GA: Jak skopiować stronę lub wpis na WordPressie? | Wojoweb Jak skopiować stronę lub wpis na WordPressie? | Wojoweb

Jak skopiować stronę lub wpis na WordPressie?

Osoby korzystające z WordPressa nierzadko interesuje kopiowanie strony lub pojedynczego posta. Dziś podpowiemy Ci, jak w kilku prostych krokach i nieskomplikowanymi metodami możesz tego dokonać. Choć całość zagadnienia może wydawać się skomplikowana, to w rzeczywistości, nie jest to wcale takie trudne! Przedstawimy Ci trzy proste sposoby na WordPress kopiowanie strony.

Z tego wpisu dowiesz się jak skopiować stronę przy wykorzystaniu konkretnej wtyczki. Ta metoda spodoba się przede wszystkim osobom początkującym. Kolejny sposób opiera się na wykorzystaniu edytora wizualnego. Opowiemy również o metodzie manualnej, która opiera się na skopiowaniu konkretnej części kodu i wklejeniu jej w pliki WordPressa

Dlaczego i kiedy warto zduplikować stronę WordPress?

 • Prowadzisz stronę spersonalizowaną. Jeśli chcesz oferować różnym grupom odbiorców zróżnicowane treści, warto je spersonalizować. W ten sposób łatwiej dotrzeć do grupy docelowej.
 • Strona testowa. Może być ona prawdziwym poligonem doświadczalnym dla wypróbowania nowych rozwiązań, przeprowadzania testów. Zanim zmiany przeprowadzisz „na żywym organizmie”, warto wypróbować je na duplikacie. Dzięki temu, możesz uniknąć problemów.
 • Powielanie sukcesu. Zdarza się, że określony układ lub styl strony świetnie realizuje zakładane cele. Tworzenie duplikatu strony pozwala na zaadaptowanie jej do innych usług, produktów czy treści, tworząc spójną całość.
 • Prowadzisz stronę dwujęzyczną. Duplikowanie strony może okazać się bardzo opłacalne, jeśli prowadzisz witrynę w kilku językach. Kopia przydaje się przede wszystkim podczas tworzenia stron-wizytówek. Sięgnięcie po duplikat umożliwi skomponowanie nowych wersji językowych, bez konieczności wydawania pieniędzy na płatne rozwiązania.
 • Tworzenie backup’u. Duplikowanie strony raz na jakiś czas przydatne jest również w sytuacji kryzysowej.

To tylko przykładowe sytuacje, w których przydaje się umiejętność duplikowania strony oraz postów. W rzeczywistości jest ich o wiele więcej. Nie przejmuj się więc, jeśli wśród tych wymienionych, nie znalazłeś swojego powodu.

Wypełnij brief

1: Zduplikuj stronę za pomocą Yoast Duplicate Post

Jak już wspomnieliśmy, pierwsza metoda opiera się na użyciu wtyczki Yoast Duplicate Post. Umożliwia ona sięgnięcie po WordPress wpisy i bezpieczne ich skopiowanie. Całe zadanie zajmie dosłownie chwilę.

 • Najpierw pobierz i zainstaluj wtyczkę . W tym celu z menu WordPressa wybierz pozycję „Wtyczki”. Kliknij „Dodaj nową”. Wyszukaj „Yoast Duplicate Post”. Pamiętaj o aktywowaniu wtyczki po jej instalacji.
 • Nadszedł czas na konfigurację metody kopiowania. Odnajdź „Ustawienia” oraz „Powiel wpis”. W kolejnym kroku dokonaj konfiguracji opcji duplikujących wszystkie WordPress wpisy, które chcesz kopiować.
 • Czas odnaleźć zakładkę „Wpisy” lub „Strony”, w zależności od tego, co chcesz kopiować. Tuż pod tytułem konkretnej podstrony pojawią się nowe możliwości. Na ekranie zobaczysz: „Duplikuj” oraz „Rewrite & Republish”. Obie opcje działają podobnie, jednak w drugim przypadku wtyczka przeniesie Cię do panelu edytującego szkice.
 • Teraz już WordPress strona z wpisami może być edytowania i kopiowana.
 • Ostatnim krokiem będzie wybór opcji: „Zapisz szkic” lub „Opublikuj”.

Wypełnij brief

2: Zduplikuj stronę ręczne w edytorze wizualnym

Aby skorzystać z metody ręcznego duplikowania, potrzebny będzie edytor Gutenberg. Ten sposób oddaje użytkownikowi większą kontrolę nad kopiowaniem i nie ma wpływu na przepustowość strony.

