GA: Jak wybrać wykonawcę sklepu internetowego? | Wojoweb Jak wybrać wykonawcę sklepu internetowego? | Wojoweb

Jak wybrać wykonawcę sklepu internetowego?

Jeżeli chcesz uruchomić własny projekt e-commerce, powinieneś odpowiednio się do tego przygotować. Przede wszystkim kluczowy będzie wybór wykonawcy sklepu internetowego. Po czym poznać tego godnego zaufania? Przecież w sieci nie brakuje oszustów. W naszym artykule znajdziesz kilka wskazówek.


Co wziąć pod uwagę, wybierając wykonawcę sklepu internetowego?

Wykonanie sklepu internetowego warto oddać w ręce profesjonalistów, którzy posiadają cenne doświadczenie oraz kwalifikacje. W końcu to m.in. od tego, jak będzie wyglądać Twój sklep, a także jakie będzie miał funkcjonalności, zależy Twój biznesowy sukces. Na tym nie powinno się zatem oszczędzać. To inwestycja, która się zwróci.

Bardzo ważne są takie aspekty, jak komunikacja pomiędzy zlecającym, project managerem a programistami. Dobrze jest zatem wybrać wykonawców, którzy pracują ze sobą od długiego czasu, a Ty nie będziesz musiał przejmować się drobnostkami, czy zwracać im uwagę na szczegóły.

Podczas rozmowy z wykonawcą, na pewno zwróć uwagę na jego doświadczenie. Przejrzyj jego portfolio, skup się na zrealizowanych projektach, a także zobacz sklepy, które są jego autorstwem i wciąż działają. Jeżeli chodzi o aspekt techniczny, to na pewno warto zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

– termin realizacji – firma powinna Ci go podać. Harmonogram realizacji projektu jest bardzo ważny, a dobrze przygotowana koncepcja zawsze go zawiera,

– dostęp do aktualizacji – Twoja platforma powinna być zawsze regularnie aktualizowana. Jest to bowiem najlepszy sposób na to, aby zawsze była bezpieczna i kompatybilna, a przy tym zapewniała użytkownikom dostęp do najnowszych funkcjonalności,

– czas obsługi – zapytaj wykonawcę, jaki jest czas oczekiwania na pomoc czy zakres wsparcia technicznego w razie wystąpienia problemów ze sklepem internetowym.

Oczywiście podczas rozmowy powinieneś również zwrócić uwagę na technologie, z których korzysta przedsiębiorstwo. Czy firma stawia na open-source czy może na tworzenie własnego oprogramowania? Obecnie bardzo popularne są platformy takie jak Magento, PrestaShop czy WooCommerce. Te systemy można indywidualnie dopasować do oczekiwań klienta, a późniejsza ich aktualizacja jest dość łatwa.


Freelancer czy firma?

Możesz postawić na firmę lub freelancera. Obie opcje są dobre. Zazwyczaj w przypadku przedsiębiorstwa możesz jednak liczyć na wygodniejsze rozliczenie na podstawie faktury VAT. Oczywiście w tym przypadku ceny są zazwyczaj wyższe, jednak możesz tutaj również spodziewać się terminowości oraz wsparcia technicznego kilku pracowników, w razie wystąpienia jakiegokolwiek problemu.

Freelancer to samotny wilk, który pracuje na własny rachunek. Najczęściej współpracuje z firmami na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło. Oczywiście może to być również świetny, doświadczonych specjalista. Jednak w tym przypadku najczęściej trzeba liczyć się z dłuższymi terminami realizacji zlecenia. Pamiętaj również o tym, że stronę WWW sklepu internetowego trzeba nie tylko stworzyć, ale również utrzymać. W tym kontekście zdecydowanie wygodniej jest postawić na znaną i doświadczoną firmę, która nie zniknie z rynku za kilka miesięcy. W końcu w przyszłości będziesz potrzebować wsparcia oraz aktualizacji witryny.

Dobrym wyznacznikiem jakości usług oferowanych przed daną firmę czy osobę na pewno jest staż na rynku. Kompetencje i kwalifikacje to jedno, jednak doświadczenie również robi swoje. Oczywiście początkujący start-up także może stworzyć dla Ciebie rewelacyjny sklep internetowy. Jednak jeżeli zdecydujesz się na współpracę z firmą, która posiada wieloletnie doświadczenie, istnieje mniejsze ryzyko, że się zawiedziesz.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz firmę czy freelancera – koniecznie zwróć uwagę na sposób oraz szybkość komunikacji z daną osobą. To bardzo ważne w kontekście późniejszej współpracy. Terminowość oraz cena to jedno, ale projekt przede wszystkim musi spełniać Twoje wszystkie oczekiwania, a do tego niezbędne jest zrozumienie na każdym poziomie.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jak dodać wpis na WordPress?
Biblioteka multimediów w WordPress – najważniejsze informacje w pigułce
Jak zacząć swoją przygodę z WordPressem?
Skąd brać darmowe zdjęcia na stronę internetową, Facebooka, Instagram albo do prezentacji?
Jak założyć darmowy blog WordPress?
Jak zbudować tanią stronę internetową?
Darmowe zamienniki programu Photoshop
Innowacyjny projekt strony internetowej. Zobacz pięć przykładów witryn
Jak stworzyć tani sklep internetowy?
Jak projektować stronę firmy?

Podobne

ABC tworzenia sklepu internetowego. Poznaj podstawy

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm stawia na e-commerce. Jak się jednak za to zabrać? W naszym artykule znajdziesz kilka cennych wskazówek.

icon Czytaj dalej

Czym jest WooCommerce? Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?

Jeśli wiesz, czym jest CMS i miałeś już styczność z WordPressem, z pewnością obiło Ci się o uszy hasło: WooCommerce. To popularna wtyczka, stworzona na potrzeby sklepów internetowych. Umożliwia zintegrowanie WordPressa ze działalnością e-commerce. Fuzja zdecydowanie się opłaca, bo popularna platforma CMS jest bezpłatna i daje użytkownikom naprawdę wiele możliwości.

icon Czytaj dalej

Sklep internetowy WordPress WooCommerce krok po kroku. To musisz wiedzieć

WordPress-WooCommerce sklep to najlepszy wybór dla wielu firm, którym zależy na zwiększeniu sprzedaży w sieci. Tak naprawdę sprawdzi się w przypadku każdej branży, ponieważ system jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Co warto wiedzieć o tego typu sklepach internetowych?

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.