GA: Ile kosztuje sklep internetowy? | Wojoweb Ile kosztuje sklep internetowy? | Wojoweb

Ile kosztuje sklep internetowy?

Przygotowanie własnego sklepu internetowego jest czasochłonne, wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy oraz kwalifikacji. Jest to długotrwały proces, który jednak może przynieść wymierne korzyści. Jest to odpowiednie narzędzie zarówno dla małych, jak i dużych firm. Ile to jednak kosztuje?


Sklep internetowy na WooCommerce

Obecnie w Polsce bardzo wiele firm decyduje się na prowadzenie sklepu internetowego w oparciu o WooCommerce. Jest to wygodne rozwiązanie, które nie bez powodu cieszy się dużym zainteresowaniem. Przede wszystkim jest to dodatek do narzędzia WordPress, na którym jest prowadzanych wiele stron internetowych – zarówno tych firmowych, jak i prywatnych. Jest to bowiem bardzo wygodny system do zarządzania treścią, który można wzbogacić wieloma wtyczkami i dodatkowymi funkcjonalnościami.

Przede wszystkim warto wiedzieć o tym, że WordPress korzysta z różnorodnych motywów graficznych, które mogą urozmaicić stronę i umożliwią szybką integrację z e-commerce. Zaleta tego systemu to przede wszystkim łatwość i intuicyjność użytkowania, a także szybka personalizacja w razie takiej potrzeby. Każdy przedsiębiorca może dodatkowo urozmaicić swoją witrynę przy użyciu wtyczek.

Ile kosztuje sklep internetowy WooCommerce? Dużym atutem tego rozwiązania jest fakt, że początkowo nie musi to wymagać dużych nakładów finansowych. Kompaktowy sklep z podstawowymi funkcjonalnościami może kosztować niecałe 3000 zł. W każdym momencie można wprowadzić dodatkowe funkcjonalności i skonfigurować całość według własnych potrzeb. Oczywiście, im większe oczekiwania, tym wyższa cena. Warto zatem zdecydować się na indywidualną wycenę całości.


Sklep internetowy na PrestaShop

PrestaShop również jest oprogramowaniem w typie open source, które gwarantuje intuicyjność obsługi. W Polsce powstało spore środowisko programistów, zainteresowanych innowacyjnościami w tym systemie, a więc dużym atutem jest to, że w razie wystąpienia problemów, administrator może łatwo znaleźć pomoc. Interfejs jest przyjazny w obsłudze, a ogromnym atutem jest to, że PrestaShop jest wielojęzyczny, a więc sklep można wdrożyć w wielu krajach, decydując się na płatność w różnorodnych walutach. Poszczególne szablony można z kolei dowolnie modyfikować i personalizować, co jest sprzyja wyróżnieniu się na rynku.

Jest to jednak narzędzie odpowiednie przede wszystkim dla małych i średnich sklepów. To rozwiązanie będzie nieco droższe od sklepu na WordPressie. Widełki w tym przypadku wynoszą od 3000 zł do nawet 20 000 zł.


Sklep internetowy na Magento

Magento będzie z kolei idealnym rozwiązaniem dla dużych sklepów internetowych, które oferują bardzo wiele produktów. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych platform, na której znajdują się systemy analiz, umożliwiające generowanie raportów, a także wygodne zarządzanie produktami. W dzisiejszych czasach istotne jest także to, że oprogramowanie ułatwia również obsługę wersji mobilnej sklepu.

Koszty prowadzeniu sklepu na Magento mogą być dość wysokie. Jest to związane m.in. z tym, że oprogramowanie wymaga bardzo dobrej infrastruktury serwera, a sam rozwój witryny nie będzie możliwy bez specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia programistów. To oczywiście wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Możliwości w tym przypadku są jednak nieograniczone, a więc duże przedsiębiorstwa bez trudu pozwalają sobie na wydatek rzędu około 40 000 zł.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

10 Najlepszych sklepów internetowych – ranking
Budowa lojalności klienta – jak budować lojalność w sklepach internetowych i sprawiać, aby klienci wracali po więcej?
7 przykazań dobrej strony internetowej
Jaki hosting wybrać?
Hosting Thecamels – wszystko, co warto o nim wiedzieć
Czym jest subskrypcja i dlaczego warto zaoferować ją klientom oraz odbiorcom?
Budowa strony dla branży kosmetycznej. Jak zachwycić klientów w sieci?
Jak wybrać wykonawcę sklepu internetowego?
Jak znaleźć dobrą firmę od pozycjonowania? Poznaj nasze wskazówki
Pozycjonowanie – uczciwi wykonawcy a oszuści. Jak nie dać się oszukać?

Podobne

10 Najlepszych sklepów internetowych – ranking

Wśród świetnie prosperujących, znajdują się również te, którym daleko do ideału. Warto jednak uczyć się od najlepszych. Które spośród sklepów internetowych zasługują na uznanie?

icon Czytaj dalej

ABC tworzenia sklepu internetowego. Poznaj podstawy

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm stawia na e-commerce. Jak się jednak za to zabrać? W naszym artykule znajdziesz kilka cennych wskazówek.

icon Czytaj dalej

Budowa lojalności klienta – jak budować lojalność w sklepach internetowych i sprawiać, aby klienci wracali po więcej?

Pozyskanie klienta nie jest łatwe, jednak najtrudniejsze jest jego utrzymanie. Przekonaj się zatem, w jaki sposób budować lojalność klientów w sklepach internetowych.

icon Czytaj dalej

Porozmawiajmy

Jeśli masz pytania lub chcesz lepiej poznać naszą ofertę – zadzwoń lub napisz. Możesz też umówić się na spotkanie z nami przy przepysznej kawie.