GA: Gotowy szablon czy autorska grafika? Co wybrać na swoją stronę internetową? | Wojoweb Gotowy szablon czy autorska grafika? Co wybrać na swoją stronę internetową? | Wojoweb

Gotowy szablon czy autorska grafika?
Co wybrać na swoją stronę internetową.

Strona internetowa to najlepszy sposób na to, żeby wyróżnić się na rynku, niezależnie od branży, w której się obracasz.

Konkurencja jest jednak spora, a więc warto postawić na oryginalność. Czy zatem skorzystanie z gotowego szablonu będzie dobrym wyborem? Może lepiej stworzyć dedykowaną grafikę? Każde z rozwiązań ma swoje wady oraz zalety.

Jakie zalety mają gotowe szablony?

Gotowe szablony umożliwiają szybkie stworzenie strony internetowej. Najczęściej są one właściwie dopasowane do potrzeb portalu, sklepu internetowego czy bloga. To bardzo istotne, ponieważ ułatwia korzystanie z nich. Oczywiście wśród zalet tego typu rozwiązań z pewnością należy wymienić niższą cenę przygotowania projektu. Jest to tańsze wyjście, co najczęściej determinuje chęć skorzystania z niego. Twórca strony internetowej w takim przypadku nie będzie odpowiedzialny za błędy w działaniu. Użytkownik niekiedy zostaje zatem bez wsparcia, co może wiązać się z przerwanie w funkcjonowaniu serwisu, a to z kolei ze stratami, nawet finansowymi. Na rynku można znaleźć wiele nowoczesnych i przejrzystych szablonów, które naprawdę nie są drogie. Warto wziąć jednak pod uwagę to, że mimo wszystko trzeba zapłacić agencji za instalację, konfigurację, a także w końcowym etapie obsługę konkretnego systemu.

Wybór szablonów w sieci jest naprawdę spory, co jest kolejnym atutem tego rozwiązania. Mogą one być ogólne lub dedykowane konkretnej branży. To sprawia, że właściciel strony może łatwo i szybko wybrać dla siebie grafikę, która spełni jego wszystkie oczekiwania, a przede wszystkim będzie dopasowana do jego potrzeb.

Tego typu rozwiązanie jest również znacznie szybsze, niż własnoręczne stworzenie grafiki. Samo przygotowanie projektu musi potrwać. Zwłaszcza, że wszystkie, nawet najdrobniejsze detale są w takim przypadku konsultowane z właścicielem strony. Nie każdy ma na to czas.
Wypełnij brief

Kilka wad również się znajdzie

Znamy już zalety, a więc warto skupić się również na wadach. Tych także nie brakuje. W momencie, w którym chcesz uruchomić własną stronę internetową czy sklep, z pewnością zależy Ci na tym, żeby wyróżnić się z tłumu. A z powtarzalnym wzorem nie będzie to proste. Szybko może okazać się, że inne przedsiębiorstwa z Twojej branży również wykorzystują tego typu rozwiązanie, co będzie wiązało się z tym, że po prostu klienci będą zniechęceni korzystaniem z Twojej witryny.

Gotowe szablony wiążą się również z pewnym ryzykiem. W kodzie mogą się bowiem znaleźć błędy. Jest to dość powszechne, ponieważ dla autorów jest to szybki sposób na biznes, a problemem jest to, że najczęściej nie biorą za nie odpowiedzialności. Kolejną wadą jest w tym przypadku również brak wsparcia autora, który mógłby szybko i skutecznie usunąć wszelkie awarie czy wprowadzić istotne dla klienta modyfikacje.

