GA: Ranking 10 najlepszych stron. Projekt strony www ma znaczenie! | Wojoweb

Ranking 10 najlepszych stron. Projekt strony www ma znaczenie!

Projektowanie stron www Kraków weszło na wyższy poziom. Obecnie w sieci można znaleźć bardzo oryginalne i nietuzinkowe propozycje, które zachwycają użytkowników. Innowacyjne pomysły same się bronią i zdecydowanie warto na nie postawić. W naszym artykule przedstawiamy subiektywny ranking 10 najlepszych stron www.

W naszym rankingu można znaleźć propozycje korzystające z bardzo zróżnicowanych projektów stron www. Wybraliśmy te, które wyróżniają się na tle konkurencji ciekawą grafiką, a także dużą funkcjonalnością. Dobra architektura to podstawa, ponieważ dzięki niej internauci lepiej odnajdują się na stronie oraz chętniej z niej korzystają.


1. Wyjątkowy projekt strony głównej

Zobacz: OK Drugs

OK Drugs to sklep z jadalnymi produktami CBD. Wchodząc na stronę, od razu w oczy rzuca się bardzo funkcjonalna strona główna. W tym przypadku projektowanie stron www zdecydowanie weszło na wyższy poziom. Znajdziesz tam bardzo ciekawe infografiki, nienachalny, minimalistyczny tekst, a także call-to-action, które zachęca do zakupów. Zdecydowanie jest to przykład świetnej, oryginalnej strony, która zachęca do kupowania! A przecież to jest najważniejsze w sklepie internetowym.


2. Przyjemne zakupy z In Gold We Trust

Zobacz: In Gold We Trust

Minimalizm jest obecnie w cenie. In Gold We Trust to sklep internetowy, który jest naprawdę bardzo estetyczny, a przy tym elegancki. To w połączeniu z wygodnymi funkcjonalnościami gwarantuje bardzo przyjemne zakupy. W tym przypadku na pochwałę zasługuje na pewno spójny design. Styl vintage jest dziś bardzo popularny, a więc to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. W przypadku sklepu z biżuterią bardzo ważne są zdjęcia, a więc rozbudowana galeria zdjęć to ogromny atut.

Na stronie wyróżnia się także kompaktowe menu nawigacyjne, które jest funkcjonalne, ale również bardzo estetyczny. Z kolei lightbox zachęca zniżką do zarejestrowania się w sklepie internetowym. A to w interesie właściciela sklepu internetowego leży to, żeby zbudować jak największą bazę adresów mailowych, aby wykorzystać ją w późniejszych kampaniach reklamowych.


3. Elegancja i minimalizm, czyli projekt strony www restauracji Yantra

Zobacz: Restauracja Yantra

Obecnie mamy do czynienia z wieloma różnorodnymi restauracjami, a więc konkurencja jest bardzo duża. To ważne, żeby potrafić się wybić na jej tle. Zaprojektowanie strony www jest zatem ważne, ponieważ to wizytówka firmy, która przyciąga klientów. Restauracja Yantra gwarantuje niezwykłe doznania estetyczne. To minimalizm połączony z elegancją. Wyważony design sprawia, że aż chce się przeglądać witrynę. Jak na restaurację przystało, można tam znaleźć wyraziste fotografie potraw, a także pomieszczeń lokalu, które zachęcają do odwiedzin. Do tego dochodzą również praktyczne funkcjonalności, takie jak możliwość zrobienia szybkiej rezerwacji czy zamówienie posiłku z dostawą


4. Oryginalny favicon w Ducknology

Zobacz: Ducknology

Podczas projektowania stron www szczegóły mają ogromne znaczenie. To one mogą decydować o jej sukcesie. Dlatego dziś pochylamy się również nad stroną Ducknology, która posiada uroczy favicon! Jest to niewielki detal, który ma zaledwie 16×16 pikseli. Jest wyświetlany w okienku przeglądarki w zakładce, która reprezentuje konkretną stronę internetową.

W przypadku Ducknology jest to oczywiście niewielka kaczka. Wbrew pozorom jest to naprawdę ważny element. Przeciętny użytkownik ma bowiem otwartych kilka różnorodnych kart, a taka kaczka przyciąga uwagę i zachęca do przyjrzenia się stronie.


