GA: Ile kosztuje strona WordPress? | Wojoweb Ile kosztuje strona WordPress? | Wojoweb

Ile kosztuje strona WordPress?

Coraz więcej osób sięga po to rozwiązanie. Strona internetowa przygotowana na WordPressie jest jednym z najwygodniejszych systemów. Jest to bowiem funkcjonalne, wygodne, a przede wszystkim korzystne cenowo narzędzie. Ile to dokładnie kosztuje?


Dowiedz się co i jak 🙂

Strony WordPress są chętnie wybierane nie tylko przez firmy, ale również przez osoby prywatne, które chcą prowadzić własnego bloga. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to sprawdzone narzędzie, które jest cały czas udoskonalane. Witrynę zawsze można dowolnie dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i rozbudować ją, dzięki wygodnym wtyczkom. Jest to zatem najpopularniejszy CMS na całym świecie, jeżeli chodzi o budowanie stron internetowych. Dodatkowym atutem jest to, że prowadzenie tego typu witryny nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy.

Przede wszystkim musisz wiedzieć o tym, że cennik strony WordPress zależy od wielu różnorodnych czynników. Na ostateczne koszty wpływ ma, m.in. funkcjonalność witryny, projekt graficzny, czas wykonania, a przede wszystkim wykonawca, na którego się zdecydujesz. W tym przypadku nie warto oszczędzać. Zdecydowanie lepiej jest wybrać firmę albo osobę, która ma odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. W końcu strona internetowa ma Ci służyć przez lata.

Choć samo stworzenie strony za pomocą WordPressa może wydawać się trudne, to najczęściej jedynie pozory. Każdy, kto posiada podstawowe umiejętności korzystania z komputera i internetu, powinien poradzić sobie z tym zadaniem. Warto jednak potraktować pierwsze kroki jako zabawę, podczas której popełni się sporo błędów. Możesz uczyć się samodzielnie, sięgać po kursy online, wiedze bardziej doświadczonych osób lub czerpać z takich artykułów, jak ten.


Jaki jest cel Twojej strony internetowej?

Tak naprawdę to kluczowy element, nad którym powinieneś zastanowić się na samym początku. Jaki jest cel powstania Twojej strony internetowej? Do czego ma ona służyć? Określ, czy będzie to raczej wizytówka, na której znajdują się jedynie niezbędne informacje, czy może witryna, współgrająca z wszystkimi potrzebami użytkowników. Jeżeli ma ona być zgodna z najnowszymi trendami graficznymi, a także posiadać ciekawe funkcjonalności, jej stworzenie będzie wymagało ogromu pracy, zaangażowania i większych nakładów finansowych. Zespół doświadczonych pracowników będzie musiał poświęcić znacznie więcej pracy na przygotowanie tego typu projektu.

Cenę strony mogą zwiększyć wszystkie dodatkowe moduły. Niekiedy nawet kilkukrotnie. Warto zatem się zastanowić nad słusznością ich przygotowywania. Najlepiej jest omówić tę kwestię z doświadczonymi specjalistami, którzy zajmują się tworzeniem stron internetowych na co dzień.

Przygotowanie zlecenia WordPress będzie również droższe, kiedy klientowi zależy na stworzeniu sklepu. Ten oparty o WooCommerce to rozwiązanie dla małych oraz dużych firm, a więc dla każdego przedsiębiorcy, któremu zależy na przygotowaniu funkcjonalnej witryny, która sprzedaje również produkty.


Czas wykonania strony WordPress

Zanim zdecydujesz się na przygotowanie strony internetowej, musisz wiedzieć o tym, że jest to czasochłonne zadanie. Może trwać nawet ponad miesiąc. Oczywiście wszystkie terminy należy dokładnie ustalić z wykonawcą, a następnie je wyegzekwować. Licz się jednak z tym, że przygotowanie profesjonalnego projektu graficznego, a także instalacja dodatkowych wtyczek zajmuje sporo czasu. Cały proces składa się z wielu etapów. Jest to zatem kwestia omówienia projektu, analizy, poszukania inspiracji, stworzenia koncepcji funkcjonalno-graficznej, wdrożenie oraz testowanie. Najszybciej można wykonać najbardziej podstawową wersję strony, a więc wizytówką. Zazwyczaj zajmuje to zaledwie kilka dni.