Oczywiście trudno jest tego typu szablon dostosować do indywidualnych potrzeb, co wiąże się z wieloma problemami, a już w szczególności dla nieco większych firm, które chcą wyróżnić się w internetowym rynku sprzedaży. Niektóre osoby oczywiście próbują ingerować w takiej sytuacjach w kod HTML. Jednak to może skończyć się pojawieniem się błędów, a więc musisz zdawać sobie sprawę z tego, że wszelkiego rodzaju ingerencje i dostosowanie szablonu do własnych potrzeb jest kosztowne oraz czasochłonne. Nie każdy może sobie pozwolić zatem na takie inwestycje.
Wypełnij brief

Zalety autorskiej grafiki

Dedykowane grafiki na strony internetowe są bezpiecznym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób. Często są to właściciele witryn, którzy wcześniej mierzyli się z różnego rodzaju problemami związanymi z użytkowaniem gotowców. Autorskie propozycje mają ogrom zalet, które zdecydowanie warto poznać.

Przede wszystkim, jeżeli zdecydujesz się na to rozwiązanie, zyskasz pewność, że całość będzie unikatowa i niepowtarzalna. Żadna inna witryna nie będzie wyglądać tak, jak Twoja, co zdecydowanie zostanie docenione przez użytkowników internetu.

Kolejna zaleta jest bardzo praktyczna. Wiąże się z możliwością wprowadzania dowolnych konfiguracji strony, a także rozmieszczenia wszystkich elementów zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. A przecież to bardzo ważne, ponieważ ma wpływ na to, jak strona zostanie odebrana przez użytkowników sieci.

Współpracując z profesjonalną agencją, możesz przedstawić swój pomysł na przygotowanie strony internetowej, jednak kluczowe jest to, że otrzymasz wsparcie wykwalifikowanych ekspertów. Graficy pomogą Ci dobrać rozwiązania, które spełnią Twoje wszystkie oczekiwania. Dzięki temu zyskasz pewność, że całość będzie wyglądała profesjonalnie.

Niezastąpioną zaletą jest jednak wsparcie autora projektu, który zna go od podszewki! Zawsze będzie służył Ci pomogą, a więc w przyszłości będziesz mógł wprowadzać różnego rodzaju modyfikacje i dostosować stronę do zmieniających się potrzeb oraz oczekiwań rynku.

Wypełnij brief

Czy to rozwiązanie ma jakieś wady?

Oczywiście, że tak. Niestety, ale autorska grafika jest przede wszystkim droższa od gotowych szablonów. Często pracuje się nad nią przez tygodnie, a więc nic w tym dziwnego, że musi swoje kosztować. Dodatkowo przygotowanie tego typu indywidualnego projektu jest czasochłonne, a więc może okazać się to kiepskim wyborem dla osób, którym zależy na skróceniu czasu realizacji strony internetowej.

Wypełnij brief

Co zatem wybrać?

Znasz wady i zalety obu rozwiązań. Teraz to w Twojej gestii leży podjęcie właściwej decyzji. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby wyróżnić się z tłumu, a przy tym również być może zyskać zainteresowanie szerokiego grona odbiorców, może się okazać, że indywidualny projekt będzie w Twoim przypadku absolutnym strzałem w dziesiątkę!

Wypełnij brief

Podobne

Projekty graficzne cennik

Oferujemy naszym klientom profesjonalne tworzenie projektów graficznych. Nasze rozwiązania mogą być wykorzystywane nie tylko do tradycyjnego wydruku, ale także w Internecie – na stronach internetowych, portalach, blogach czy w e-commerce. Przygotujemy dla Ciebie projekty, które są niezbędne dla budowania marki i pozytywnego wizerunku firmy. Z naszą pomocą skuteczne działania reklamowe nie będą problemem.

icon Czytaj dalej

7 przykazań dobrej strony internetowej

Dziś nie wystarczy posiadać strony internetowej. W tym artykule, podpowiemy Ci jakich 7 zasad powinno przyświecać stworzeniu wysokiej jakości witryny, która zarabia.

icon Czytaj dalej

Rebranding – czym jest, kiedy i jak go przeprowadzić?

Gdy firma istnieje na rynku od wielu lat, nieustannie się rozwija i odnosi kolejne sukcesy, powinna też nadążać za duchem zmieniających się czasów. Wiele zmienia się w konkretnych branżach, modyfikacjom ulega asortyment, język, prezentacja graficzna konkretnej marki.

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.