 • Uruchom stronę/podstronę, która ma zostać skopiowana. Otwórz WordPress edycja strony.
 • Teraz kliknij na menu (trzy kropki w prawym, górnym rogu). Wybierz „Skopiuj wszystkie bloki”. Możesz zrobić to także korzystając z popularnych skrótów klawiszowych. W tym celu wciśnij ctrl+a oraz ctrl+c.
 • Następnym krokiem będzie przejście do sekcji „Posty” lub „Strony”, w zależności od tego, co chcesz duplikować. Stwórz nową stronę lub post.
 • Korzystając ze skrótu ctrl+v lub kliknij na trzy kropki w prawym, górnym roku edytora i wybierz opcję „Wklej wszystkie bloki”. To jest czas, w którym możesz zmodyfikować wklejone treści.
 • Kliknij „Zapisz szkic” lub „Opublikuj”.

Wypełnij brief

Ważne

Gutenberg nie jest jedynym edytorem wizualnym, po który możesz sięgnąć. Praktycznie każde tego typu narzędzie pozwala na skopiowanie pożądanej treści, bez wykorzystywania dodatkowych wtyczek, aplikacji czy ingerencji w kod. Do kolejnych popularnych edytorów należą też: Elementor oraz WPBakery. Korzystanie z nich jest równie proste.

Jeśli chodzi o Elementor, należy otworzyć w aplikacji edytor dla strony, która ma zostać zduplikowana. Skieruj swój wzrok na panel, umiejscowiony po lewej i wybierz „Export”. To działanie skopiuje kod strony. Kolejnym krokiem będzie stworzenie nowej strony i analogicznie – wybór „Import”.

WPBakery Page Builder to kolejne z proponowanych narzędzi. Po uruchomieniu, aplikacji w panelu WordPressa, wybierz ikonę szablonów. Znajdziesz ją na górze strony. Wybierz zakładkę „My templates” i dodaj otwartą stronę do szablonów. Opcja ta umożliwia przeniesienie zapisanego szablonu w dowolną lokalizację w obrębie Twojej witryny.

3: Zduplikuj stronę za pomocą kodu functions.php

Czas na ostatnią metodę, która opiera się na duplikowaniu strony lub treści poprzez kod, umieszczony w pliku functions.php. Choć z pozoru może się wydawać, że ten sposób wymaga posiadania wiedzy na temat programowania na wysokim poziomie, to nie jest wcale tak skomplikowany. Jeśli jednak nie czujesz się pewne w poruszaniu się bezpośrednio w kodzie, lepszą opcją będzie wybór jednej z dwóch poprzednich metod. Musisz wiedzieć, że jeśli dokonasz zmiany bezpośrednio w pliku functions.pl, to przy aktualizowaniu motywu z repozytorium, to ten plik zostanie nadpisany. Oznacza to, że utracisz poprzednie dane.

Wypełnij brief

Kopiowanie za pomocą kodu functions.php krok po kroku:

 • Połącz się ze swoim WordPressem przez FTP.
 • W głównym katalogu, wykorzystywanego motywu, znajdziesz pliku functions.php. Dokonaj jego edycji. Przykładowa ścieżka może wyglądać na przykład tak: wp-contents/themes/{nazwa-motywu}/functions.php.
 • Należy do niej teraz dokleić poniższy kod:

Pobierz

Na koniec zapisz plik i prześlij go na serwer. Gdy wrócisz do pulpitu WordPressa zauważysz zmiany. Gdy najedziesz kursorem myszy na post lub stronę/podstronę, którą chcesz zduplikować, pojawi się nowa opcja: „Powiel”. W kolejnych krokach kieruj się podobnym działaniem do tego, wykorzystywanego w pierwszej metodzie.

Podsumowanie

WordPress edycja strony głównej i kopiowanie stron oraz postów nie ma już przed Tobą tajemnic! Jesteśmy przekonani, że powyższe wskazówki przydadzą Ci się nie tylko podczas modyfikowania strony www, ale i w rozszerzaniu działalności.

Poznałeś już trzy najpopularniejsze metody duplikowania stron internetowych oraz wpisów. Umiesz korzystać nie tylko z wtyczek, ale i samodzielnie zmienić kody plików systemowych. Powodzenia!

Wypełnij brief

Podobne

Czym są wtyczki WordPress i jak je znaleźć?

WordPress w dużej mierze opiera się na wtyczkach, które dodają nowe funkcjonalności, a także rozbudowują te, które już istnieją. To przede wszystkim nowe możliwości, które usprawnią funkcjonowanie Twojej witryny.

icon Czytaj dalej

Jak zacząć swoją przygodę z WordPressem?

Z pewnością obiło Ci się o uszy hasło: WordPress. To niezwykle modna platforma, szczególnie wśród osób, które chciałyby samodzielnie przygotować swoją pierwszą stronę internetową. Tym artykułem powiemy Ci czym właściwie jest WordPress i jak z niego korzystać.

icon Czytaj dalej

Czym jest kokpit? Najważniejsze informacje

Nie bez powodu WordPress cieszy się tak ogromną popularnością. Jest to najchętniej używana platforma do tworzenia stron internetowych oraz blogów – nie tylko w Polsce, ale tak naprawdę na całym świecie. Dla nowych użytkowników trudne może okazać się rozróżnienie pomiędzy wpisami a stronami. W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, kiedy się ich używa.

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.