GA: Darmowe zamienniki programu Photoshop | Wojoweb Darmowe zamienniki programu Photoshop | Wojoweb

Darmowe zamienniki programu Photoshop

Obróbka zdjęć cały czas cieszy się dużą popularnością. Dziś trudno wyobrazić sobie stronę internetową bez profesjonalnej grafiki czy właśnie urozmaiceń w postaci dobrze dobranych fotografii. Okazuje się, że ich edycja nie musi być kosztowna. Wystarczy wybrać zamiennik Photoshopa, aby cieszyć się świetnymi rezultatami. Na jaki program warto postawić?


Czym jest Photoshop?

Program graficzny Photoshop cieszy się dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale tak naprawdę na całym świecie. To właśnie on pozwala na tworzenie oraz obróbkę grafiki rastrowej. Korzystają z niego nie tylko profesjonalni fotografii, ale również laicy, których interesuje obróbka graficzna. Photoshop działa na platformach takich jak Windows, macOS, a także na tabletach iPad.

Co dokładnie można zrobić w tym programie? Przede wszystkim jest to najlepszy sposób na to, żeby edytować fotografie, ale także zaprojektować grafiki oraz różnego rodzaju kompozycje. Można w nim także projektować strony o UX, tworzyć animacje, rysować czy nawet malować obrazy cyfrowe.


Ile kosztuje Photoshop?

Zastanawiasz się nad tym, czy Adobe Photoshop jest za darmo? W takim razie musimy Cię rozczarować. Niestety, ale jest to płatny program, który może dość istotnie nadszarpnąć Twój budżet. Jest on uznawany za kosztowny. Co ciekawe, przez lata niektóre osoby decydowały się na używanie wersji pirackiej, gdzie Photoshop był darmowy. To już jednak przeszłość. Obecnie jest to praktycznie niemożliwe, ponieważ program jest dystrybuowany w aplikacji Creative Cloud. Można go kupić w trzech różnych planach:

– dla indywidualnych użytkowników za 25 euro za miesiąc,

– dla firm za 32 euro miesięcznie,

– w wersji edukacyjnej za 15 euro miesięcznie.

Zdecydowanie bardziej korzystną opcją jest zdecydowanie się na wykupienie planu rocznego. Na oficjalnej stronie Photoshopa cyklicznie pojawiają się także różnego rodzaju promocje, z których zdecydowanie warto skorzystać.

Darmowy program jak Photoshop

Dobra wiadomość dla wszystkich osób, które są zainteresowane Adobe Photoshop za darmo jest taka, że istnieją alternatywy dla kosztownej wersji. Te darmowe to m.in. Photopea, GIMP, Paint.Net, FireAlpaca, Krita, Pislr czy Corel Painthop Pro. Poniżej opisujemy dla najciekawsze programy, które warto wybrać. Są wygodne i intuicyjne w użytkowaniu, a przy tym również mają wiele ciekawych opcji.


GIMP

Dużą popularnością cieszy się także GIMP. To program typu open-source umożliwiający edycję grafik rastrowych. Możesz przy jego pomocy stworzyć grafiki od zera lub edytować zdjęcia według indywidualnych potrzeb. W tym przypadku dużym atutem jest rozbudowany interfejs, który można dowolnie dostosować do swoich indywidualnych potrzeb.

Jest to darmowa alternatywa Photoshopa, dająca wiele różnorodnych możliwości, takich jak skalowanie, retusz czy dodawanie tekstu na grafikach oraz fotografiach. Wiele czynności można zautomatyzować, a tym samym ułatwić sobie pracę na dużej liczbie zdjęć. To rozwiązanie ma jednak swoje wady. Przede wszystkim interfejs jest przestarzały i niezbyt intuicyjny.


Photopea

Program graficzny jak Photoshop to m.in. Photopea. To wygodna alternatywna dla popularnej propozycji. Umożliwia edycję oraz przetwarzanie obrazów wektorowych i rastrowych. Co ważne, dużym atutem jest fakt, że pliki obrabia się przez przeglądarkę, a więc nie trzeba nic dodatkowo instalować na swoim komputerze. Program działa w ramach strony internetowej i jest bezpłatny. Projekt można edytować w dowolnym momencie. Dodatkowym atutem jest to, że interfejs całości jest podobny do tego znanego z Photoshopa. Co ważne, obsługuje on wiele popularnych formatów, takich jak PSD, XCF, Sketch, TIFF, GIF, JPEG czy PNG oraz RAW.

Optymalizacja zdjęć jest bardzo ważna

Oczywiście Photoshop ma również swoje płatne alternatywy, które są chętnie wybierane przez wiele osób, ponieważ są po prostu tańsze od ich odpowiednika. Mowa tutaj m.in. o Affinity Photo.

A o odpowiednią optymalizację zdjęć zawsze warto dbać, niezależnie od tego, czy prowadzi się stronę internetową, bloga czy sklep internetowy. Ma to bowiem istotny wpływ na ładowanie strony. Im większa waga fotografii, tym zajmują one więcej miejsce na dysku hostingu, co w przyszłości staje się coraz bardziej problematyczne. Ma przy tym również zły wpływ na pozycjonowanie stron WWW.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Google Ads – dla kogo to dobry kanał reklamy?
Regulamin sklepu internetowego – czy to konieczność? Jak go stworzyć?
Czy warto wejść w e-commerce i jak to zrobić?
Jaki sklep internetowy wybrać?
Czym jest WooCommerce? Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?
Portale internetowe Kraków
Czym jest platforma B2B?
Budowa strony internetowej dla branży projektowania wnętrz i dla architektów
Czy Google Ads są skuteczne? Na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby kampanie tekstowe i Google Zakupy były skuteczne?
Google Zakupy. Jak wykorzystać Google Zakupy dla sklepów? Sprawdź

Podobne

Czym jest identyfikacja graficzna i czy jest potrzebna?

Codziennie na świecie powstają nowe firmy, konkurencja się zagęszcza. Każdy chce zaprezentować swoje produkty i usługi jak najlepiej. Niestety, ich jakość nie obroni i nie zareklamuje się sama. Warto budować silną markę, zakorzenioną w świadomości odbiorców. To właśnie dzięki temu, w momencie wyboru, ich kroki skierowane zostaną do Ciebie, a nie konkurencji.

icon Czytaj dalej

Co to jest Key Visual?

Współpraca z agencją kreatywną albo grafikiem freelancerem jest bardzo opłacalna dla wielu firm. Przede wszystkim jest to najlepszy sposób na to, żeby otrzymać profesjonalnie przygotowane grafiki, który doskonale prezentują się na stronie internetowej, a przy tym wzbudzają spore zainteresowanie użytkowników. Jeżeli w planach masz korzystanie z tego typu usług, koniecznie dowiedz się, czym jest Key Visual.

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.