GA: Czy warto zdecydować się na platformy SaaS? | Wojoweb Czy warto zdecydować się na platformy SaaS? | Wojoweb

Czy warto zdecydować się na platformy SaaS?

Platformy SaaS to tzw. platformy abonamentowe, które w Polsce są dość powszechnie wykorzystywane. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy to rozwiązanie będzie odpowiednie dla Ciebie, przeczytaj nasz artykuł, w którym znajdziesz odpowiedź na to pytanie.


Czym są platformy SaaS?

Obecnie sklepy internetowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Nie mogłyby jednak działać bez odpowiedniego oprogramowania, które umożliwia zarządzanie produktami, dodawanie ich oraz edycję. Tak naprawdę obsługuje cały proces zakupowy, począwszy od przyjęcia zamówienia, po jego realizację, a następnie wysyłkę. Tego typu platformy zabezpieczają witrynę, udostępniają stosowne narzędzia do marketingu czy oferują wiele innych funkcji.

Na polskim rynku można znaleźć wiele różnorodnych platform e-Commerce – open source oraz abonamentowych. W tym artykule skupiamy się na tych drugich, które oferują wiele różnorodnych opcji.

SaaS platform są wykorzystywane w szczególnie przez osoby, które nie chcą wykupywać własnego serwera. W takiej sytuacji za sklep płaci się miesięczny abonament, jednak warto pamiętać o tym, że nie należy on do administratora. Dużym atutem tego rozwiązania jest jednak fakt, że są nieskomplikowane w obsłudze, nie trzeba instalować żadnych dodatkowych wtyczek, ponieważ zostały one już wyposażone w komplet funkcji. To tak naprawdę w pełni gotowe oprogramowanie, do którego nie potrzeba wtyczek, rozszerzeń, kopii bezpieczeństwa czy nawet hostingu.


Zalety i wady platform abonamentowych

Platformy SaaS to z pewnością doskonałe rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z e-Commerce, nie mają początkowego budżetu czy stosownej wiedzy i umiejętności, a przy tym zależy im na jak najszybszym ruszeniu z firmą. To rozwiązanie ma wiele zalet, ale są to również wady. Przedstawiamy je poniżej.

Zalety platform SaaS:

– intuicyjna obsługa,

– bezpłatny okres testowy,

– szybkie wdrożenie oraz konfiguracja,

– dostawca platformy zapewnia serwer,

– aktualizacja i wsparcie techniczne,

– integracja z Google Analytics, płatnościami, porównywarkami,

– dobra optymalizacja,

– dostosowaniem do norm prawnych zajmuje się dostawca platformy.

Wady platform SaaS:

– właścicielem sklepu jest dostawca, a Ty jedynie go wynajmujesz,

– ograniczona liczba produktów w ramach podstawowego pakietu,

– niewielkie możliwości w zmianie szablonu graficznego, a dodatkowe zmiany graficzne są kosztowne,

– brak posiadania kodu sklepu,

– brak zaplecza do pozycjonowania SEO,

– średnio dopracowany wygląd wersji mobilnej.

Jaką platformę SaaS wybrać?

Na polskim rynku jest wiele różnorodnych platform SaaS, a wybór tej odpowiedniej nie należy do łatwych. Poniżej przedstawiamy te najpopularniejsze, które cały czas cieszą się sporym zainteresowaniem wśród Polaków.


Shoper

Platforma Shoper jest krajowym produktem, przez co jest chętnie wybierana przez naszych rodaków. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest zintegrowana z serwisami aukcyjnymi, firmami kurierskimi oraz programami do księgowości. Do wyboru jest kilka różnorodnych pakietów, a koszty roczne zaczynają się od 1056 zł netto, co pozwala na dodanie 10 000 produktów sklepie, a roczny transfer danych to 300 GB. Pakiet Premium kosztuje z kolei niecałe 4800 zł rocznie. Indywidualne projekty graficzne można kupić za około 2500 zł, a do dyspozycji klientów jest darmowa aplikacja mobilna do zarządzania sklepem.


Sky-Shop

Sky-Shop to również polska platforma e-Commerce, która jest zintegrowana z popularnymi hurtowniami dropshippingu. W tym przypadku dużym atutem jest automatyczna integracja z Allegro oraz kurierami, a także możliwość skorzystania z wygodnego kreatora wyglądu witryny. Tutaj również klienci mają do wyboru kilka różnorodnych pakietów. Podstawowy kosztuje niecałe 1700 zł rocznie i umożliwia dodanie 15 000 produktów w sklepie, dając limit 5000 zamówień miesięcznie. Dużym atutem tego rozwiązania na pewno jest wsparcie w języku polskim, a także podstawowy, gotowy moduł blogowy.


Kiedy warto wybrać platformę SaaS?

Na pewno platforma sklepowa Saas jest dobrym wyborem dla wszystkich osób, które stawiają pierwsze kroki w biznesie e-Commerce. Chcą sprzedawać online, jednak brakuje im środków i czasu na stworzenie własnego sklepu internetowego. Jeżeli chcesz tylko sprawdzić, czy Twój pomysł na biznes ma rację bytu, to dobry krok. Jeśli jednak planujesz dłuższą obecność w sieci, przemyśl, czy nie lepiej od razu zainwestować we własną witrynę, która będzie od początku należeć do Ciebie. Jeżeli planujesz długofalowe prowadzenie biznesu, rozwiązaniem typu open-source może okazać się dla Ciebie zdecydowanie korzystniejsze.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Google Ads – dla kogo to dobry kanał reklamy?
Regulamin sklepu internetowego – czy to konieczność? Jak go stworzyć?
Czy warto wejść w e-commerce i jak to zrobić?
Jaki sklep internetowy wybrać?
Czym jest WooCommerce? Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?
Portale internetowe Kraków
Czym jest platforma B2B?
Budowa strony internetowej dla branży projektowania wnętrz i dla architektów
Czy Google Ads są skuteczne? Na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby kampanie tekstowe i Google Zakupy były skuteczne?
Google Zakupy. Jak wykorzystać Google Zakupy dla sklepów? Sprawdź

Podobne

ABC tworzenia sklepu internetowego. Poznaj podstawy

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm stawia na e-commerce. Jak się jednak za to zabrać? W naszym artykule znajdziesz kilka cennych wskazówek.

icon Czytaj dalej

Sklep internetowy WordPress WooCommerce krok po kroku. To musisz wiedzieć

WordPress-WooCommerce sklep to najlepszy wybór dla wielu firm, którym zależy na zwiększeniu sprzedaży w sieci. Tak naprawdę sprawdzi się w przypadku każdej branży, ponieważ system jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Co warto wiedzieć o tego typu sklepach internetowych?

icon Czytaj dalej

Darmowy sklep internetowy – czy to możliwe?

Obecnie większość firm przenosi sprzedaż do sieci. To dość oczywiste rozwiązanie, ponieważ coraz więcej użytkowników, w szczególności tych z młodego pokolenia, decyduje się na robienie zakupów w internecie.

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.