Wybierz zaufanego wykonawcę

W sieci możesz spotkać wielu różnorodnych wykonawców, a więc dokładnie przemyśl wybór odpowiedniego. Kluczowe jest to, jakie masz względem niego oczekiwania i potrzeby. Przede wszystkim strona nie może być zrobiona tanio, szybko i profesjonalnie. Tego typu projekt może w przyszłość generować duże koszty, ponieważ konieczne będzie naprawianie błędów po jego twórcy. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować nieco większe pieniądze, żeby cieszyć się funkcjonalnością witryny na długi czas. W końcu stronę tworzysz nie tylko na najbliższy czas, ale tak naprawdę na długie lata.

Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na doświadczenie agencji oraz jej portfolio. Najlepiej jest zdecydować się na firmę, która realizowała różnorodne projekty stron internetowych. W końcu Twoja witryna ma przyciągać potencjalnych klientów, a więc musi być właściwie przygotowana. Dowiedz się, czy firma, która oferuje Ci usługę, przygotuje dla Ciebie indywidualny projekt, da Ci gwarancję sprawnego funkcjonowania strony, będzie terminowa, zoptymalizuje witrynę dla wyszukiwarki SEO, a także zaproponuje Ci również doradztwo marketingowe. To wszystko ma istotny wpływ na to, jak witryna będzie działać przez długi czas.


Poznaj konkrety, ile to dokładnie kosztuje?

Ile kosztuje prowadzenie bloga czy zwykłej strony internetowej? Tak, jak napisaliśmy powyżej – to zależy przede wszystkim od Twoich oczekiwań i potrzeb. Cennik w agencjach interaktywnych może się od siebie różnić. Warto jednak wiedzieć o tym, że prostą stronę małej firmy, blog, portfolio, landing page czy stronę restauracji może przygotować już od 1500 zł. Nieco bardziej rozbudowana wersja może powstać za 3500 zł. Strony premium, katalogi produktów kosztują około 5000 zł. Z kolei sklepy internetowe, sklepy B2B, marketplace czy systemy zamówień dla restauracji to koszt od 2500 do 6000 zł.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

10 Najlepszych sklepów internetowych – ranking
Budowa lojalności klienta – jak budować lojalność w sklepach internetowych i sprawiać, aby klienci wracali po więcej?
7 przykazań dobrej strony internetowej
Jaki hosting wybrać?
Hosting Thecamels – wszystko, co warto o nim wiedzieć
Czym jest subskrypcja i dlaczego warto zaoferować ją klientom oraz odbiorcom?
Budowa strony dla branży kosmetycznej. Jak zachwycić klientów w sieci?
Jak wybrać wykonawcę sklepu internetowego?
Jak znaleźć dobrą firmę od pozycjonowania? Poznaj nasze wskazówki
Pozycjonowanie – uczciwi wykonawcy a oszuści. Jak nie dać się oszukać?

Podobne

WordPress CMS – to warto wiedzieć

System CMS WordPress nie bez przyczyny jest doceniany na całym świecie. To bardzo wygodne narzędzie, które umożliwia prowadzenie strony internetowej osobom prywatnym oraz firmom. Co warto o nim wiedzieć?

icon Czytaj dalej

Jak założyć darmowy blog WordPress?

Blogi cieszą się dużą popularnością. Są wykorzystywane nie tylko przez pasjonatów do dzielenia się swoimi myślami czy pasjami, ale przede wszystkim przez firmy oraz ekspertów w konkretnych branżach. A jak wygląda tworzenie bloga od podstaw?

icon Czytaj dalej

Strony WordPress – czym się wyróżniają?

Coraz więcej firm decyduje się na tworzenie stron internetowych na bazie WordPressa. To bardzo rozsądny wybór, ponieważ tego typu rozwiązanie ma wiele zalet, które przedstawimy w naszym wpisie.

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.