5. Webdesing, który robi wrażenie – Daniel Aristizabal

Zobacz: Daniel Aristizabal

Sukces konkretnej firmy tkwi w tym, aby właściciel już na wstępie zaprezentował swoje możliwości. Tak też się dzieje w przypadku strony Daniel Arstizabal. Witryna jest poświęcona projektowaniu graficznemu, a przykłady umiejętności właściciela można zobaczyć właśnie na jego stronie. Liczne animowane funkcje, a więc video boxy, powiększanie oraz pomniejszanie, przewijane paralaksy… To wszystko tworzy spójną, interaktywną stronę, która robi naprawdę ogromne wrażenie. Jest to internetowe portfolio, pokazujące szeroki zakres umiejętności grafika. Co ważne, użytkownik ma również możliwość szybkiego i intuicyjnego nawiązania kontaktu, dzięki przyciskom umieszczonym w czterech rogach witryny.


6. Oryginalna typografia – Tiffany Cruz

Zobacz: Tiffany Cruz

Projekt strony www powinien być właściwie dopracowany, a postawienie na bogate możliwości typografii jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Na stronie Tiffany Cruz w oczy rzuca się przede wszystkim ciekawy krój liter. Właścicielka, na stronie głównej, konsekwentnie używa szeryfowej czcionki. Z kolei w miejscach, w których tekstu jest więcej, zastosowano bezszeryfową czcionkę, co zwiększa czytelność, a także doznania estetyczne. W ten sposób zachowano równowagę wizualną.


7. Zachwycający efekt paralaksy Ivy Chen

Zobacz: Ivy Chen

To bardzo oryginalny projekt strony internetowej, który robi wrażenie na wszystkich użytkownikach. Przede wszystkim na witrynie Ivy Chen mamy do czynienia z ciekawym przewijaniem paralaksy. Warstwy strony płynnie się odsłaniają, dzięki czemu użytkownik doświadcza wrażenia trójwymiarowości. Czuje się tak, jakby sam tworzył obraz razem z Ivy Chen. To angażuje internautę i sprawia, że projekt zostaje mu w głowie na dłużej, a przede wszystkim zachęca do dalszego przeglądania strony. Przy tym zastosowano zasadę minimalizmu, a więc całość nie jest nadmiernie przesycona.


8. Artystyczny lightbox, który robi wrażenie – Ellen Von Wiegand

Zobacz: Ellen Von Wiegand

Dobrze zaprojektowany lightbox to absolutna podstawa każdej dobrej strony internetowej. Ellen Von Wiegand na swojej witrynie postawiła na znakomity formularz, który robi ogromne wrażenie i wzbudza pozytywne emocje. Przede wszystkim, kiedy pojawi się on na ekranie, nie jest denerwującym, wyskakującym okienkiem. Artystka używa bowiem przyjaznego języka, zachęcając do zapisania się na listę mailingową. Jest to przede wszystkim dobry sposób na to, aby zachęcić do dokładniejszego przyjrzenia się kulisom jej pracy.


9. Strona powitalna (splash page), która inspiruje – Nathalie Lete

Zobacz: Nathalie Lete

Splash page musi przyciągać uwagę i zachęcać do dalszej eksploracji witryny. Tak jest w przypadku strony Nathalie Lete, która na stronie powitalnej zaprezentowała swoje ilustracje, a przy tym grzecznie przywitała odwiedzających. Tutaj wszystko ze sobą współgra! Tło przywodzi na myśl szkicownik, z kolei rysunki są piękne i delikatne. Jest to zdecydowanie innowacyjne podejście, które jest warte uwagi, a przede wszystkim wyraża indywidualizm artystki.


10. Inspirujący projekt bloga – Scarf Aid

Zobacz: Scarf Aid

Scarf Aid pokazuje, że blog również może być nietuzinkowy oraz elegancki. Właścicielka witryny udowadnia, że tego typu strona internetowa również może być sztuką. Sam układ jest bardzo prosty i intuicyjny. Wyjątkowość stanowią dodatki, takie jak zdjęcia jedwabnych szali, które są dodawane wraz z każdym postem. Kontekst dla wpisów jest zatem spójny oraz bardzo poetycki. Pozostawia wiele w domyśle. Prostota może zatem iść w parze z oryginalnością, a także doskonałym designem.

Oceń Nas

Podobne

Rebranding jako recepta na sprzedaż

Twój wizerunek znacznie się pogorszył? Klientów ubywa, zamiast przybywać? A może zależy Ci na pozyskaniu nowej grupy klientów? Rebranding może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

icon Czytaj dalej

7 przykazań dobrej strony internetowej

Dziś nie wystarczy posiadać strony internetowej. W tym artykule, podpowiemy Ci jakich 7 zasad powinno przyświecać stworzeniu wysokiej jakości witryny, która zarabia.

icon Czytaj dalej

Czym jest identyfikacja graficzna i czy jest potrzebna?

Codziennie na świecie powstają nowe firmy, konkurencja się zagęszcza. Każdy chce zaprezentować swoje produkty i usługi jak najlepiej.

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.