GA: Hosting Thecamels – wszystko, co warto o nim wiedzieć | Wojoweb Hosting Thecamels – wszystko, co warto o nim wiedzieć | Wojoweb

Hosting Thecamels – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy internet bez usług hostingowych i serwerowych. Sporą popularnością cieszy się firma Thecamels, która oferuje całe spektrum tego typu działać. Są to nie tylko hostingi współdzielone, ale również domeny, certyfikaty SSL czy serwery VPS. Co jeszcze warto wiedzieć o hostingu?


Czym jest hosting?

Hosting polega na udostępnieniu przestrzeni na konkretnym serwerze. To właśnie tam magazynowane są wszystkie pliki witryn internetowych, co umożliwia użytkownikom ich przeglądanie. Warto pamiętać, że serwer musi być cały czas podłączony do sieci, aby internauci mieli dostęp do konkretnej witryny. Najprościej tłumacząc, to przeglądarka przekazuje adres, tłumacząc go na serię numerów IP, które następnie trafiają do serwera. Później pliki są wysyłany wraz z kodem, umożliwiającym ich sprawne odczytanie.

Warto zatem pamiętać o tym, że hostingi i firmy, takie jak Thecamels, które je oferują, są jednym z kluczowych elementów sprawnego funkcjonowania sieci.


Czy hosting jest potrzebny?

Wiele osób, zwłaszcza tych początkujących, zastanawia się nad tym, czy hosting jest w ogóle potrzebny. Okazuje się, że jest to niezbędny element dla każdej osoby, której zależy na tym, aby posiadać własną stronę internetową. Warto pamiętać o tym, że web hosting powinien być nie tylko niezawodny, ale również bezpieczny, ponieważ to właśnie on niweluje ryzyko ataków, a więc tym samym również przestojów w działaniu witryny, co może okazać się kluczowe w przypadku sklepów internetowych.


Co to jest serwer?

Serwer może być programem komputerowym lub faktycznym urządzeniem, które udostępnia określone zasoby internautom. Należy zatem pamiętać o tym, że to, w jakim miejscu jest hostowana Twoja witryna ma ogromne znaczenie dla jej funkcjonowania. Wszelkie awarie odbiją się na funkcjonowaniu strony internetowej, co może spowodować mniejszy ruch na stronie i tym samym również brak potencjalnych klientów.


Jakie są rodzaje hostingów?

To istotna kwestia, której warto się przyjrzeć, jeżeli poszukujesz hostingu. Jakie są ich rodzaje? Najpopularniejszy jest hosting współdzielony, który polega na tym, że wiele witryn korzysta z jednego serwera. Jest to usługa korzysta cenowo i sprawdza się w przypadku osób, które zakładają swoją pierwszą stronę internetową. To rozwiązanie ma również swoje minusy, a głównym jest fakt, że przy nagłych wzrostach ruchu, istnieje ryzyko, że strona internetowa będzie się zawieszać. To z kolei jest bardzo problematyczne w przypadku sklepów internetowych.

Kolejna popularna usługa to hosting VPS, czyli Virtual Private Server. To rozwiązanie polega z kolei na tym, że jeden serwer jest podzielony na wiele jednostek, które są od siebie niezależne i służą obsłudze określonej witryny.

Jednym z najbardziej elastycznych i niezawodnych rozwiązań jest hosting w chmurze. Serwery są ze sobą powiązane, a więc w razie takiej konieczności, mogą przejąć obsługę określonej strony www.


Co oferuje Thecamels?

Kiedy już wiemy, jak działają hostingi, warto przyjrzeć się firmie Thecamels, która cieszy się sporą popularnością w tej branży. Skupiając się jednemu z najpopularniejszych rozwiązań, a więc hostingu współdzielonemu, przyjrzymy się ofercie Camels. Co oferuje przedsiębiorstwo? Jest to pięć nielimitowanych stron na koncie, brak limitu użytkowników na stronie, brak sztywnych limitów rdzenia procesora oraz pamięci, od 5 do 100 GB miejsca na dyskach SSD NVMe. Dodatkowo firma proponuje także nieograniczoną liczbę jednoczesnych procesów PHP, od 50 GB do nawet braku limitu transferu miesięcznie, a także od 5 baz danych oraz kont mailowych do braku ich limitu.

Ceny hostingów również są korzystne. Zaczynają się już od niecałych 100 zł na rok za najmniejsze konto. Decydując się na założenie własnej strony internetowej, na pewno warto się przyjrzeć różnorodnym możliwościom, jakie oferują firmy. My oczywiście służymy wsparciem i pomocą również w tej kwestii.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

ABC tworzenia sklepu internetowego. Poznaj podstawy
Jak wybrać wykonawcę strony internetowej?
Co to jest Key Visual?
Omnichannel – reklama z wykorzystaniem wszystkich kanałów
Bramki płatności online – które z nich wybrać?
Czym jest system CMS i jakie są jego rodzaje?
Czym są leady?
Rebranding – czym jest, kiedy i jak go przeprowadzić?
Czym powinna charakteryzować się strona firmy?
Darmowy sklep internetowy – czy to możliwe?

Podobne

Jaki hosting wybrać?

Przed Tobą stworzenie strony internetowej? W takim razie nieodłącznym elementem całego procesu będzie wybór odpowiedniego hostingu. Na który się jednak zdecydować? Przed Tobą trudna decyzja. Pomożemy Ci podjąć właściwą.

icon Czytaj dalej

Jaki wybrać hosting pod sklep internetowy?

Jeżeli chcesz, aby Twój sklep internetowy cieszył się dużą popularnością, wybierz hosting, który będzie sprzyjał robieniu zakupów. To właśnie od niego zależy to, w jaki sposób witryna będzie działać, ilu klientów będzie w stanie obsłużyć, a w rezultacie jakie wygeneruje zyski. Sam zatem widzisz, że jest to bardzo istotne.

icon Czytaj dalej

Strona internetowa dla gabinetu psychologicznego

Coraz więcej osób chętnie korzysta z usług psychologów. Gabinetów psychologicznych jest jednak sporo, a profesjonalnie przygotowana strona internetowa jest najlepszym sposobem na to, żeby przedstawić swoją ofertę pacjentom.

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.