GA: Innowacyjny projekt strony internetowej. Zobacz pięć przykładów witryn | Wojoweb Innowacyjny projekt strony internetowej. Zobacz pięć przykładów witryn | Wojoweb

Innowacyjny projekt strony internetowej. Zobacz pięć przykładów witryn

Strona internetowa firmy powinna być jak najbardziej dopracowana. To najlepszy sposób na to, aby wybić się na tle konkurencji i zyskać nowych klientów. Dziś przedstawiamy pięć przykładów witryn, które postawiły na innowacyjne rozwiązania.

Dobry projekt strony www powinien być oryginalny. Powtarzanie utartych schematów nie zawsze jest dobre. Warto postawić na innowacyjne rozwiązania, które sprawią, że wybijesz się na tle konkurencji, a Twoja strona wejdzie na wyższy poziom. Inspiracją mogą stać się dla Ciebie strony, które przedstawiamy poniżej.


Trendy w zakresie UX i projektowania stron

Nieustannie się zmieniają. Każdy projektant powinien być zatem na bieżąco z nowościami. Obecnie dużą popularnością cieszą się takie trendy jak możliwość personalizacji. Coraz częściej spotykana jest możliwość przełączeniu na tryb z jasnego na ciemny. Projekty są coraz śmielsze, choć minimalizm cały czas jest w modzie. Jednak to różnego rodzaju animacje zdecydowanie wiodą dziś prym.

Paralaksa cieszy się dużą popularnością

Paralaksa to trend, który jest bardzo widoczny również w Polsce w ostatnich latach. Ten efekt występuje, gdy poszczególne elementy są rozmieszczone na stronie w różnych odległościach, a kiedy następuje ich przewijanie, użytkownik postrzega ten ruch tak, jakby odbywał się w różnych prędkościach. Tego typu animacje sprawiają, że płaskie tło zyskuje nowe znaczenie. Świat staje się interaktywny, cyfrowy, co zachęca użytkownika do dłuższego pozostania na stronie.

Dobrym przykładem zastosowania takiego efektu jest strona gry Firewatch. Na stronie głównej wykorzystano aż osiem różnych obrazów, które tworzą spójną animację. Gdy użytkownik scrolluje stronę, zyskuje wrażenie trójwymiarowości.


Animacje przewijania przyciągają uwagę

Tak naprawdę nie jest to nic odkrywczego, jednak dotychczas animacje przewijania były stosowane bardzo oszczędnie. Powodem było przede wszystkim to, że ich tworzenie wymaga odpowiednich kwalifikacji i umiejętności, co może być trudne dla niedoświadczonych osób. Jeżeli zostaną one jednak zastosowane w odpowiedni sposób, może się okazać, że witryna nabierze wyjątkowego charakteru, a przede wszystkim sprawi, że internauci będą chętniej na nią wracać.

Doskonałym przykładem zastosowania tego typu animacji jest strona ToyFight. To agencja kreatywna, która rzeczywiście dobrze zachęca klientów do skorzystania z ich usług. Wchodząc na stronę główną, łatwo zauważysz, że poszczególne animacje są wyzwalane za pośrednictwem przewijania. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które przyciąga uwagę.


Scrollytelling – co to takiego?

Wizualne opowiadanie historii święci triumfy w sieci. Projektowanie strony www powinno być przemyślane i uwzględnić również tego typu urozmaicenia. Scrollytelling opiera się na animowanym przewijaniu. Użytkownik, znajdujący się na takiej witrynie otrzymuje dużą interaktywność, a przy tym długie treści są mu prezentowane w sposób nienachalny i interesujący. W ten sposób można pokazywać wiele różnorodnych historii, z czego korzysta New York Times. Paralaksa utrzymana w stylistyce komiksowej jest wprowadzeniem do dużego bloku tekstu, co znacznie urozmaica całość.

Przewijanie poziome stało się modne

Przewijanie poziome jest coraz częściej spotykane na różnorodnych stronach internetowych. Na pewno nie jest to intuicyjne narzędzie, jednak jest bardzo oryginalne i przyciąga uwagę. Ponadto można się łatwo do niego przyzwyczaić. Przykładem zastosowania takiego rozwiązania jest strona Home Societe. To one pager, który jest zbudowany tylko w orientacji poziomej! Scrollując, użytkownik jest przenoszony z prawej strony na lewą i odwrotnie. Menu nawigacji zazwyczaj w standardowych projektach stron www znajduje się na górze po prawej stronie. W tym przypadku umieszczono je jednak na dole i to po lewej stronie.

Na pewno jest to nietuzinkowe rozwiązanie, które nie sprawdzi się w przypadku każdej branży. Jeżeli jest to jednak strona agencji marketingowej, artysty czy czasopisma – zdecydowanie warto spróbować skorzystać z tej innowacji.

Abstrakcyjne kompozycje, które trzeba robić z głową.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Komentarze w WordPress – kilka praktycznych informacji
Jaka jest różnica między wpisem a stroną w WordPressie?
Czym jest kokpit? Najważniejsze informacje
Jak korzystać z kategorii i tagów w WordPress?
Użytkownicy w WordPress. Najważniejsze informacje w jednym miejscu
Czym są wtyczki WordPress i jak je znaleźć?
Bieżąca aktualizacja wtyczek i środowiska WordPress
Najważniejsze informacje o widżetach w WordPress
Jak zoptymalizować WordPressa we własnym zakresie?
Najlepsze wtyczki WordPress. One na pewno Ci się przydadzą

Podobne

Gotowy szablon czy autorska grafika? Co wybrać na swoją stronę internetową?

Strona internetowa to najlepszy sposób na to, żeby wyróżnić się na rynku, niezależnie od branży, w której się obracasz. Konkurencja jest jednak spora, a więc warto postawić na oryginalność. Czy zatem skorzystanie z gotowego szablonu będzie dobrym wyborem? Może lepiej stworzyć dedykowaną grafikę? Każde z rozwiązań ma swoje wady oraz zalety.

icon Czytaj dalej

Darmowe zamienniki programu Photoshop

Obróbka zdjęć cały czas cieszy się dużą popularnością. Dziś trudno wyobrazić sobie stronę internetową bez profesjonalnej grafiki czy właśnie urozmaiceń w postaci dobrze dobranych fotografii. Okazuje się, że ich edycja nie musi być kosztowna. Wystarczy wybrać zamiennik Photoshopa, aby cieszyć się świetnymi rezultatami. Na jaki program warto postawić?

icon Czytaj dalej

Co to jest Key Visual?

Współpraca z agencją kreatywną albo grafikiem freelancerem jest bardzo opłacalna dla wielu firm. Przede wszystkim jest to najlepszy sposób na to, żeby otrzymać profesjonalnie przygotowane grafiki, który doskonale prezentują się na stronie internetowej, a przy tym wzbudzają spore zainteresowanie użytkowników. Jeżeli w planach masz korzystanie z tego typu usług, koniecznie dowiedz się, czym jest Key Visual.

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.