy zobaczyć tu historię przedsiębiorstwa, która została opisana w taki sposób, że od razu staje się ono bliższe potencjalnemu klientowi. Budując taką delikatną więź, zwiększasz szanse na nawiązanie współpracy. Można dowiedzieć się bowiem, że przedsiębiorstwo stawia na relacje nie tylko z klientami, ale i także wewnątrz zespołu. To bardzo istotny sygnał, wskazujący na to, że działa ono drużynowo, wspierając się wzajemnie. To zawsze przynosi lepsze efekty!


Cennik – ile to wszystko kosztuje?

W przypadku usług związanych z księgowością, warto pamiętać o zakładce „cennik”. Opisz w niej świadczone przez Ciebie usługi i konkretny koszt lub widełki. To dla wielu klientów bardzo ważny aspekt potencjalnej współpracy. Niektórzy z nich nie nawiązują kontaktu, w obawie, że jakiekolwiek pytania będą traktowane jak płatna konsultacja. Warto więc wyjść klientom naprzeciw i dokładnie zaznaczyć, które aspekty współpracy wiążą się z kosztami, a które nie. Tak zrobiła też firma AW Audyt. Znajdziemy tu wyszczególnienie podstawowych usług. Niektóre z nich to konkretny koszt, ale pomoc w założeniu działalności gospodarczej jest darmowa.

Klient zapoznając się z taką ofertą otrzymuje jasny sygnał, że Twoja firma będzie go wspierać na każdym etapie działalności, nie tylko w chwilach triumfu. Oznacza to dla niego, że otrzyma od Ciebie niezbędną i nieocenioną pomoc, co sprawi, że poczuje się pewniej. Kto wie, być może to dzięki Tobie wykona ten decydujący krok w kierunku otwarcia działalności gospodarczej.


Skorzystaj z pomocy ekspertów

Możesz samodzielnie zaprojektować i wykonać swoją stronę internetową. Jeśli jednak nie masz na to czasu i chcesz, aby całość została przygotowana przez ekspertów – zaufaj naszemu zespołowi. Przygotowaliśmy wiele witryn należących obecnie do firm z branży księgowości. Każda z nich spełnia najwyższe standardy i jasno informuje potencjalnego klienta o mocnych stronach przedsiębiorstwa.

Z naszą pomocą zaoszczędzisz sporo czasu oraz nerwów, związanych z własnoręcznym programowaniem, przygotowywaniem treści oraz dostosowywaniem grafik!

Podobne

Jak projektować stronę firmy?

Strona internetowa firmy to jej wizytówka. Powinna być zatem jak najlepiej dopasowana do branży, a także konkretnego przedsiębiorstwa.

icon Czytaj dalej

Jak wybrać wykonawcę strony internetowej?

Konkurencja na polskim rynku jest całkiem spora. Niestety, bardzo łatwo jest trafić na oszustów, którzy są nieterminowi, a przede wszystkim nie mają pojęcia o tworzeniu oryginalnych witryn. Jak się przed nimi wystrzegać?

icon Czytaj dalej

Jak zbudować tanią stronę internetową?

Gdy myślimy o wykonaniu strony internetowej, od razu na myśl przychodzą nam duże koszty oraz bardzo długi czas realizacji takiego pomysłu.

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.